Wczoraj całkiem udana nocka – trafione 3/3 propozycje i mam nadzieję, że ten wynik nie odbije się czkawką dzisiaj. Mamy całkiem sporą ilość spotkań do wyboru – podam jednak tylko i wyłącznie 3 typy, które uważam za interesujące.


Detroit Pistons – Philadelphia 76ers  01:00

76ers w dalszym ciągu bez zwycięstwa będą gościć na Little Caesars Arena, gdzie swoje spotkania rozgrywa Detroit. Gospodarze jak na razie bardzo przyzwoicie się spisują – ich gra wygląda całkiem nieźle i powiem szczerze jestem w lekkim szoku, bo Pistons pokazują, że chcą poważnie walczyć o PlayOffy i wcale nie są to marzenia ściętej głowy. Doskonale sezon zaczął Harris, w sukurs idą Jackson, Bradley czy Drummond. 2 zwycięstwa w 3 spotkaniach – bardzo dobry start. 76ers jak już zresztą wspomniałem – wciąż bez wina, być może jest to podyktowane ciężkim kalendarzem, który już na początku ukarał młodą drużynę Bretta Browna spotkaniami z Wizards, Celtics i Raptors. Teraz rywal teoretycznie słabszy, jednak bukmacherzy wciąż obstają bardziej za gospodarzami, na których kurs w granicy 1,6 nie powinien dziwić, natomiast biorąc pod uwagę energię i umiejętności młodych gniewnych 76ers, Pistons dzisiaj nie będą mieć łatwego zadania. Dlatego idę tutaj w stronę młodości – taki zespół jak Philadelphia musi się w końcu przełamać i zacząć swoje spotkania wygrywać. Mają bardzo ciekawy skład, pełno utalentowanych zawodników, którzy w tym sezonie powinni już wypłynąć na głębokie wody. Handicap +7,5 punktów myślę, że stosunkowo bezpiecznie tym bardziej, że Embiid powinien dziś po części wykluczyć w obronie Drummonda, a to z kolei zrobi trochę miejsca na wejścia przede wszystkim Simmonsa, który mam wrażenie bez penetracji nie jest sobą. Liczę na ciekawe spotkanie z dużą dawką emocji i zwycięstwa 76ers.

Typ: Handicap +7,5 punktów 76ers @1,5


Houston Rockets – Memphis Grizzles 02:00

Tym razem przenosimy się na parkiet popularnych Rakiet, którzy bez Chrisa Paula będą musieli radzić sobie z groźnymi w tym sezonie Memphis. Groźnymi dlatego, że goście mają już za sobą udane spotkania z Pelicans i mistrzami z Golden State. W obu meczach zwyciężali i nie zanosi się żeby mieli na tym poprzestać. Lider w osobie Mike’a Conleya, wspierany przez solidnego Gasola (chociaż akurat Marc w statystyce punktów lideruje) no i nie należy zapominać o Brooksie, który jako rookie radzi sobie całkiem nieźle. Houston wystartowało za to z bilansem 3 wygranych na 3 spotkania – były to mecze z GSW, Kings i Mavericks. Odniosłem wrażenie, że strata Paula nie jest wcale czymś złym dla Rakiet, bo jego brak tak naprawdę niejako wymusza start Hardena na jedynce, a na dwójce Gordona, który w tym sezonie zadziwia dobrą formą. Rzuca na poziomie 40% i jest na ten moment drugą armatą, a w zasadzie „rakietą” do zdobywania punktów dla Houston. Dlatego też na jego linii punktowej się dzisiaj skupię. Over 16,5 na STSie jest jak dla mnie mocnym value pod tym względem. Gordon sporo forsuje pod siebie, czuje się dość pewnie w tym sezonie i myślę, że linia 17 punktów jest jak najbardziej do przekroczenia. Sporo będzie zależeć od ilości minut jakie dostanie, jednak patrząc na wagę spotkania i rywala – będzie to pojedynek zacięty, a więc rezerwy raczej sobie za wiele nie pograją, stąd leci over.

Typ: Eric Gordon over 16,5 punktów @1,7 STS


Denver Nuggets – Washington Wizards 03:00

Jestem naprawdę mega zdziwiony kursami wystawionymi na to spotkanie. Denver faworytem? Ciekawe… Jak dla mnie Wizards tutaj powinni sobie spokojnie poradzić z gospodarzami. Mają bardzo solidną piątkę i są bez wątpienia jedną z największych sił na Wschodzie. Washington jak na razie dwa zwycięstwa (z 76ers i Pistons) natomiast Denver polegli z Jazz, w drugim spotkaniu zwyciężyli jednak Kings. Nie były to jednak mecze, w których Nuggets pokazali się z dobrej strony – wciąż ich ofensywa pozostawia wiele do życzenia. Kompletnie nie leży mi ich styl gry i mam nadzieję, że zostaną dzisiaj wypunktowani przez Wizards. Gospodarze tak na dobrą sprawę nie dostali jeszcze ciężkiego przeciwnika, takim natomiast teraz będzie drużyna Marcina Gortata, która przyjedzie do Nuggets po kolejne zwycięstwo. Jedynym minusem (dla rywali) jest Pepsi Center, które położone jest ponad 1500 m.n.p.m i może to sprawić lekkie problemy gościom. Nie uważam jednak, by znacząco wpłynęło to na końcowe rozstrzygnięcie. Polecam grać bezpieczny handicap na Wizards, dla odważniejszych czyste zwycięstwo. Wall, Beal, Otto, Gortat czy chociażby Oubre – zawodników na takim poziomie Denver jednak nie posiada.

Typ: Handicap +7,5 Wizards @1,50