Niedziela handlowa w bukmacherce – jak wpłynęła na bukmacherów? Jakiś czas temu Polskę obiegła szokująca wiadomość. Rząd stworzył ustawę, którą nazywamy na co dzień: niedziela handlowa. „Sklepy zamykajoo”, „jak za komuny”, „hurr durr gdzie ja teraz w niedzielę pójdę/pojadę/zrobię zakupy”, „bardzo dobrze, dajcie im odpocząć”. To tylko jedne z wielu komentarzy, które towarzyszą każdej wzmiance na ten temat.

W tym roku handlowa zostaje tylko pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, w pozostałe obowiązuje zakaz. W kolejnych latach liczba ta ma się zmniejszać, aż docelowo ma być tylko 7 niedziel handlowych w ciągu roku. Im bliżej było pierwszej niedzieli z zakazem handlu, tym więcej emocji to budziło. Aż nadeszła.

STS Niedziela handlowa w bukmacherce

niedziela handlowa bukmacherzy

No dobrze, ale to nie parówki i buła jest tematem tego artykułu, a raczej bardzo nurtujące Was pytanie: CZY DZIŚ PUNKTY STS/FORTUNY/TOTKA SĄ OTWARTE – godziny otwarcia ?!?!. Pojawia się niepewność w postaci dziesiątek pytań. Dlatego chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić co jest otwarte a z czym należy poczekać do poniedziałku. Zatem informacja, na którą czekacie: TAK, LOKALE NAZIEMNE SĄ CZYNNE TAK JAK DOTYCHCZAS 🙂

Wynika to bezpośrednio z ustawy, ma ona bowiem artykuł podający listę miejsc wyłączonych z zakazu handlu w niedzielę. I tak znalazł się tam punkt dotyczący zakładów bukmacherskich:

„Zgodnie z Art. 6. 1. zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje:

[…]

6) w placówkach handlowych, których przeważająca działalność polega na sprzedaży prasy, biletów komunikacji miejskiej, wyrobów tytoniowych, kuponów gier losowych i zakładów wzajemnych;

[…] „

Fortuna niedziela handlowa w bukmacherce

Zakłady bukmacherskie działają w niedziele. Możecie więc spać spokojnie a w niedzielę wyskoczyć na spacer puścić kupon, wszak typów nie brakuje 🙂

Jednak skoro już jesteśmy przy temacie wyłączeń z zakazu handlu, to rzućcie okiem na inne „wyjątki od reguły”. Nie będziemy wklejać całej listy, ale wspomnimy o najważniejszych z punktów, bo mogą Wam się przydać te informacje. Wyłączone z zakazu handlu zostały m.in. stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, sklepiki w hotelach, szpitalach, na dworcach i lotniskach czy we wszelkich placówkach dotyczących branży turystycznej; jarmarki, festyny, giełdy i targi staroci; oraz SKLEPY, W KTÓRYCH W NIEDZIELĘ PRACUJE OSOBIŚCIE WŁAŚCICIEL. Małe osiedlowe sklepiki powinny być otwarte, o ile pracuje w nich właściciel. Oczywiście lekarze, policja i cała gastronomia pracują normalnie.

Zakaz handlu w Polsce a bukmacherka

zakaz handlu bukmacher

Jak widać, zakaz handlu nie dotyka wszystkiego w Polsce. Istnieją lokale i typy działalności, wyłączone z ustawy. Dla nas typerów najbardziej istotna jest informacja, że wszystkie „ziemniaki” należące do legalnych bukmacherów pozostają otwarte i można puścić „tasiemkę dla rozrywki” albo grubego singielka 😉 Jednakże jak ktoś przejadł przy sobotnich meczach wszystkie zapasy z lodówki, zapomniał zatankować samochodu czy zachorował to spokojnie – wszystkie te rzeczy da się nadrobić nawet w niehandlową niedzielę. Zawsze można jednak odpocząć a kupon puścić przez Internet – jeśli nie macie jeszcze konta, to możecie założyć je w kilka minut i jeszcze zgarnąć darmową kasę ZA SAMĄ REJESTRACJĘ kont online – sprawdź, którzy bukmacherzy oferują bonusy bez depozytu!

Zwiń
Czy punkty naziemne bukmacherów otwarte są w niedzielę? Tak, w niedzielę są otwarte punkty naziemne bukmacherów. Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy zakładów bukmacherskich.