FIFA od ponad dwudziestu lat stanowi kultową grę dla fanów piłki nożnej. Chyba nie ma w Polsce kibica tego sportu, który chociaż raz nie zetknąłby się z wirtualnymi rozgrywkami FIFA. Każda edycja gry zawiera nowe funkcje, poprawioną grafikę i aktualizacje zespołów. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób dopytuje o zakłady bukmacherskie na fifa, starając się uczestniczyć w rozgrywkach wirtualnych i czerpać z tego tytułu zyski finansowe. Obstawianie fifa wciąż jednak nie wyróżnia się znacząco na tle innych esportów, nawet pomimo dużego potencjału tej gry do tworzenia społeczności gamigowej. Trudno znaleźć jednoznaczną przyczynę takiego trendu. Być może rozgrywki piłki nożnej w świecie rzeczywistym w zupełności wystarczają do pokrycia zapotrzebowania na zakłady wzajemne.

Zakłady bukmacherskie na fifa, wyglądają w tym świetle jako mało nowatorski dodatek do bardzo bogatej bazy ofertowej na sport w realnym wydaniu. Możliwe, że fifa esport w oczach typerów ustępuje atrakcyjnością wobec innych gier komputerowych, mając za konkurentów prawdziwych gigantów jak Dota 2, Overwatch, czy League of Legends. Mimo niewielkiego spektrum ofert na typowanie wyników fifa, czerpanie zysków z tego esportu wciąż jest możliwe u kilku bukmacherów, dlatego opowiemy pokrótce, jak typować mecze fifa online, aby stały się skutecznym dopełnieniem esportowej strategii bukmacherskiej.

Jak zacząć obstawiać fifa?

zakłady fifa

Podstawowym warunkiem dającym szansę na typowanie wyników fifa staje się posiadanie konta gracza u wybranych legalnych bukmacherów. Dalej możemy już przystąpić do analizowania rodzajów zakładów na poszczególne mecze oraz ustawiać powiadomienia push, aby nie przegapić żadnego ważnego spotkania.

Rozgrywki esportowe cechują się własną specyfiką, a najlepsze zespoły fifa nie muszą być takie same jak mistrzowskie ekipy z rzeczywistego świata piłki nożnej. Dlatego typowanie gier fifa należy rozpocząć od analizy statystycznej skuteczności poszczególnych drużyn lub zawodników, aby zbudować sobie solidną bazę wiedzy prognostycznej na temat ich potencjału do zwyciężania w przyszłości. W fifa typowanie możliwe jest najczęściej na: 1 × 2, wynik pierwszej połowy oraz liczbę goli. W ofertach bukmacherów na fifa esport nie znajdziemy raczej innych niuansów i bardzo szczegółowych metod obstawiania, jednak podstawowe rynki zdarzeń w zupełności pokrywają potrzeby większości typerów. Sama procedura na obstawianie fifa nie różni się niczym od typowania meczów tradycyjnych. Dla fifa typowanie możliwe jest również z wykorzystaniem środków bonusowych i promocji, które bukmacherzy bardzo często przyznają na pełny pakiet rynków z oferty.

Obstawianie fifa w ramach rynków zdarzeń na mistrzostwa fifa online powinno być poprzedzone analizą sposobu gry najlepszych drużyn.

Jakie są najpopularniejsze rozgrywki na fifa esport?

Poszukując zakładów na mistrzostwa fifa online, należy wziąć pod uwagę w szczególności następujące turnieje: eWorld Cup 2020, FUT 20 Champions Cup, eChampions League, oraz eNations Cup 2020. Także rozgrywki ligowe cieszą się rosnącą popularnością. W tej kategorii należy wymienić m.in.:

  • eBundesliga,
  • eLaLiga,
  • ePremierLeague,
  • eSerieA,
  • eMLS.

Jak widać, nazewnictwo nie powinno sprawiać problemów, gdyż w pełni nawiązuje do najważniejszych turniejów ze świata rzeczywistego. Mistrzostwa fifa online, popychają bukmacherów ku otwieraniu nowych rynków zdarzeń, których dla eWorld Cup, było naprawdę sporo. Oprócz standardowego obstawiania zwycięzcy poszczególnych meczów, bukmacherzy tacy jak STS czy Fortuna dawali wówczas możliwość typowania długoterminowego. Celem tego rodzaju zakładów było wyłonienie drużyny, która wygra główne trofeum, a zawarcie zakładu następowało na długo przed rozpoczęciem rozgrywek. Choć taka metoda na typowanie fifa cechuje się bardzo dużym ryzykiem niepowodzenia, to jednak kursy na to wydarzenie pozostają na tyle wysokie, że w pełni rekompensują poniesione ryzyko.

