Detroit Pistons – New York Knicks 01:00

Pierwszy bet na wczorajszego MVP zawodów na Madison Square Garden, Michaela Beasley. 28-letni zawodnik zdobył wczoraj 32 punkty przeciwko Celtics i poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa. Jest to niewątpliwie wyczyn, bo Beasley nie jest graczem pierwszej piątki i rozegrał 25 minut. Wydawać by się mogło, że zawodnik, który przeciwko Bostonowi rzuca taką ilość punktów nie będzie miał problemu żeby powtórzyć swój wyczyn przeciwko Pistons. Osobiście jednak skupię się dzisiaj na jego underze punktowym, który jako jedyny pojawił się na Fortunie. Linia 17,5 punktów jak na gracza spoza pierwszej piątki jest linią bardzo wysoką. Michael jest zmiennikiem innej gwiazdy Knicks – Porzingisa, który wczoraj rozegrał chyba najgorsze zawody w sezonie, o ile nie w karierze (0/11 z gry) i był cieniem samego siebie. Dzisiaj sytuacja powinna jednak ulec zmianie i podrażniony wczorajszymi wyczynami Łotysz powinien zacząć punktować. Potencjalnie zmniejszy to nieco minuty MB, chociaż 20 minut z pewnością dostanie. Wątpię jednak, by Pistons pozwolili graczowi drugiej piątki na rzucenie w granicy 20 punktów w meczu, tym bardziej, że Detroit do pionków w obronie nie należy a wręcz przeciwnie. Beasley ma szansę zapunktować w momencie kiedy na parkiecie będzie druga piątka, bo wtedy weźmie ciężar gry na siebie. Wątpię jednak, by był w stanie przekroczyć linię 17 punktów dzisiaj przy guardzie Harrisa na przykład.

Typ: Under 17,5 punktów Beasley @1,7 Fortuna


Brooklyn Nets – Washington Wizards 01:30

John Wall wrócił do łask, to powoli wraca również forma Wizards. Drużyna bez Walla była jakby dziwnie zagubiona, nie potrafiła znaleźć swojego rytmu. John jednak wrócił i powoli to wszystko zaczyna mieć ręce i nogi. Dzisiaj potencjalnie gładki pojedynek z Nets, którzy bez Russela również szukają swojej gry.  Nie wychodzi im to jednak najlepiej, bo od 4 spotkań nie potrafią wygrać i zanosi się na kolejną porażkę. Prawdopodobnie do Wizards wróci już Porter, wtedy kadra Wizards będzie już pełna. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się dość nieoczekiwanie zwycięstwem Nets, dzisiaj Wizards będzie miało doskonałą okazję na rewanż i to na parkiecie przeciwnika. Mam wrażenie, że na ten moment goście będą lepiej dysponowani i przełoży się to na ich zwycięstwo. Paradoksalnie ważny może być występ Gortata, który mając Walla przy sobie wypływa na głębokie wody, a Nets pod koszem strasznie próżnują – Okafor nadal nie zagra, Zeller to nie ten poziom.

Typ: Wizards handicap -3,5 @1,65 STS


Miami Heat – Dallas Mavericks 02:00

Po raz kolejny gramy przeciwko Heat. Ostatnim razem Atlanta całkiem nieźle poradziła sobie z osłabionym Miami, dzisiaj powinno być podobnie z Dallas. Heat w dalszym ciągu mają spore problemy kadrowe – nadal nie ma Winslowa, Whiteside’a, Johnsona i Dragicia – te osłabienia są znaczące. Swoje w ostatnim meczu zagrał Olynyk i to praktycznie dzięki niemu Miami potrafiło ograć Boston, który w ostatnim czasie gra poniżej oczekiwań. Dzisiaj zadanie o tyle trudne, że do Dallas w ostatnim meczu z Pistons wrócił Smith Jr i od razu dołożył swoją cegiełkę do wygranej. Jak twierdzili zresztą zawodnicy Dallas – brakowało im w składzie tego młodziaka, który robi sporo zamieszania w swoim pierwszym sezonie na parkietach NBA. Co do przebiegu meczu, to myślę że starterzy powinni zrobić różnicę. Miami ze słabszą rotacją będzie mieć spory problem, całą resztę opisałem w analizie na Heat-Hawks. Fajny kurs na gości, próbujemy ich zwycięstwa.

Typ: Dallas wygrana @1,9 Totolotek


Golden State Warriors – LA Lakers 04:30

Typ, który właściwie teraz przyszedł mi do głowy. Jest to dzień powrotów, przede wszystkim tych do Golden State – wraca Green i Iguodala, nadal pod znakiem zapytania stoi występ Pachulli oraz Livingstona. Do Lakers wraca natomiast KCP i rywalizacja pomiędzy GSW a LAL zapowiada się emocjonująco i wcale nie musi być to teatr jednego aktora. Proponuję w tym meczu over punktowy – obie ekipy lubią szybką koszykówkę, mają zresztą do tego odpowiednich egzekutorów. Z jednej strony powrót Greena pomoże w obronie GSW, ale z drugiej otworzy nowe możliwości w ataku i odciąży poniekąd Duranta i Thompsona. Linie są o tyle śmieszne, że w poprzednich dwóch spotkaniach tych ekip w tym sezonie padały wyniki +230 – teraz powinno być podobnie. Linia 213,5 punktów wydaje się być bardzo ciekawa, a sam brak Curry’ego nie powinien powodować tak znaczących spadków. Liczę na szybkie, pełne emocji i zwrotów akcji widowisko.

Typ: Over 213,5 punktów w meczu @1,65 STS