Nieoczekiwane problemy miała Argentyna w drugiej połowie spotkania 1/8 finału z Australią. Albicelestes wygrywali już 2:0, ale w 77 minucie rywale zdobyli bramkę kontaktową. Kangury walczyły, ale nie udało im się już doprowadzić do wyrównania. Mimo to należy docenić ich wolę walki.

Messi przełamał defensywę Australii

Już po kilku pierwszych minutach spotkania Australia – Argentyna poznaliśmy zamysł Kangurów na to spotkanie. Piłkarze z Antypodów starali się grać wysokim pressingiem i przede wszystkim utrudniać rozegranie zawodnikom Albicelestes

Sprawdź nasz ranking najlepszych bukmacherów!

Gra nie układała się podopiecznym Lionela Scaloniego, aż do czasu pierwszej bramki. Jak zwykle, jak nie idzie, to sprawy w swoje ręce bierze Lionel Messi. Doświadczony napastnik w 35 minucie otrzymał podanie w polu karnym od Nicolasa Otamendiego i mocnym uderzeniem po długim słupku pokonał Mathewa Ryana.

Australię stać było na honorowe trafienie

W drugiej połowie spotkania fatalny błąd w 57 minucie popełnił Matthew Ryan. Golkiper próbował kiwać się z napastnikami Albicelestes, co skończyło się stratą kolejnej bramki. Z jego pomyłki skorzystał Julian Alvarez.

Sytuacja dla Argentyny skomplikowała się, gdy w 77 minucie gola kontaktowego strzeliła Australia. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Craig Goodwin. Piłka odbiła się na tyle pechowo od głowy interweniującego Enzo Fernandeza, że wpadła do bramki obok bezradnego Emiliano Martineza.

W 89 minucie spotkanie powinien zamknąć Lautaro Martinez, który fatalnie przestrzelił. Napastnik Interu Mediolan otrzymał idealne podanie od Lionela Messiego, który w polu karnym mijał rywali jak tyczki. Uderzył jednak nad bramką. Pamiętajcie, że u nas znajdziecie typy bukmacherskie na wszystkie spotkania mundialu w Katarze.

Australia walczyła jak mogła, ale nie udało jej się już doprowadzić do wyrównania stanu tej rywalizacji. Podopieczni Lionela Scaloniego awansowali i w ćwierćfinale zmierzą się z Holandią.

Argentyna – Australia 2:1 (1:0)

1-0 Messi 35′

2-0 Alvarez 57′

2-1 Enzo Fernandez (og.) 77′