Indiana Pacers – Detroit Pistons 01:00

Zaczynamy od meczu drużyn, które w tym sezonie zaskakują i to zdecydowanie na plus. Rozpisywać się co do nich nie zamierzam, bo była już niejedna analiza na temat ich gry i w dalszym ciągu obie ekipy grają przynajmniej solidnie. Skupiam się za to na linii wystawionej przez Fortunę na Andre Drummonda. Rynek na poziomie 11,5 punktów – czy to nie przesada? Patrząc na to, że Indiana najgorzej w lidze broni centra, dodając do tego w miarę ustabilizowaną formę Drummonda (oczywiście mecze z Celtics i GSW, które są top jeśli chodzi o obronę piątki to inna historia) naturalną linią powinna być tutaj 13,5 jaką wystawiają zagraniczni bukmacherzy. Według mnie value bet. Co ciekawe Andre już dwukrotnie spotykał się w tym sezonie z Indianą i zdobywał odpowiednio 14 i 11 punktów, przy czym oddawał średnio 9-10 rzutów. Myles Turner nie jest bogiem obrony i zdecydowanie lepiej wychodzi to Drummondowi, który w dwóch pojedynkach zatrzymywał rywala na jednocyfrowej ilości punktów. Indiana na problemy pod koszem o których Detroit wie na pewno, Andre może mieć dzisiaj sporo okazji do wypunktowania gospodarzy. Liczę na fajną współpracę Jackson-Drummond i 14-16 punktów tego drugiego.

Miała być tylko jedna propozycja na ten mecz, ale nie mogę przejść obojętnie obok overa meczowego. Miałem się również nie rozpisywać na temat formy, jednak warto dodać parę słów odnośnie overa, którego zaproponuję. Otóż dwie ekipy, które lubią szybką koszykówkę, co wiąże się również ze stratą sporej ilości punktów w fazie defensywnej. Mowa głównie o Indianie, która mimo fajnej skuteczności rzutów, oddaje sporo punktów przeciwnikom. 107 punktów średnio traconych w meczu chluby nie przynosi, Pacers nadganiają ofensywą, jednak Detroit będzie dzisiaj niewygodnym rywalem. Obie drużyny bez znaczących absencji, obie głodne walki o zwycięstwo i PlayOffy. Dwa poprzednie spotkania kończyły się blisko 210 punktów, dzisiaj proponuję over 206 punktów na LV BET.

Typy:
A.Drummond over 11,5 punktów @1,65 Fortuna
Over 206 punktów w meczu @1,75 LV BET


Washington Wizards – Los Angeles Clippers 01:00

Co tutaj dużo opisywać … W LAC istny szpital. Nie zagrają dzisiaj: Beverley, Griffin, Gallinari, Rivers i Teodosić. Są to olbrzymie osłabienia, bo praktycznie każdy z tej piątki jest ważnym ogniwem dla Doc Riversa. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie jak dzisiaj będzie wyglądała gra Clippers, z tyloma ubytkami w składzie będzie niezmiernie ciężko walczyć z Wizards, do których wrócił już John Wall i od razu razem z kolegami wywalczył zwycięstwo nad Grizzlies. O ile zdrowotnie Wall będzie wytrzymywał to powinien ciągnąć całą drużynę do przodu i Washington powinien zacząć regularnie wygrywać. Jest to przeciętny sezon Johna, a wiem że stać go na dużo więcej i forma przynajmniej z PlayOffów poprzedniego sezonu jest jak najbardziej w zasięgu. Warto też wspomnieć o tym, że do rotacji wraca Morris oraz prawdopodobnie Mahinmi. Goście mogą w tej chwili liczyć na Williamsa oraz Jordana, którzy będą musieli dać z siebie 110% ażeby iść w sukurs Wizards. Bardzo ciężka przeprawa czeka Clippersów, Wizards są zdecydowanym faworytem i biorąc pod uwagę nawet same absencje – handicap w stronę gospodarzy jest jak najbardziej optymalny. Będę w głębokim szoku jeśli LAC wygra to spotkanie.

Typ: Wizards handicap -7,5 punktów @1,65 STS