Aniela Bogusz, znana lepiej jako „Lil Masti”, oficjalnie znalazła nowego pracodawcę. Po tym, jak mistrzyni FAME MMA nie zdołała porozumieć się z szefami federacji co do wysokości gaży, pozbawiono ją mistrzowskiego pasa, a „Lil Masti” postanowiła przenieść się do konkurencyjnej organizacji High League. „Lil Masti” High League – czy wiadomo już, kiedy pierwsza walka w nowej organizacji?

Lil Masti FAME MMA

FAME MMA Aniela Bogusz

„Lil Masti” w federacji FAME MMA stoczyła jedną walkę – w pojedynku o mistrzowski pas pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz. Walka „Lil Masti” vs „Linkimaster” miała miejsce na gali FAME MMA 4. Od tamtej pory Bogusz nie walczyła, a kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, z jakiego powodu. Mistrzyni FAME MMA nie była w stanie dojść do porozumienia z włodarzami w sprawie wynagrodzenia za kolejne pojedynki.

Strony za pośrednictwem mediów wymieniały się „uprzejmościami” i pewne stało się, że ich dalsza współpraca nie jest możliwa. O Bogusz negatywnie wypowiadali się włodarze FAME MMA, a sama zawodniczka również nie szczędziła mocnych słów w stronę swojego – jak się później okazało – byłego już pracodawcy. FAME MMA zarzuciło kobiecie, że domaga się znacznie wyższych zarobków w porównaniu do debiutanckiej walki, choć jej zaangażowanie w sprzedaż transmisji PPV było minimalne, konfrontując to z jej zarobkami.

 

 

Lil Masti w High League

W mediach natychmiast zaczęto spekulować, co dalej z przyszłością Bogusz w sportach walki. Kobieta pojawiła się między innymi jako gość na profesjonalnej gali MMA – Babilon MMA. Pewne jednak było, że organizacja prowadzona przez Tomasza Babilońskiego nie będzie w stanie spełnić jej wymagań finansowych, skoro nie udało się to zrobić FAME MMA. Do akcji wkroczył szef nowej organizacji na rynku High League, czyli popularny raper Malik Montana. W mediach od dłuższego czasu mówiło się o tym, że raper chce przekonać Bogusz do tego, żeby dołączyła do jego federacji i – jak się okazało – udało mu się to.

We wtorek oficjalnie ogłoszono, że Bogusz dołącza do High League. – Słyszałam, że jest nowy gracz na mieście. Powitajcie nową królową – powiedziała Bogusz w trailerze potwierdzającym jej angaż w nowej organizacji, która ma być konkurencją dla FAME MMA.

Lil Masti kiedy walka?

walka lil masti

Jak na razie nie wiadomo, kiedy High League planuje zorganizować pierwszą galę. Na odpowiedź na pytanie, kiedy „Lil Masti” stoczy swój debiutancki pojedynek pod szyldem nowej organizacji musimy więc jeszcze nieco poczekać. Nie ulega jednak wątpliwości, że Bogusz będzie największą gwiazdą High League. Organizacja na polski rynek wchodzi z przytupem i pozostaje czekać na pierwsze efekty współpracy Malika Montany z „Lil Masti” oraz innymi gwiazdami, które zagoszczą na galach High League.

Choć po tym, jak FAME MMA rozpoczęło swoją działalność, powstało wiele organizacji oferujących walki typu freakfight, wygląda na to, że tak poważnej konkurencji, jak High League, szefowie FAME MMA do tej pory jeszcze nie mieli.


Lil Masti nazywa się Aniela Bogusz.
Lil Masti będzie walczyć w federacji High League.