Newcastle – Manchester City, 20:45
Transmisja: Canal+Sport

W środę o godzinie 20:45 my, piłkarscy pasjonaci, będziemy mieli niemały ból głowy. W tym samym czasie rozgrywane będa bowiem dwa bardzo interesujące spotkania. Pierwsze to oczywiście derby Mediolanu, drugie natomiast to pojedynek Newcastle i City.
To, który mecz wybierzecie zależy oczywiście od waszych osobistych preferencji, ale dla nas wybór między włoskim klasykiem, a oglądaniem najlepszej angielskiej drużyny w akcji jest zbyt trudny, decydujemy się więc na oba na raz!

Pojedynek między Newcastle a Manchesterem City to walka Dawida z Goliatem, chociaż i takie porównanie nie do końca oddaje przepaść jaka znajduje się między gospodarzem, a goścmi dzisiejszego spotkania. Nie wiemy jakie kursy były na Dawida (:D), ale z pewnością były mniejsze niż na Newcastle. Srokom będzie bardzo bardzo ciężko wygrać ten mecz i mocno się zdziwimy jeśli zdobędą chociażby jeden punkt, mimo iż to właśnie Premier League ma łatkę ligi w której każdy może wygrać z każdym.

SYTUACJA CITY

O podopiecznych Pepa Guardioli pisaliśmy już sporo, nie będziemy się zatem powtarzać, każdy wie, że niebieska strona Manchesteru powoli może cieszyć się z mistrzostwa Anglii.
Ich ostatni mecz był spacerkiem. Bardzo łatwo ograli Bournemouth 4:0 przy czym stwarzali wrażenie jakby nie włączyli nawet trzeciego biegu. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się niezawodny Aguero, a po trafieniu dołożył Danillo oraz Sterling. Zamiast wyliczania osiągnięć i fenomenalnych liczb Obywateli zadamy sobie jedno pytanie – Kto i kiedy pierwszy raz zatrzyma Manchester City w Premier League?

SYTUACJA NEWCASTLE

W przypadku Srok jest średnio i celem na ten sezon będzie prawdopodobnie tylko utrzymanie się w Premier League. Obecnie zajmują oni 15. pozycje i z bilansem 5-3-11 znajdują się 1 punkt nad strefą spadkową. O ile start sezonu był dla nich całkiem niezły o tyle to co prezentuje teraz ekipa biało-czarnych jest piłkarskim blamażem. Tylko jeden remis i jedno zwycięstwo w 10 ostatnich meczach to zdecydowanie powód do wstydu. Ostatni mecz Newcastle to właśnie wspomniane wcześniej jedyne zwycięstwo od dawna. Ekipa z północno-zachodniej Anglii sensacyjnie ograła na wyjeździe West Ham prezentując przy tym niezwykłą motywację i wolę walki.

ABSENCJE

Newcastle – Merino (pomocnik, 15/1), Hayden (pomocnik, 16/1), Lejeune (obrońca, 15/0) – niepewni występu, Mitrović (napastnik, 6/1) – na pewno nie wystąpi.
Manchester City – John Stones (obrońca, 12/0) – niepewny występu.
Mendy (obrońca, 4/0), Foden (pomocnik, 1/0) – na pewno nie wystąpią.

NASZE PRZEWIDYWANIA

Tak jak pisaliśmy na początku – trudno tu przewidywać coś innego niż pewne zwycięstwo Obywateli. Oczywiście, kiedyś pierwsza porażka w lidze przyjdzie, ale czy nastąpi to w meczu z bardzo przeciętnym ostatnio Newcastle? Mamy co do tego spore wątpliwości i na pewno dużo bardziej prawdopodobny jest spory pogrom niż choć jeden punkt wyszarpany przez gospodarzy.