Malediwy – raj dla typerów

0
Malediwy bukmacherka

Malediwy

…a właściwie Republika Malediwów), cel każdego z nas – typerów. Zamykasz oczy, widzisz przezroczystą wodę, leżak, drinki…piękna wizja.
Chciałbym przedstawić Wam kilka ciekawostek, by to miejsce stało Was się jeszcze bliższe.
Malediwy uzyskały niepodległość od Wielkiej Brytanii w 1965 roku. Kraj składa się z 21 jednostek administracyjnych. Stolicą jest Male, które zamieszkuje około 25% ludności kraju.

Gospodarka

Jak nietrudno się domyślić, gospodarka oparta jest tam głównie na turystyce. Piękne miejsca przyciągają rocznie ponad milion ludzi a kraj generuje przychody od 2 do 3 miliardów dolarów. No cóż, życie tam nie jest tanie (ale i nie wyłącznie dla bogaczy, o czym dowiesz się w dalszej części tekstu). Popyt na wyjazd w to miejsce jest duży a lądu niewiele. Dla porównania – Malediwy są ponad 1000 razy mniejsze od Polski. Powierzchnia wynosi 300 km2 a kraj zamieszkuje 340 tys ludzi.
Prawo jazdy średnio się przyda w tym miejscu, gdyż łączna długość dróg to niecałe 90 kilometrów. Swoje nowe lamborghini, które kupiliście po trafieniu tasiemki za 5 złotych też zostawcie w domu… albo jeździjcie na wstecznym – maksymalna prędkość na drogach wynosi 30 km/h. Dodatkowo na Malediwach panuje kompletny brak tolerancji dla kierowców prowadzących „po kieliszku”. Trzeba mieć 0,0 promila! O zgrozo!

Brak gór

Jeśli lubicie spędzać wakacje w górach, nie polecamy – najwyższy punkt na Malediwach mierzy lekko ponad… 2 metry! Wspinaczki sobie nie urządzisz. W dodatku jest to jeden z 11 krajów na świecie, który nie zanotował nigdy ujemnej temperatury, więc raczej próżno szukać śniegu.
Otaczający ocean przynosi negatywne skutki w połączeniu z niskim poziomem gruntów. Niestety podczas ulewnych deszczów wystarczy, że fala przypływu podniesie się o kilka centymetrów, aby zalane zostały tereny na kilkaset metrów w głąb lądu.

Do takiego stopnia jest to problem, że w 2009 prezydent kraju wpadł na kontrowersyjny pomysł zorganizowania podwodnych obrad rządu w kombinezonach do nurkowania.
Kto bogatemu zabroni?

Ponownie zacznę od „niestety”, otóż naszym prawnukom może nie być dane odwiedzić tej części świata. Malediwy mogą zniknąć z powierzchni Ziemi w ciągu najbliższych stu lat.

Jak żyć na Malediwach?

Jeśli zarabiasz w Polsce najniższą krajową nie martw się, 18 % populacji Malediwów żyje za mniej niż 12 zł dziennie. Może by tak rzucić wszystko i polecieć na Malediwy? 
Tylko najpierw zaróbmy na bilet lotniczy…

Czyste powietrze

Aby długo nie mówić o tych złych stronach (bo przecież nie jest to celem artykułu) wracamy szybko do pozytywów, pochwał. Republika Malediwów ma w planach do 2020 roku zredukować ilość emisji dwutlenku węgla DO ZERA!

Religia na Malediwach

Główną religią kraju jest Islam (99,4%). Religia ta zakazuje spożywania alkoholu a dodatkowo na Malediwach istnieje zakaz wwożenia tego typu trunków. Mimo to, ilość spożywania czystego alkoholu wynosi 1,2litry rocznie na osobę dorosłą.
Malediwczycy – jako Islamiści są zdania, że człowiek powinien w każdej chwili w pełni świadomie decydować o swoim życiu. Alkohol, jak sami wiemy, często na to nie pozwala. Ale spokojnie, przyjezdni z zagranicy, którzy mają ochotę na drinka, mogą odwiedzać pobliskie resorty, na których alkohol jest dostępny, więc Wasze marzenie o leżakach i drinkach nie jest zagrożone.
W celach bezpieczeństwa na lotnisku w stolicy – Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt.

Reasumując

By polecieć w to pięknie miejsce wcale nie trzeba być milionerem. Od niedawna zaczęły się tam pojawiać lokalne pensjonaty. Zazwyczaj ich koszt waha się w okolicy kilkudziesięciu dolarów za pokój. Okazję na lot w obie strony można złapać nawet do 2 tysięcy złotych. A ceny artykułów pierwszej potrzeby są niewiele wyższe od naszych. Na przykład półtoralitrowa butelka wody kosztuje (w przeliczeniu) 2 złote a obiad w restauracji jest w zasięgu 15-30 złotych. Teraz sam zdecyduj czy wakacje na Malediwach są w Twoim zasięgu. Na koniec chciałbym dodać, że Islamiści nie biorą udziału w grach hazardowych a wiec to dobre miejsce, by odpocząć od obstawiania ?

Dodaj komentarz

Please Login to comment
  Subscribe  
Powiadom o