Peru – Nowa Zelandia godz 3:15

Mecze wyjazdowe nie są mocną stroną ekipy z Peru, jak większości zespołów z Ameryki Południowej. Choć trzeba przyznać, że poszło im nieźle w tym aspekcie podczas eliminacji, bo zdobyli 11 punktów w 9 meczach.
W eliminacjach do MŚ 2018 Peru przegrało 2 mecze domowe. W drugiej kolejce z Chile (jeszcze w 2015 roku), grając od 23 minuty w dziesiątkę. Mimo to strzelili jeszcze dwa gole(!). Ostatecznie polegli 3-4. Druga porażka – z Brazylią. Więc bez żadnej ujmy, bo ekipa z Neymarem na czele po prostu rozniosła tę grupę! Zremisowali z Argentyną. Albo inaczej: zgnietli Argentynę, ale zremisowali 2-2. Kto grając z Albicelestes potrafi oddać ponad 20 strzałów?
Po początkowej fazie eliminacji wydawało się, że Peru jest już poza Mundialem. Pierwsze mecze – na przełomie 2015 i 2016 roku: 6 spotkań, tylko 4 punkty! Po Copa America 2016 wiele się zmieniło (wyszli z grupy, ogrywając Brazylię; polegli w ćwierćfinale po rzutach karnych). Potem w 13 meczach zdobyli aż 22 punkty.

W pierwszym spotkaniu barażowym padł bezbramkowy remis 0-0.
Zdecydowanie lepszą drużyną było Peru. Mieli sporo sytuacji podbramkowych, jednakże nie stworzyli żadnej stuprocentowej. Nowa Zelandia była bezsilna, przeprowadzili 2-3 sytuacje, ale bez zagrożenia bramki.
Jeśli Peru przeważało w meczu wyjazdowym, to na własnym stadionie powinni zaprezentować nam sporą przewagę. Klimat w Ameryce jest trudny – duża wilgotność, co powinno szczególnie w drugiej połowie uprzykrzyć życie Nowej Zelandii.