Kiedy wydaje się, że Kylian Mbappe w wieku zaledwie 19 lat niczym już nas nie zaskoczy, on po raz kolejny robi coś ekstra. Tym razem napastnik PSG czterokrotnie pokonał bramkarza Lyonu, a zajęło mu to zaledwie 13 minut.

Genialny nastolatek niemal w pojedynkę rozbił przeciwników w ligowym starciu, a swoje show rozpoczął w 61. minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną PSG aż 5:0, a oprócz Mbappę na listę strzelców wpisał się jeszcze Neymar z rzutu karnego na samym początku meczu.

Nie wszystko jednak w tym meczu układało się po myśli gospodarzy. W 32. minucie spotkania czerwoną kartkę ujrzał bowiem defensor PSG, Presnel Kimbempe i wydawało się, że goście powalczą tutaj o korzystny wynik. Niestety dla nich – pod koniec pierwszej połowy z boiska wyleciał Tousart i na drugą część gry obie drużyny wyszły w wyrównanych składach.

Ekipa PSG tym samym dopisała do swojego dorobku kolejną wygraną w ligowych rozgrywkach i w aktualnym sezonie nie stracili jeszcze punktów w Ligue 1. Dziewięć meczów, dziewięć wygranych i aż 32 strzelone bramki, do tego Neymar wraz z Kylianem Mbappe na czele klasyfikacji najlepszych strzelców ligi  – dominatorzy!

Z kolei Lyon w kampanii 2018/2019 gra póki co poniżej oczekiwań. Drużyna prowadzona przez Bruno Genesio jak do tej pory zgromadziła 14 punktów i na tę chwilę zajmuje miejsce poza lokatami gwarantującymi awans do przyszłej edycji europejskich pucharów.