Siata
2 września 2017

Serbia – Niemcy 17.30
Pierwszym pojedynkiem półfinałowym będzie starcie Serbów z Niemcami.
Wszystko wskazuję na to, że to właśnie ten mecz będzie najbardziej wyrównanym.
W drugim ze starć zmierzy się reprezentacja Rosji z niewątpliwie niespodzianką tego turnieju, ekipą Belgi.Tutaj z kolei wszyscy przewidują łatwą przeprawę ,,sborny” , ja twierdzę podobnie, aczkolwiek impreza ta obfituje w niespodzianki i lepiej za bardzo w przód nie wychodzić…
Zacznę od pierwszego spotkania, które zacznie się już za nie całe 2.5 godzinki.
I jedna jak i druga ekipa póki co z samymi zwycięstwami na koncie, także ten piękny okres dla kogoś dziś się zakończy.
Przeciwnikami Niemiec jak do tej pory były reprezentacje Włoch (3-2), Czech (3-0), Słowacji (3-0) oraz kolejny raz Czech w ramach ćwierćfinału (3-1).
Serbowie z kolei mistrzostwa zaczęli od wygranej na Polską (3-0) by następnie po emocjonującym spotkaniu ostatecznie wygrać tylko 3 -2 nad Estonią.
Oglądałem ten mecz i wydaje mi się że jak na taki turniej, za bardzo zlekceważyli swojego rywala. To ME, tu nie ma miejsca na takie rzeczy, o tym zresztą zdołaliśmy się przekonać nie jednokrotnie.
Kolejne spotkania z Finlandią i Bułgarią ( oba po 3-0).
Na papierku wszystko wskazuję że to Serbowie powinni być bardziej zmęczeni całym turniejem, gdyż mieli okazję mierzyć się z trudniejszymi rywalami…
Lecz nie do końca tak faktycznie było.
Starcie z Polską praktycznie bez wkładu sił i bez większego zaangażowania. ,,Łatwo przyszło, łatwo poszło”… Polska kompletnie bez formy na turnieju na własnym terenie.
Z Estonią tak jak już wspominałem, małe potknięcie które mimo wszystko zakończyło się happy endem.
Finlandia po meczu z Polską na ostatni pojedynek wyszła chyba pewna tego co się wydarzy. Zero pomysłu na grę i podobnie jak z Polakami masa głupich błędów. Tak jak z Polską mieli szansę jeszcze coś ugrać, to z Serbią praktycznie nie istnieli.
Ostatnim spotkaniem Serbów, było starcie z Bułgarią i tym samym chyba pierwsze spotkanie gdzie trafili na rywala który grał bardzo równo przez cała imprezę.
Niemcy zaczęli od wygranej z makaronami, których skreślałem już od samego początku ( głównie za to co wyprawiali w LŚ), jednak się myliłem, Włosi mimo braku w składzie Zaiceva i Juantoreny zagrali całkiem przyzwoicie. Mają z lekka odświeżony skład i wszystko idzie w dobrym kierunku przed IO. Przyznam, że po cichu w dalszej fazie turnieju liczyłem na to, że to własnie ich dziś zobaczymy w walce o finał.
Było to pierwsze wyrównane spotkanie ekipy z Niemiec, praktycznie całe widowisko pkt za pkt.
Kolejne dwa z Czechami, następną mała niespodzianką tego turnieju.
Czesi odprawili z turnieju wielką Francję (3-1) , z Niemcami i Włochami także zacięte spotkania. Z makaronami aż 3 sety na przewagi.
Jedyną łatwą przeprawą dla dzisiejszego półfinalisty był mecz przeciwko Słowacji, która moim zdaniem obok Holandii była najgorszą z 16 ekip na tej imprezie .
To tylko takie małe spostrzeżenie, ale jak widać to raczej Niemcy powinni narzekać na ustawienie całej drabinki.
Dziś jednak obie ekipy czeka najważniejsze spotkanie, ponieważ stawką turnieju jest wielki finał.
Do gry Serbów brak najmniejszego ale.. Jovovic kapitalna zagrywka czy to w środek po krótkiej czy na skrzydła, Stankovic i Lisinac idą po najlepszych środkowych całego turnieju, Luburic i Kovacevic podobnie jak wcześniej koledzy, bardzo wyrównana gra od początku turnieju.
Po drugiej stronie nasi zachodni sąsiedzi, z niewątpliwie największa gwiazda Grozerem.
Na przyjęciu Fromm z Kaliberda, na zagrywce Kampa,
Tego ostatniego najbardziej się obawiam. Strasznie dużo piłek posyłanych jest na Grozera, nie dziwne to przecież … ale ile można? Jeden zawodnik meczu nie wygra. Dziś powinni zmienić taktykę zdecydowanie, bo w meczu z Serbią ta opcja może nie pójść już tak łatwo.
Dziś wszystko w rękach ich szkoleniowca i to jak ich ustawi na to spotkanie.
Andrea Giani jak pamiętamy 2 lata temu doprowadził Słoweńców do 2 miejsca, dziś powtórka z rozrywki? Nie mam nic przeciwko. 
Ja tylko liczę na wyrównane spotkanie i mam nadzieję że nie zakończy się ono zbyt szybko. Takim spotkaniem warto się delektować jak najdłużej.

