Charlotte Hornets – Golden State Warriors 02:00

GSW w tym sezonie ma spore problemy kadrowe – co jakiś czas wypada kilka ważnych ogniw i w tym przypadku jest podobnie. Mowa oczywiście o Currym, który wypadł na dwa tygodnie. Bez niego goście mogą mieć swoje problemy z Hornets, którzy u siebie potrafią zaskakiwać. Skupiając się już jednak na kwestii typu: myślę, że fajnym becikiem tutaj będą zbiórki Howarda. Dlaczego? Początek spotkania to pojedynek Howard vs Pachullia, a w tym zestawieniu górą zdecydowanie powinien być ten pierwszy i nie tylko pod względem punktowym, ale również na tablicach. Druga sprawa: Hornets są drugą najlepszą drużyną w lidze pod względem zbiórek, teraz statystyka powinna się jeszcze poprawić ze względu na small-ball ich przeciwników. Tym samym Howard powinien być pierwszoplanową postacią pod tym względem. Kolejny czynnik to stracone zbiórki w obronie przez gości – wskaźnik zatrzymał się na średniej prawie 11 zbiórek straconych na swojej tablicy (są pod tym względem na 3cim miejscu od końca), a więc sporo. Zapowiada się zacięty mecz do końca i to też powinno nam tutaj pomóc. Im więcej minut dostanie Dwight, tym większa szansa na powodzenie. Dodatkowo wypadł wspomniany wyżej Curry, który nota bene był zazwyczaj bardzo aktywny na tablicach i nie jestem przekonany czy Iguodala będzie w stanie w pełni zastąpić go pod tym względem.

Typ: Dwight Howard over 11,5 zbiórek @1,85 LV BET


San Antonio Spurs – Miami Heat 02:30

Goran Dragić i jego forma w ostatnich tygodniach nie zachwyca. Od 10 spotkań na wyjeździe nie potrafi pokonać swojej linii punktowej i widać, że te pojedynki przychodzą mu z wielkim trudem. Dzisiaj stanie naprzeciwko drugiej najwolniej grającej drużyny w NBA – San Antonio. Przy okazji warto odnotować, że jest to również najlepiej broniąca ekipa w całej lidze na ten moment. Linia 19,5 na LV BET skłania mnie tylko i wyłącznie do zaproponowania undera. Po pierwsze – strasznie nierówno grający Serb – potrafi rzucić 4 trójki jak w ostatnim meczu z GSW, a dwa dni wcześniej zagrać na 25% skuteczności i skończyć z siedmioma punktami na koncie. Nie wiem kto ustala linie na zawodników, ale na ten moment Dragić ma średnią 17,5 punktów i jest ona w większości „nabita” w meczach u siebie – na wyjazdach radzi sobie średnio o 2 punkty gorzej. Dodatkowo dochodzi fakt, że grać będzie naprzeciwko najlepszej defensywy ligii – zadania to nie ułatwia. Pogrążyć nas może tylko dobra forma zza łuku – jeśli Serb nie wstrzeli się z trójkami, powinniśmy spokojnie tutaj zaliczyć fajnego plusa. Jest to najwyższa linia ze wszystkich, jakie proponują polscy bukmacherzy.

Typ: Goran Dragić under 19,5 punktów @1,65 LV BET


Na ten moment dwie propozycje, jeśli uznam, że jest jeszcze coś fajnego, to zedytuję – także warto sprawdzać co jakiś czas czy jest coś dodane.