Angielska Federacja Piłkarska poinformowała w środę wieczorem, że udział w mundialu zakończył Ben White. Defensor Lwów Albionu opuścił kadrę i udał się do Anglii. Szczegóły nie zostały ujawnione, a federacja stwierdziła jedynie, że taki stan rzeczy podyktowany jest sprawami osobistymi zawodnika. 

Obrońca reprezentacji Anglii opuścił drużynę

W rezultacie udanych występów w barwach Arsenalu Ben White otrzymał od Garetha Southgate’a powołanie na mundial w Katarze. 25-latek spotkania z Iranem i Stanami Zjednoczonymi spędził w całości na ławce rezerwowych. Zabrakło go nawet na ławce w meczu z Walią. Obrońca nie otrzyma już jednak szansy na zameldowanie się na boisku w tej edycji Mistrzostw Świata. Federacja Angielska przekazała, że zawodnik opuścił drużynę i udał się do Anglii. 

Nie znamy szczegółowych powodów tej decyzji. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że było to związane ze „sprawami osobistymi”. Proszono o uszanowanie prywatności zawodnika. Godnym uwagi jest fakt, że Ben White na okazję do debiutu na tak prestiżowej imprezie, jak Mistrzostwa Świata będzie musiał jeszcze poczekać. 

Poinformowano również, że żaden inny zawodnik nie zostanie powołany na miejsce obrońcy Arsenalu. Wpis w social mediach reprezentacji Anglii może sugerować, że piłkarz bez wątpienia mierzy się z jakimiś poważnymi problemami. „Jesteśmy z tobą Ben” – brzmi wpis. 

Sprawdźcie nasz ranking najlepszych bukmacherów!

Anglia awansowała do fazy pucharowej mundialu z pierwszego miejsca w grupie B. W ⅛ zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Pamiętajcie, że na naszej stronie internetowej znajdziecie typy bukmacherskie na ten i wiele innych meczów Mistrzostw Świata w Katarze.