Minęło kilka dobrych dni od moich ostatnich propozycji na NBA. Wracam dzisiaj ze świeżą dawką typów i od razu zaznaczam, że postanowiłem od dzisiaj wstawiać kursy +1,7 – tak aby można było je zagrać sobie jako single i nie wrzucać wszystkiego do jednego kosza z AKO. Dzisiaj bogata oferta spotkań, postaram się wyszukać i przeanalizować ciekawe propozycje.


Charlotte Hornets – Washington Wizards 01:00

Zaczynamy po raz kolejny od meczu Wizards i po raz kolejny skupiam się na Gortacie. Mam wrażenie, że wstawianie linii przez STS na naszego rodaka jest dla nas doskonałą okazją do wielokrotnego zarobku. Dzisiaj zarzucam sieci na jego faule – linia 2,5 czyli można powiedzieć stała. Marcin w tym sezonie zachowuje się dość spokojnie pod koszem – średnia prawie 1,5 faula w meczu pokazuje, że Polak poprawił się w aspekcie defensywy. Dzisiaj jednak rywal, który ma pod koszem odrodzonego Howarda. Dwight w tym sezonie radzi sobie naprawdę zadziwiająco dobrze – zdobywa średnio prawie 15 punktów w meczu i oddaje zazwyczaj około 10 rzutów ze swojej pozycji. Jest agresywny pod koszem i często przeciwnicy łapią na nim przewinienia. Jeśli już jesteśmy przy przewinieniach – wynikają one nie tylko z agresywnej gry Howarda, ale również z taktyki „Hack Howard”, która polega na faulowaniu Dwighta przez rywali, którzy gonią wynik. Center Hornets jest w tym aspekcie bardzo przeciętny, żeby nie napisać słaby – 43% z wolnych chluby nie przynosi. Jest pod tym względem najgorszy w lidze. Tutaj wietrzę szansę dla tej linii – Gortat będzie musiał bardzo się wysilić dzisiaj aby zatrzymać szerszenia w osobie Howarda. Powinno być dużo sytuacji stykowych, na granicy przewinienia. Dodatkowo wspomniana wyżej taktyka. Myślę, że linia na faule jest jak najbardziej do pokrycia a kursik bardzo przystępny.

Typ: Gortat over 2,5 fauli w meczu @1,85 STS


Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers 01:30

Jeśli nie teraz, to kiedy? Takie pytania zadają sobie właściwie wszyscy kibice Clippers, bo ich drużyna w ostatnim czasie gra katastrofalnie. Właściwie ich kłopoty zaczęły się chwile po tym jak z powodu kontuzji kilka spotkań musieli opuścić Beverley oraz Gallinari – dzisiaj również będą musieli radzić sobie bez tych dwóch zawodników. Seria 9 przegranych z rzędu, to jak na drużynę z wyższej półki naprawdę słabo. Dzisiaj doskonała okazja do ogrania rywala, bo mimo, że Atlanta w ostatnim czasie nie przegrywa już takimi seriami jak wcześniej – to nadal jest to o przynajmniej klasę gorsza ekipa do LAC. Griffin i spółka powinni dzisiaj pokazać swoją wyższość nad rywalem, a mają ją praktycznie na każdej pozycji – może oprócz rozgrywającego. Nawet wobec dwóch powyższych absencji uważam, że goście są tutaj zdecydowanym faworytem i kurs na ich zwycięstwo jest lekko przesadzony. Oczywiście bukmacherzy sugerują się tutaj ostatnimi wynikami, a trzeba sobie powiedzieć, że Clippers mieli ostatnio cięższych przeciwników (no może oprócz NYK). Atlanta ma jedną z najgorszych defensyw ligii, tacy zawodnicy jak Griffin, Williams, Rivers czy chociażby Jordan powinni to wykorzystać i zwyciężyć.

Typ: Wygrana Clippers @1,7 (większość polskich buków)


Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 02:00

Wydaje się, że Dallas powoli nabiera wiatru w żagle – ostatnio porażka z Bostonem, jednak dopiero po dogrywce. Spotkanie jednak pokazało, że w Dallas drzemie siła, którą jednak trzeba umiejętnie wykorzystać. Teraz przed nimi spotkanie wyjazdowe z Grizzlies, którzy po utracie Conleya nie są już tą samą drużyną. Siła ofensywy spoczywa na barkach Gasola, który jest jednak  zazwyczaj bardzo umiejętnie kryty i ciężko mu w pojedynkę wygrać spotkanie. Na pewno Mavericks nie są dzisiaj bez szans, jednak swoje oczy skieruję w stronę linii na Wesley Matthewsa, który w ostatnim czasie jest bardzo skuteczny i przy tym gra sporą ilość minut. Zdarzają mu się słabe spotkania jak z Minnesotą, SAS czy OKC, jednak w ostatnich dwóch meczach pokazał, że może być znaczącą siłą swojego zespołu. Odpowiednio 18 i 22 punktów z Bostonem i Bucks daje nam tutaj nadzieję. Wesley oddaje średnio ponad 11 rzutów na spotkanie, grając przy tym ponad 36 minut (staty z ostatnich 5 spotkań). Nie jest może pierwszą armatą zespołu, jednak jak pokazują statystyki – Memphis ma problemy z obroną popularnej „dwójki” i tutaj będziemy wietrzyć naszą szansę. Linia szczególnie na Fortunie jest bardzo interesująca – 11,5, gdzie patrząc na przykład na konkurencję – STS wystawił linię 14,5, a większość zagranicznych również postanowiła wyżej zasugerować swoje linie. Jest to w jakimś stopniu value propozycja, na pewno jeśli zdecydujecie się zagrać na punkty Matthewsa najkorzystniej będzie skorzystać z Fortuny. Uważam, że linia jest jak najbardziej do pokrycia, jeśli WM dostanie swoje minuty powinien bez problemu ją pokryć.

Typ: Wesley Matthews over 11,5 punktów @1,82 Fortuna