Los Angeles Lakers – Phoenix Suns 04:30
Typ: T.J. Warren over 18.5 @ 1,90

Zastanawiałem się długo kogo wybrać z tego match-upu no i w ostatecznosci padło na Warrena.
Wyjaśnię szybko dlaczego akurat on. Bardzo dobry wskaźnik wykorzystywania rzutów. Wykonuje średnia ilość rzutów na mecz ale za to z bardzo dobrą skutecznością.
Grywa ostatnimi czasy nawet po 35min co również prognozuje na pokrycie wystawionej linii. Nie jest dobrym defensorem, dlatego tez skupia się tylko w ataku. Obie ekipy w przeszłości jak widać bardzo overowo sobie poczynają grając przeciwko sobie.
Dodatkowa informacja o tym ze Booker zmaga się z jakąś chorobą, jednak nie ma go na liście kontuzjowanych, nadal przekonuje mnie jeszcze bardziej co do zdobyczy punktowej Warrena.


San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 02:00
Typ: C.Anthony under 19.5 @ 1.80

Spurs to jedna z najbardziej defensywnych drużyn w NBA. W tym sezonie dołączy do nich również właśnie Oklahoma, która nie pozwala przeciwnikom na dużą ilość punktowa w meczach z nimi. Jest dobrze zorganizowana i świetnie się broni. Po ostatnich 10 spotkaniach Thunder, są oni na drugim miejscu pod względem defensywy (za Celtami). Spurs natomiast zajmują 5 slot i nie dają rzucać więcej niż 101 pkt przeciwnikom.
Bukmacherzy twierdza ze obie ekipy rzuca po 98 pkt. Nie zdziwię się jeśli i tego progu nie przekroczą.
Wszystkie te informacje podane powyżej sprawia, że najlepszymi wyborami w tym meczu (jeśli chodzi o zawodników) to undery. Uważam, wiec ze podjąłem słuszna decyzje wybierając z całej tej smietanki C.Anthony.
Anthony zaczął sezon dość fajnie grając 36min w meczach i zdobywając średnio 24pkt. Warto wspomnieć ze grał przeciwko szybkim i słabym drużynom w obronie. Z czasem zaczynał grac mniej minut w meczach i oczywiście zdobywał mniejsza ilość punktów.
Po 5 meczach jego średnią minut to 30, a punktów 17.4
Dzisiejszej nocy będzie mierzył się z Aldridg’em i z pewnością nie będzie miał on łatwo i będzie to jeden z najtrudniejszych dla niego pojedynków.
Do gry wraca również Adams co dla mnie znaczy jedno. Carmelo nie będzie grał pierwszych skrzypiec w tym spotkaniu. Jedyne co może nie zagrać dla Nas to wstrzelenie się Anthonego w trojki.


Brooklyn Nets – Utah Jazz 01:30
Typ: D. Mitchel over 17.5 @ 1.72

Jazz zmierza się dzisiaj z Nets, którzy są szybsi, niż Knicks i maja gorsza obronę. Uważam, ze to jest właśnie ta rekompensata tych 2 pkt Kiedy oglądam grę Mitchela to zauważam zawsze, ze jest on bardzo pewny siebie i pomaga mu to w zdobywaniu punktów dla swojej drużyny. W ostatnich gracz zdobywał kolejno: 17 19 18 14 21. Jeśli pójdziemy dalej w głębsze statystyki to ma on największy % wykorzystania rzutów. Spędza na parkiecie średnio 35 min w każdym meczy co jest wielkim plusem dla Nas. Największy atut dla nas dzisiaj to własnie Nets, które pozwala na over punktowy drużyn z którymi gra, ponieważ dysponują oni kiepska defensywa. Ostatni mecz Mitchela przeciwko Nets to zdobyć 26 punktów w 26 minut. Moim zdaniem najpewniejszy typ ze wszystkich które podałem.


Cleveland Cavaliers – Los Angeles Clippers 01:30
Typ: L. Williams over 19.5 @ 1.83

Wiadomość o tym ze Gallinari i Teodosic są dzisiaj poza boiskiem oraz Beverly prawdopodobnie nie zagra, a także wypowiedz Riversa który powiedział ze opuści kolejne 2 mecze sprawa wydaje sie prosta. Williams to gracz, który dzisiaj ma zdobywac punkty dla Clippers. Ostatnie 3 mecze Williams’a wyglądały następująco – 39 minut (35pkt) 36 minut(14pkt) 38 minut (34pkt). Te 14 pkt, które zdobył to był to mecz przeciwko Pelikanom. Mecz był strasznie powolny i było tam tylko 214 punktów. Williams tego dnia nie mógł się coś wstrzelić i jego skuteczność % wynosiła zaledwie 30%. Dodatkowo Griffin zagrał wtedy świetny mecz, dlatego tez większość piłek kierowana była do niego. Myślę, że zagra dzisiaj 40 minut co oznacza ze odda on naprawdę bardzo dużo rzutów dzisiejszej nocy. Dodatkowy plus to oczywiście kiepska obrona Cavs, który kwiczy w tym sezonie sprawia, ze Williams będzie miał jeszcze łatwiejsze zadanie aby pokryć margines.

Typ nr 2 na ten mecz:
B.Griffin over 24.5 pkt @
1.80

Drugi gracz z Clippers, który może być realnym zagrożeniem dla Cavs dzisiejszej nocy to oczywiście Griffin. Griffin to bardzo dobry gracz ofensywny, patrząc na to ze Cleveland ma aktualnie najgorsza defensywę w lidze jest dobra prognoza na dzisiejsza zdobyć punktowa tego zawodnika.
Zderzy się on dzisiaj z Crowder’em który na pewno ma zdolności defensywne ale nie ma raczej porównania do Griffina i nie powinien on mieć dzisiaj dużych problemow w ogrywaniu tego obrońcy. Warto wspomnieć, że Griffin wręcz uwielbia gracz na obręczy co jest kolejnym atutem dla niego, ponieważ Cavs nie maja potencjalnie dobrego zawodnika na ta pozycje. Thompson nie gra, a jego pozycje zajmuje Love który ostatnio nie może powstrzymać ani jednego zawodnika na tej pozycji. Bukmacherzy prognozują overowy mecz, wiec pokrycie linii dla Griffina nie powinno być problemem. W ostatnich 3 meczach wykonał on kolejno 25,27 i 19 rzutów.