Real Sociedad vs Celta Vigo 18:30
Transmisja: Eleven

Oba zespoły bardzo niedawno spotkały się z FC Barceloną. Dużo lepiej wykazał się zespół Eusebio Sacristana, który przegrał 2:4, przeważając w pierwszej połowie. Celta Vigo z kolei dała się kompletnie zdominować w pierwszej części meczu, którą przegrali 0:4 (ostatecznie 0:5). Txuri-Urdin na rozpoczęcie 2018 roku również przegrali, tylko razem 0:1 z Leganes po… średnim występie. Z kolei Celta na rozpoczęcie roku kalendarzowego zremisowała z wpół rezerwową Barcą, 3 dni później po dobrym występie zremisowali z Realem Madryt. Pogrom z Barcą mógł negatywnie wpłynąć na morale zespołu. Nie będę oceniał tego po meczu z Levante (który co prawda wygrali, ale ich gry nie można wysoko ocenić), bo dużej mierze mogło to być jednak spowodowane zmęczeniem, gdyż mieli trzy bardzo trudne mecze co 3-4 dni: dwa razy z Barcą i raz z Realem Madryt. Na te mecze trener Unzue wystawiał bardzo podobne składy. Teraz są po 7-dniowym odpoczynku. Liczę, że dobrze na nich wpłynął i zdążyli również wymazać z pamięci to 0:5 z FCB.
Trudno powiedzieć kto jest obecnie w lepszej formie. Jesteśmy jednak pewni, że to nie będzie nudny mecz, jako że oba zespoły oferują ofensywny styl gry! Jedni i drudzy mają też problemy w defensywie, co przykładnie pokazali między innymi w swoich meczach z Barceloną. Niewiele osób to mogło zauważyć, ale zwróciłem uwagę na to jak Real Sociedad był ustawiony w pierwszej połowie z Barcą. To, że stracili gola dopiero w 39 minucie było uwarunkowane tylko słabszym momentem Barcelony grą Barcelony. Momentami zachowywała się jak dzieci we mgle. Aż dziś że Barcelona wykorzystała to dopiero pod koniec pierwszej części meczu.
Celta na Anoeta przyjedzie bez Pablo Hernandeza (ŚP). Gospodarze bez podstawowego obrońcy – Inigo Martineza i podstawowego pomocnika – Zurutuzy. Te absencje nie wpłyną jakoś znacząco na ustawienie. Są to zawodnicy, których da się zastąpić, bo oba zespoły mają szeroką pomoc. Ale warto wspomnieć, aby dopełnić analizę.

Naszym typem jest powyżej 2,5 gola @ 1,56 TRAFIONY TYP
lub Obie strzelą @ 1,45 TRAFIONY TYP
Sami zdecydujcie, który typ jest ciekawszy po przeczytaniu powyższej analizy 😉

Betis vs Barcelona 20:45

Betis wraca na właściwe tory po słabszym okresie 2 połowa listopada – 1 połowa grudnia. Ale nadal mają do poprawy wielki mankament – defensywa. Okropne błędy, okrepne ustawienie. Nie widzę tam zbyt wielu mocnych stron. Żeby tego była mało, z Barcą nie będzie Antonio Barragan (boczny obrońca) a niepewny występu Mandi (środkowy obrońca).
Betis lubi przeważać, lubi mieć piłkę przy nodze, co w meczu z Barcą będzie trudne do spełnienia. Bardzo mnie ciekawi jak poradzą sobie bez piłki. Najbliżej jestem myśli, że pogubią się w defensywie. Barcelona świetnie potrafi wykorzystać błędy rywala. Nie potrzebuje wielu okazji aby zdobywać gole a jestem pewien że w tym meczu okazji będą mieć dużo i niekoniecznie wszystkie sami sobie wypracują, bo obrona rywala może to zrobić za nich. Kwestia pozostaje taka czy napastnicy Barcy będą potrafili wykorzystać te sytuacje. Biorąc jednak pod uwagę formę Luisa Suareza oraz Messiego, można być spokojnym o gole. To będzie podobnie otwarty mecz jak Realu Sociedad z Barcą (2:4), Celta vs Barca (2:2). Nie tylko Antonio Adan będzie miał dużo roboty ale myślę, że i Ter Stegen nie powinien się nudzić.
W sierpniu oba zespoły spotkały się w 1. Kolejce ligowej, ale to było kompletnie co innego. To jeszcze nie był ten Betis, który oglądamy w tym momencie.
Do kadry wraca Umtiti, ale czy zagra od razu? Myślę, że raczej z ławki przy ewentualnym spokojnym wyniku.
Wracając jeszcze do Suareza i Messiego, pierwszy z nich podczas spotkania z Espanyolem wszedł na ostatnie pół godziny a drugi zmarnował rzut karny. Z tych powodów chęci do gry, do zdobywania goli obu Panom raczej nie zabraknie!
Powyżej 3,5 goli w meczu @ 1,77 TRAFIONY TYP
Jeśli do przerwy będzie mało goli (0-1) śmiało można grać over na live. Oba zespoły sporo większy procent goli zdobywają po przerwie.
Ryzykownie: Powyżej 4,0 gola samych gości @ 4,55 TRAFIONY TYP (równo 4 gole = zwrot) LV BET
Teoretycznie Barca powinna się oszczędzać przez rewanżem z Espanyolem, ale… może być trudno uspokoić ten mecz. Betis lubi szarpać. W meczu na własnym boisku nawet jak będą przegrywać 0:3 to i tak będą atakować, zamiast bronić się by nie dostać wyżej. To kompletnie nie wchodzi w grę. Mecz będzie trwał 90 minut a nie 50-60 jak w wielu meczach na przykład Atletico Madryt.