Mistrzostwa esportowe FIFA pociągają za sobą rzesze zwolenników typowania, czyniąc Fifę bardzo pożądaną dyscypliną do obstawiania. Mimo to, sezonowość tych rozgrywek nie pozwala grze na pełne rozwinięcie bukmacherskich skrzydeł, a pod względem wolumenu zawieranych kuponów znacznie odbiega ona od gier typu Overwatch czy Dota 2.

Gdzie typować mecze Fify?

typowanie fify

Odpowiedź na pytanie, gdzie typować mecze Fify nie jest jednoznaczna. Na polskim rynku wyłania się kilku bukmacherów, którzy wydają się przodować nad innymi pod względem ilości ofert na ten esport. Każdy z nich rozbudowuje swoje propozycje zakładowe podczas wydarzeń specjalnych, do których zaliczają się międzynarodowe mistrzostwa i turnieje.

Osoby zastanawiające się, jak zacząć obstawiać fifa, powinny w pierwszej kolejności udać się do STS, Fortuny, Betlic lub PZBuk. Wszystkie podmioty konkurują ze sobą pod względem kursów, co jest korzystnym zjawiskiem dla typerów. W fifa typowanie staje się o tyle łatwiejsze, o ile poznamy mechanizmy gry reprezentacji plasujących się w czołówce rankingów efektywności. Można się zdziwić, ale w pierwszej piątce najlepszych drużyn narodowych mieści się od kilku lat Arabia Saudyjska, której zawodnicy mają raczej marginalne znaczenie w świecie rzeczywistym. Pozostałe ekipy dające duże szanse na bukmacherski sukces to Nraseck z Niemiec, Zezinho23 z Brazylii czy Tekkz z Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o rynek polski, dużą skutecznością podczas rozgrywania spotkań odznacza się Damie oraz El Polako. Analizę stylu gry zawodników można łatwo przeprowadzić, zaglądając na panel zakładów u wybranego bukmachera. Wielu z nich, jak np. STS dostarcza typerom historyczne statystyki, dzięki którym możliwe staje się dokonanie kalkulacji prawdopodobieństwa. Stanowią one fundament pod skuteczne typowanie fifa w przyszłości.

Czy obstawianie fifa ma duży potencjał dla typerów?

Wiedząc już, gdzie typować mecze Fify, oraz jak typować mecze fifa online, należy się zastanowić nad opłacalnością tego rynku zdarzeń. Czy odpowiednio wysokie kursy są w stanie zrekompensować stosunkowo niewielką ilość zdarzeń na co dzień? Oczywiście, z pominięciem czasu trwania ważnych imprez o zasięgu międzynarodowym? Czy fifa esport może już teraz stanowić podstawowy składnik esportowej strategii? Czy mimo wszystko oferta bukmacherów nie dostarcza wciąż wystarczającej ilości opcji zakładowych? Wydaje się, że chociaż rozwój rozgrywek fifa nabiera tempa na przestrzeni ostatnich kilku lat. Co więcej, prezentacja gry w zakładach bukmacherskich odbiega od innych imprez esportowych.

Warto mieć na uwadze, że typowanie fifa nie posiada wysokiego progu wejścia. Dlaczego? Gdyż praktycznie każda osoba zna zasady piłki nożnej i zdaje sobie sprawę, jakie czynniki wpływają na zwycięstwo. Umiejętności wirtualnych zawodników producent Fify starał się wiernie skopiować ze świata rzeczywistego. Dzięki temu pozostawanie na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami piłki nożnej pomaga w typowaniu esportów.

Jedyną rzeczą, z jaką należy się zapoznać, są kompetencje poszczególnych ekip gamingowych. Można dokonać ich oceny, wykorzystując do tego powszechnie dostępne statystyki i obserwując styl gry. Fifa z pewnością zostawia jeszcze duże pole do rozwoju w kwestii zakładów bukmacherskich. Natomiast już teraz może być dobrym uzupełnieniem i urozmaiceniem wśród innych esportów.

Czym kierować się obstawiając Fife? Obstawiając Fife należy zwrócić uwagę na styl, jaki preferuje gracz, jego formę oraz statystyki. Gdzie obstawiać Fife? Obecnie Fife możemy obstawić w Fortunie, STS, Betclic oraz PZBuk.