Wracamy do analiz na wieczorne NBA. Ostatnie 3 tego typu posty z typami przyniosły nam 100% skuteczności – mam nadzieję, że dzisiaj dotrzymamy kroku i w dalszym ciągu będzie można cieszyć się z wygranych. Przygotowałem na dzisiaj 2 typy, dość skromnie ale nie ma co też na siłę forsować tej ligi, a na pewno nie sezonu zasadniczego.


Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 02:00

W tym zestawieniu będziemy świadkami powtórki z wczorajszej rozrywki – tym razem gospodarzem jednak Memphis, które wczoraj uległo Dallas dość nieoczekiwanie w stosunku 103:94. Była to niespodzianka z tego względu, że Grizzlies do meczu z Mavericks byli niepokonani, na swojej drodze pokonywali takie marki jak Pelicans, Warriors, Rockets, a więc potentatów. Dzisiaj przychodzi czas na rewanż i w moim odczuciu wczorajszy pojedynek był dla Memphis wypadkiem przy pracy – świadczą zresztą o tym statystyki – 18 strat po stronie dzisiejszych gospodarzy to naprawdę sporo, biorąc pod uwagę, że we wcześniejszych meczach utrzymywali ten wskaźnik na poziomie 12-14 maksymalnie. Dodatkowo zaliczyli mniej asyst, co również przełożyło się na wynik. Generalnie Grizzlies nie zagrali w ataku tak, jak sobie założyli. Dzisiaj dzień rewanżu i w mojej ocenie będzie to w pełni kontrolowane widowisko przez drużynę Davida Fizdale’a. Memphis jest czwartą najlepszą defensywą w tym sezonie, natomiast Dallas w tej klasyfikacji plasuje się dopiero na miejscu 21. Tak na dobrą sprawę Mavericks nie mają kim postraszyć – wczoraj swój dzień miał ich rookie – Dennis Smith JR., dodatkowo swoje punkty dorzucił zawsze solidny Wesley Matthews. Poza tym nie widzę tutaj jakiegokolwiek argumentu przemawiającego za drużyną gości – Niedźwiedzie na własnej hali są naprawdę bardzo groźni, jeśli koledzy Conley’a i Gasola dorzucą coś więcej od siebie dzisiaj, gospodarze powinni to wziąć.

Typ: Handicap -3,5 Memphis @1,5 Totolotek


Milwaukee Bucks – Boston Celtics 02:00

Tym razem pojedynek, który obok meczu Portland – Clippers może być dzisiaj najbardziej elektryzujący. Bucks z liderem w osobie Antetokounmpo kontra młodość Celtics. Ci drudzy na początku sezonu stracili dość sporo, bo kontuzja Haywarda po której wydawało się, że Boston stracił naprawdę sporo, tymczasem młodzież w osobach Tatuma czy Browna robi swoje – pokazują, że mogą w dużym stopniu pomóc swoim bardziej doświadczonym kolegom. Ogólnie wszystko powoli zaczyna trybić w Celtics – Irving dobrze rozumie się na boisku przede wszystkim z Horfordem, dodatkowo sam powoli wchodzi na swój poziom z PlayOffów poprzedniego sezonu. Do tego mamy całkiem niezły zaciąg młodych gniewnych o których już wspomniałem i ta ekipa może być w dalszym ciągu groźna w tym sezonie. Gospodarze natomiast swoją grę opierają głównie na Giannisie Antetokounmpo – chłopak, który w pierwszych czterech meczach wykręcił PPG na poziomie prawie 37 punktów – jest na ten moment najlepszy w tej statystyce w całej lidze. Można powiedzieć, że to dzięki niemu Bucks w swoich pierwszych 4 meczach zwyciężyli aż trzykrotnie. Oprócz niego w drużynie wyróżnia się jeszcze Khris Middleton i Malcolm Brogdon, który swoją drogą ma Day-To-Day i nie wiadomo czy dzisiaj zagra. Co ciekawe – drużyny spotkały się już w tym sezonie i w pierwszym ich starciu lepszym okazali się zawodnicy Bucks w stosunku 108-100 i wygrali głównie dzięki… rzutom wolnym. Celtcis nie wytrzymali napięcia i dali aż 30 rzutów wolnych rywalom, sami wykorzystali natomiast tylko 11 z 21 jakie otrzymali. Przechodząc już do sedna: uważam, że spotkanie będzie rozgrywane na granicy, możemy być świadkami częstych zwrotów akcji i zmian prowadzenia. Jestem zdania, że Boston rozkwita i ich drużyna powoli nabiera koszykarskich rumieńców, dlatego moim typem na to spotkanie będzie ich over – 99,5, na który bukmacherzy wystawiają kurs w granicy 1,6. Celtics są w stanie tutaj wygrać, jeśli tylko uda im się powstrzymać Giannisa albo ten będzie miał po prostu gorszy dzień, powinni to wykorzystać. 100 punktów nie jest dla nich jakimś wielkim wyzwaniem – we wszystkich swoich 4 dotychczasowych spotkaniach potrafili pokonać tą granicę. Widzę lekkie value w zaniżonej linii.

Typ: Over 99,5 punktów Boston @1,6 Fortuna

 

WERSJA DO ODSŁUCHU: