Niespodziewane doniesienia przekazują dziś dziennikarze hiszpańskiego Mundo Deportivo. Ich zdaniem Neymarowi znudziła się już gra w PSG i życie w Paryżu, więc chce… wrócić do Barcelony! Gdyby rzeczywiście do tego doszło, bylibyśmy świadkami jednego z najbardziej niespodziewanych transferów w historii futbolu.

Dziennikarze twierdzą, że Neymarowi źle mieszka się we Francji i tęskni za życiem w Hiszpanii. Brakuje mu znajomych i katalońskiego klimatu, więc wymyślił sobie powrót do Barcelony. Mundo Deportivo twierdzi, że nie jest to niemożliwe i że już latem Duma Katalonii może go ściągnąć z powrotem.

Kolejnym powodem, przez który Neymar ma chcieć odejść z PSG jest fakt, że czuje on się tak, jak w Barcelonie kiedy wiecznie znajdował się w cieniu Leo Messiego. Tym razem większą gwiazdą w jego drużynie ma być jednak Kylian Mbappe, który w ostatnim czasie znajduje się na ustach piłkarskiego świata. Źle czuł się w Barcelonie, teraz to samo czuje w PSG, więc… chce wrócić do Barcelony – niezbyt logiczne, nieprawdaż?

https://twitter.com/mariusz_sapela/status/1052477986904166400

 

26-latek do PSG trafił w sierpniu 2017 roku za rekordowe 222 miliony euro. Jak do tej pory może pochwalić się w barwach stołecznego klubu kapitalnym bilansem jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia – w 41 meczach strzelił 39 goli i zanotował 20 asyst. Jego świetny występy nie pomogły jednak PSG w sięgnięciu po Ligę Mistrzów i ponoć to ma być kolejny powód, dla którego Brazylijczyk chce wrócić do Barcelony – ponowna gra na wyższym poziomie z większymi szansami na końcowy triumf w Champions League.

Mimo młodego wieku, wychowanek Santosu już 93 razy zagrał w dorosłej reprezentacji Brazylii. Strzelił w tym czasie 59 bramek, ale w kadrze – podobnie jak w PSG – nie udało mu się sięgnąć po to, co najcenniejsze. Jedynym znaczącym trofeum jakie wygrał z seniorską ekipą Canarinhos to Puchar Konfederacji, który zdobył w 2013 roku.

Kontrakt Neymara wygasa w 2022 roku, więc jeśli Barcelona chciałaby go ściągnąć z powrotem, z pewnością musiałaby sięgnąć do kieszeni. Wyobrażacie sobie w ogóle taki transfer?