Limity stawek u legalnych bukmacherów stanowią dość kontrowersyjny temat z dziedziny zakładów wzajemnych, ponieważ uderzają bezpośrednio w zyski najskuteczniejszych typerów. W artykułach na zawodtyper.pl szczególnie skupiamy się na dzieleniu się poradami i strategiami mającymi na celu maksymalizację szansy na zysk u typerów.

Mozolne zbieranie doświadczenia, spore ilości czasu poświęconego na analizy, duże zasoby wiedzy z zakresu danej dyscypliny sportowej – to wszystko w pewnym momencie zaczyna spajać się w jedną całość i przynosić zyski. Duża skuteczność rodzi jednak kolejny problem – zwraca uwagę osób z działu zarządzania ryzykiem u bukmachera. Bądźmy szczerzy – żaden bukmacher nie ma ochoty na nadmierne dzielenie się przychodami z osobami, które z typowania uczyniły swoją profesję. Dlatego na rynku funkcjonują rozmaite limity stawek u bukmacherów. Mają one na celu ochronę interesów bukmachera, ograniczając maksymalne zyski inwestorów. To dosyć smutna rzeczywistość ukazująca się najlepszym typerom. Okazuje się bowiem, że osiągnięcie najwyższego poziomu gry i zdobywanie coraz większych zysków, szybko może spotkać się z dezaprobatą bukmachera, który jednym cięciem zablokuje nadmierne, jego zdaniem, możliwości zarobku. Nie tylko skuteczność typera stanowi przyczynę uruchomienia limitów transakcyjnych. Również dokonywanie zakładów na jednakowe stawki lub niszowe dziedziny przykuwa uwagę. Każdy bukmacher dba o swoje interesy, a limity w zakładach bukmacherskich są tego najlepszym przykładem.

Rodzaje limitów bukmacherskich

limity bukmacherskie co to

Limity stawek u bukmacherów występują zarówno dla poszczególnych graczy indywidualnych, jak i dla określonych zdarzeń. Ustanawiają pułap na maksymalne wygrane z tytułu kuponów, dzięki czemu zyski bukmachera nie są nadmiernie uszczuplane. Zajmiemy się teraz wyjaśnieniem, jakie formy przybierają limity w zakładach bukmacherskich. Mając taką wiedzę, zastanowimy się, czy można cokolwiek zrobić, aby nie znaleźć się na świeczniku i uniknąć nadawanej przez bukmachera etykiety niebezpiecznego gracza.

Zobacz też: Bonusy bez depozytu

Limity u bukmacherów odnoszące się do typera

Wysoka skuteczność w typowaniu zakładów może wcześniej czy później przynieść ograniczenie maksymalnych wygranych, które bukmacher nałoży na gracza. Wówczas nie ma już odwrotu. Można zaakceptować nową sytuację i kontynuować grę na nowych zasadach albo przenieść działalność do innego bukmachera. W końcu jednak możliwości „przeprowadzki” zostaną wyczerpane.

Większość graczy nie musi przejmować się wspomnianą sytuacją. Ich zyski pozostają bowiem w granicach akceptacji bukmacherów. Limity bukmacherów obejmują elitarne grono najlepszych typerów, którzy puszczeni „samopas”, mocno ograniczaliby przychody zakładów bukmacherskich.

Limity u bukmacherów odnoszące się do zdarzeń z oferty

 

Bardzo popularnym limitem są ograniczenia wygranych w przypadku zdarzeń z listy dyscyplin uznawanych za niszowe. Oferta większości bukmacherów obejmuje bardzo wiele rodzajów rozgrywek, a także sportów, o których większość ludzi nawet nie słyszała. Mało popularne dyscypliny oferują zazwyczaj nieco wyższe kursy, a także mniejszą ilość zmiennych wpływających na wynik. Limit bukmachera wprowadzany jest tu po to, aby nie można było łatwo wyspecjalizować się wyłącznie w jednej dyscyplinie i czerpać z tego tytułu wielotysięczne zyski.

Limity bukmacherów dla różnych mechanizmów gry

Podstawową metodą gry, na którą bukmacherzy spoglądają wyjątkowo niechętnym okiem, jest tzw. gra na arbitraż. Polega ona na jednoczesnym obstawianiu tej samej rozgrywki u dwóch różnych bukmacherów, którzy oferują nieco inne kursy. Osiąganie profitów z różnic w kursach spotyka się ze sprzeciwem bukmacherów, którzy dążą do blokowania tego typu działań. Obecnie coraz większa liczba bukmacherów posiada limity na wygrane, limity na stawki oraz limity na wypłatę środków. Jednak jeśli jednorazowa wypłata nie przekracza kwoty 100 tysięcy złotych, najczęściej nie mamy się czym przejmować.

Jak ominąć limity bukmacherskie 2022?

omijanie limitów bukmacherskich

Limit bukmachera, aby został ustanowiony, wymaga zauważenia przez analityków firmy bukmacherskiej potencjału danego gracza. Kluczem do uniknięcia limitów jest zatem pozostawanie w cieniu, zgodnie z zasadą „pieniądze lubią ciszę”. Należy unikać obstawiania pojedynczych zakładów za wysokie stawki jako jedynej metody typowania. Przesadzanie z wykorzystywaniem arbitrażu również najprawdopodobniej spowoduje przyciągnięcie uwagi.

Niewskazane jest także dokonywanie wielu zakładów z rzędu na tę samą stawkę, nawet jeśli będzie niewielka. Kilkadziesiąt kuponów na kwotę 200 zł z pewnością nie pozostanie bez echa i wychwycą je algorytmy bukmachera służące zarządzaniu ryzykiem. Lepiej zatem różnicować stawki nawet o niewielkie wartości, niż upierać się przy jednej kwocie dla wszystkich zakładów. Jeśli jesteś osobą, którą problem limitów u bukmachera dotyka bezpośrednio, oznacza to najczęściej, że należysz do ścisłej czołówki graczy osiągających ogromne sukcesy. Typerzy, którzy nie zdobywają podium w rankingach skuteczności, raczej nie powinni obawiać się blokad finansowych ze strony bukmachera. Jednak temat limitów budzi zawsze wiele emocji, gdyż dotyczy ograniczenia zysków, do których każdy dąży.

Zwiń
Na czym polegają limity stawek u bukmacherów? Polegają na ustanowieniu przez bukmacherów pułapów na maksymalne wygrane z tytułu kuponów. Dzięki czemu zyski bukmachera nie są nadmiernie uszczuplane.  Czy limity stawek odnoszą się tylko do graczy? Nie, limity stawek również odnoszą się do zdarzeń z oferty. Limit bukmachera wprowadzany jest tu po to, aby nie można było łatwo wyspecjalizować się wyłącznie w jednej dyscyplinie i czerpać z tego tytułu wielotysięczne zyski.