Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies 02:00

Zaczynamy od jednego z ciekawszych spotkań dzisiaj. O Milwaukee było ostatnio głośno głównie z powodu wymiany Grega Monroe na Erica Bledsoe. Większość fanów Bucks uważała ten ruch za zdecydowany plus, jak jednak pokazują pierwsze spotkania Bledsoe – nie jest to jeszcze zawodnik, który w tej chwili może w znaczący sposób pomóc ekipie. W dalszym ciągu liderem jest Giannis i to głównie na nim powinna być dzisiaj skupiona uwaga Memphis. Grizzlies w ostatnim czasie mają skłonności do tendencji spadkowej jeśli chodzi o formę – na początku sezonu byli bardzo mocni, teraz grają w kratkę. Dzisiaj kolejny ciężki przeciwnik, bowiem Milwaukee nie jest rywalem, który oddaje zwycięstwa za darmo. Pomijając już jednak sam wynik, chciałbym się skupić na linii wystawionej przez Fortunę na Marca Gasola. Hiszpan obok Conleya jest liderem swojej drużyny i będzie z całą pewnością odgrywał ważną rolę w dzisiejszym pojedynku. Ostatnie 3 spotkania Marca to undery punktowe, wcześniej bardzo często pokonywał granicę 20 punktów. Dzisiaj linia na jego punkty ustawiona na granicy 17,5 oczek. Jak dla mnie jest to niewątpliwie value – Bucks ma spore problemy z obroną pod koszem, Maker nie jest wybitnym obrońcą i z pewnością Gasol będzie mógł to wykorzystać. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Marc jest bardzo elastycznym centrem – oprócz gry pod koszem lubi przymierzyć z dystansu, to może sprawić spore problemy w obronie Milwaukee.

Typy: Marc Gasol over 17,5 punktów @1,82 Fortuna
16 pkt


Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 03:00

Można powiedzieć, że główną bronią Utah jest ich obrona. Co więc można napisać w momencie, kiedy najważniejsza część defensywnej układanki wypada z gry? Rudy Gobert ze względu na uraz będzie musiał pauzować kilka tygodni. Jest to ogromna strata, bowiem już w ostatnim spotkaniu z Nets dało się zauważyć spore luki w obronie i mimo dobrej dyspozycji Favorsa (który będzie teraz grał na piątce za Goberta), wynik był na styku. Teraz rywal z o wiele wyższej półki – Minnesota to bardzo utalentowana, młoda drużyna, która potrafiła dwukrotnie ogrywać Thunder, zwyciężyć z Pelicans czy chociażby wygrać właśnie z Utah, gdzie w pierwszym ich spotkaniu padł wynik 100-97. Mają na ten moment bardzo dobrą ofensywę – nie zeszli w tym sezonie ani razu poniżej 100 punktów i są pod tym względem na 7 miejscu w całej lidze. Mają swoje problemy w obronie, jednak patrząc na to, że Utah pod względem ofensywy jest 3 najgorszą drużyną w lidze, nie należałoby się obawiać o pozytywny wynik dla Wilków. Idę tutaj w stronę gospodarzy.

Typ: Wygrana Minnesoty (z dogrywką) @1,6 STS


Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 04:00

Ostatni typ na dzisiaj i z tego co zauważyłem bardzo popularny. Niskie linie punktowe na to spotkanie zachęciły mnie do postawienia tutaj na over 204,5 punktów po kursie w okolicy @1,5 (kurs z Fortuny). Jest to niewątpliwie pojedynek drużyn, które sporo rzucają – nie są to jakieś zatrważające wyniki, jednak zarówno Portland jak i Denver lubią grać „do przodu”. Obie ekipy bez większych absencji kadrowych. Ciężko mi tutaj cokolwiek więcej dodać, tego typu nie podpieram statystykami, które swoją drogą i tak są po naszej stronie, natomiast jest to zwykłe przeczucie. Nie sądzę, by był to underowy mecz, a właśnie na odwrót. W dobrej formie w Portland jest duecik Lilliard-McCollum, dodatkowo mamy Nurkicia. Po przeciwnej stronie zawsze solidny Jokić + Millsap czy chociażby Barton. Gra Denver zaskakuje mnie pozytywnie w tym sezonie i nie zostają tutaj bez szans w starciu z faworyzowanym Portland. Dla tych, którzy szukają wyższego kursu polecam overek w granicy 210 punktów.

Typ: Over 204,5 punktów w meczu @1,5 Fortuna