Reasumując…
Obie ekipy od początku do końca wyrównany poziom, oby i dziś.
Przewiduję tutaj przynajmniej 4 setowe spotkanie, tym samym nasz typ powinien spokojnie zostać pokryty.
Dodatkowo podaję linię na 1 set.. Dla jednych i drugich, najważniejsze będzie dobrze zacząć. Stawka jest wielka, więc i czas na błędy się skończył.
W pierwszym secie liczę na walkę od samego początku pkt za pkt i wstępne zapoznawanie gry rywala.. W kolejnych dopiero pograją na większym luzie. 

#1 over 173.5 pkt w meczu @ 1.51 efortuna
#2 1 set over 45.5 pkt @ 1.61 efortuna
#3 Niemcy +10.5 pkt @ 1.57 efortuna

 

Rosja – Belgia 20.30
Drugim spotkaniem jak już wspominałem będzie starcie Rosji z Belgią.
Tutaj już zwięźle i na temat, bo chyba wszyscy grają podobnie 
Nie ukrywajmy, że każdy inny wynik będzie tu niespodzianką. .

Rosja mega forma i jeśli zagrają tak jak do tej pory grali, nie stracą nawet jednego seta.
W ataku mega skuteczność ! 2 x z Słowenią po 56%, kolejne z Hiszpanią oraz 61% w meczu z Bułgarią, to na pewno musi robić wielkie wrażenie.
A zawodnikach nie trzeba dużo pisać, bo każdy gra na wysokim poziomie w tym turnieju. Najlepsza strona to chyba obecnie przyjęcie tej ekipy no i zagrywka, nwm dokładnie jak to wygląda w liczbach ale z ich strony tych asów widziałem mnóstwo.
Ich rywalami będą dziś Belgowie, którzy spodziewałem się że zajdą daleko, bo zrobili mega progres w przeciwieństwie do tego co było parę lat temu, no ale żeby półfinał? 
brawa !
Niemniej jednak rozegrali już na tym turnieju aż o 4 sety więcej niż Rosjanie, to dziś może dać się we znaki.
Przypomnę że pokonali Francję i odprawili z kwitkiem Włochów, już te wyniki powinny być dla nich wielkim osiągnięciem.
Dziś jednak wszystko po stronie sborny. Doświadczenie na arenie międzynarodowej znacznie większe.
W ataku znacznie słabiej względem rywala.
44%, 47% i 48% , widać bardzo dużą przepaść w tej kategorii, która z reguły jest kluczowa dla rozstrzygnięcia spotkania.
Najciekawszym typem moim zdaniem na to spotkanie jest prowadzenie po 1 secie i w całym spotkaniu przez Rosję po kursie 1.53.
Powodzenia i miłego oglądania !

#4 1 set/ spotkanie – Rosja/Rosja @ 1.53 efortuna 
#5 1 set over 45.5 pkt @ 1.62 efortuna

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x