Atlanta Hawks – Miami Heat 01:30

Dość niecodziennie, bo pora jest wczesna, jednak pojawiło się kilka cennych informacji i postanowiłem, że warto podzielić się propozycjami już teraz. Zaczynam od meczu Atlanty, która zmierzy się z Heat. Miami w ostatnim pojedynku męczyło się niemiłosiernie z Clippers, którzy w sporym osłabieniu polegli na wyjeździe. Dzisiaj sytuacja jest nieco inna, bo i inny rywal. Atlanta nie wygrywa za często, ale dzisiaj będą mieli doskonałą okazję do tego, by to zrobić. Heat w dalszym ciągu będą musieli sobie radzić bez Whiteside’a, który jest naprawdę sporym osłabieniem, do tego dochodzi Johnson, prawdopodobnie nie zagra również Winslow + dwa znaki zapytania w osobach Dragicia (problem z łokciem) i Waitersa (choroba). Jeśli Ci dwaj ostatni nie zagrają, Hawks staną przed idealną okazją do tego żeby zwyciężyć. Grają u siebie, myślę, że publika też zrobi swoje bo w końcu przyjdzie ktoś na kim mogą zrobić punkty. Heat bez Whiteside’a wyglądają zdecydowanie gorzej, spora strata zarówno w ataku jak i defensywie. Do tego jeśli faktycznie questy zmienią się w outy, to będzie idealna okazja do podwojenia zarobku. Osobiście gram czyste zwycięstwo Hawks, jednak proponuję zagrać handicap +4,5 ze względu na te dwie niewiadome.

Typ: Handicap +4,5 Atlanta @1,65 STS/Milenium


Houston Rockets – Utah Jazz 02:00

Na co dzień nie bawię się w w wysokie linie zawodników, jednak teraz sytuacja jest nieco inna i może warto bliżej przyjrzeć się temu co podają media. Otóż James Harden w tym sezonie idzie mocno po nagrodę MVP, rozgrywa naprawdę świetny sezon i trzeba przyznać, że w końcu należy mu się ta statuetka. W ostatnim czasie zmaga się jednak z problemami zdrowotnymi, a konkretnie bólem kolana. Urazu nabawił się w starciu z SAS, następnie zagrał z Bucks jednak jak sam przyznał w wywiadzie – czuł dyskomfort i nie był w pełni dyspozycji. Dzisiaj będzie podobnie – ból nadal nie ustał i może to w pewnym stopniu wybić z rytmu popularnego brodacza. Druga sprawa to rywal a jest nim Jazz, którzy są naprawdę niewygodnym przeciwnikiem. Mają trzecią z kolei defensywę ligii, ustępują jedynie SAS i Bostonowi, a trzeba dodać, że radzą sobie bez Goberta, który w defensywie jest ważny. Potencjał Hardena nieco zmalał kiedy do gry wrócił Paul – rzuca nadal sporo jednak piłka w rękach Chrisa i James gdzieś w rogu boiska bez piłki, to dość niecodzienny widok. Dzisiaj matchup prawdopodobnie na Rubio, który jest solidnym obrońcą i Hardenowi nie będzie tak łatwo. Ostatni ich pojedynek to 29 punktów Brodacza, który zagrał na skuteczności 42%. Dzisiaj jednak nieco cięższe zadanie ze względu na uraz, który na pewno będzie odczuwał. Próbujemy under, lepszej okazji nie będzie.

Typ: Under 30,5 punktów James Harden @1,82 Fortuna


San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 02:30

Szpital, szpital, szpital – 3 słowa, które w ostatnim czasie opisują to co dzieje się w Clippers. Od dawna nie gra Beverley, Griffin również leczy uraz już dość długo. Na dodatek Gallinari wypada co drugie spotkanie, a dzisiaj nie zagra również Williams, który pod nieobecność powyższych zawodników był liderem LAC. Oczywiście nie zagra również Johnson. Wraca za to Rivers i na nim się skupimy. Z jednej strony obrona SAS, jednak z drugiej – kto ma w takim razie rzucać w Clippers? Opcji szukać na próżno, Jordan żyje z lobów, Teodosić shooterem nie jest. Pierwszy na myśl przyszedł mi własnie Rivers, a linia jaką proponuje Fortuna jest do łyknięcia. 13,5 gdzie zagraniczni ustawiają na 15-16,5, różnica jest więc dość spora. Austin odpoczywał dwa spotkania ze względu na uraz i dzisiaj powinien wybiec w pełni sił. Liczę na to, że odda swoje 12-15 rzutów i będzie kreował grę pod siebie. Linia jest naprawdę kusząca, osobiście pograłem 14,5 także tutaj jest jeszcze lepiej. Jeśli Rivers zagra dzisiaj na jedynce, będzie miał sporo okazji – SAS ma największe problemy z obroną tej pozycji. Zobaczymy jak dzisiaj poradzi sobie z Parkerem lub Greenem, w zależności gdzie będzie grał.

Typ: Austin Rivers over 13,5 punktów @1,82 Fortuna