Brooklyn Nets – Miami Heat 00:00

Zaczynamy od pierwszego spotkania po północy. Na Barclays Center Netsi podejmą Miami, które w dalszym ciągu musi sobie radzić bez jednego z liderów. Mowa oczywiście o Hassanie Whitesidzie, który jak do tej pory na spółkę z Dragiciem prowadzi grę swoje drużyny. No właśnie prowadzili… Ostatnio forma Dragicia ostro spadła w dół, nadal oddaje sporo rzutów, jednak te jego rzuty kończą się tylko na próbach. Jednak nie na niego betujemy. Kieruję uwagę w stronę overa punktowego na Allena Crabbe – zawodnik, który w tym sezonie notuje średnie na poziomie 12,5 punktów będzie miał dzisiaj o tyle ułatwione zadanie, że Heat nie są zespołem, który może poszczycić się dobrą obroną. Tracą średnio na spotkanie niecałe 105 punktów i tutaj bez wątpienia ofensywni Nets będą wietrzyć swojej szansy. Oczywiście w dalszym ciągu brak Russela ułatwia zadanie reszcie – D’Angelo zabierał sporo piłki. Dodatkowo brak Bookera, który został wytrejdowany do 76ers w zamian za Okafora i Stauskasa (dzisiaj obaj nie zagrają). Trevor też robił swoje pod koszem i zdobywał cenne punkty – myślę, że Crabbe z taką linią da sobie radę, tym bardziej pod nieobecność Whiteside’a, który dawał sporo dobrego w defensywnie Heat. Warto również odnotować, że goście z dwójki tracą sporo punktów.

Typ: Allen Crabbe over 12,5 punktów @1,8 Fortuna/STS

12 punktów…


Charlotte Hornets – Los Angeles Lakers 01:00

Fajny value bet w stronę Lakers. Hornets grają back to back i są po ciężkiej dogrywce z Bulls, którą ostatecznie przegrali. Dodatkowo na domiar złego Jeremy Lamb i Nicolas Batum prawdopodobnie dzisiaj nie wystąpią, a to w znaczący sposób może wpłynąć na formę Charlotte dzisiaj. Oczywiście nie wspominam o Zellerze i Kaminskym, którzy już wczoraj nie grali i dzisiaj również ich nie zobaczymy. Lakers za to w pełnym składzie i po całkiem udanym spotkaniu z 76ers, w którym potrafili zwyciężyć. Grali szybko i skutecznie, tutaj jeśli ponowią taktykę mają sporą szansę na zwycięstwo. Charlotte będą bez wątpienia zmęczeni wczorajszym bojem, szczególnie Howard, który musiał zagrać kosmiczną dla siebie ilość minut i dzisiaj będzie musiał uważać na faule, bo jeśli Dwight wypadnie – gospodarzom może zabraknąć opcji do gry. LAL może za to skrzętnie to wykorzystać i grać na atletycznego Randla. Myślę, że goście mają sporą szansę na zwycięstwo tutaj, tym bardziej jeśli Lamb z Batumem wypadną, Hornets mogą zostać zabiegani. Fajne value na zwycięstwo gości, ja proponuję handi na poziomie +5,5 na rzecz Lakers.

Typ: Lakers handicap +5,5 @1,65 STS


Memphis Grizzlies – Oklahoma City Thunder 03:00

Przejdę od razu do rzeczy. Dzisiaj Grizzlies są jeszcze bardziej osłabieni niż byli – do kontuzjowanego Conleya dołączyli Parsons i Wright, których dzisiaj nie zobaczymy. Siła ofensywna jak i defensywna będzie spoczywać na barkach przede wszystkim Gasola, którego wspierał będzie Evans. Propozycją na to spotkanie będzie under punktowy środkowego przeciwników – Stevena Adamsa. Mimo, że Adams w tym sezonie ma imponujące jak na siebie liczby, to dzisiaj zadanie o wiele trudniejsze – naprzeciwko Gasol, który z całą pewnością chłopcem do bicia nie jest. Podejrzewam, że gra OKC dzisiaj będzie opierała się na obwodzie, tym bardziej, że do gry wróci prawdopodobnie George. Goście będą starać się unikać penetracji pod kosz, bo tam jednak będzie najciężej. Linia na Adamsa w granicy 14,5 oczek myślę, że jak najbardziej odpowiednia do tego ażeby zagrać under. Mimo dobrej formy Nowozelandczyka siła w obronie Gasola i Greena powinna dać o sobie znać. Jedyną szansą na pokrycie overa tutaj są loby Westa do Steve’a, których mam nadzieję będą unikać. Warto dodać, że w dotychczasowej historii tych matchupów na 19 spotkań tylko raz Adams zdobył więcej niż 14 punktów i było to w pewnym sensie zasługą dogrywki.

Typ: Steven Adams under 14,5 punktów @1,8 STS

Niestety przed meczem dowiedzieliśmy się, że George jednak nie zagra i był to jeden z kluczowych czynników dla tego typu. Dobry występ Adamsa.