Spore problemy przed drugim meczem fazy grupowej może mieć trener Santos. Media poinformowały, że z powodu kontuzji ze składu wypadł Danilo Pereira. Pomocnik PSG w starciu z Ghaną doznał uszkodzenia aż trzech żeber i nie będzie mógł zagrać w żadnym z pozostałych dwóch spotkań fazy grupowej. 

Portugalczycy bez Danilo Pereiry na pozostałe mecze fazy grupowej

Portugalia męczyła się w pierwszym spotkaniu fazy grupowej z Ghaną. Cristiano Ronaldo i spółka wygrali 3:2 po zaciętym boju z Czarnymi Gwiazdami. Starcie to kontuzją okupiła jednak podpora reprezentacji Portugalii – Danilo Pereira. 

Media przekazały, że 31-latek doznał pęknięcia aż trzech żeber i nie będzie mógł zagrać w dwóch pozostałych spotkaniach fazy grupowej z Urugwajem i Koreą Południową. To spora strata dla sztabu szkoleniowego. Pereira do tej pory był ważnym zawodnikiem dla selekcjonera Fernando Santosa.

Na naszej stronie znajdziecie darmowe typy bukmacherskie na wszystkie spotkania Mistrzostw Świata w Katarze!

Pereira w starciu z Ghaną wystąpił na pozycji środkowego obrońcy, podobnie jak ustawiany był w tym sezonie w drużynie Paris-Saint Germain. Wobec jego absencji miejsce u boku Rubena Diasa prawdopodobnie zajmie weteran w kadrze Portugalii – Pepe. Nawigatorzy w poniedziałek 28 listopada o godzinie 20:00 zmierzą się z reprezentacją Urugwaju. Portugalia jest faworytem najlepszych bukmacherów przed tym spotkaniem.