Liga Europy wkracza w decydującą fazę. W czwartek rozegrane zostaną rewanżowe spotkania 1/8 finału tych europejskich rozgrywek. Kilka dwumeczów wydaje się rozstrzygniętych po pierwszych meczach, w innych z kolei emocji nie powinno zabraknąć do samego końca. Kto poprowadzi czwartkowe spotkania?

Szachtar – AS Roma

To jeden z tych dwumeczów, gdzie sprawa awansu wydaje się rozstrzygnięta. W pierwszym meczu ekipa z Rzymu ograła bowiem rywali aż 3:0 i przed zawodnikami Szachtara skrajnie trudne zadanie, jeśli marzą o awansie do kolejnej rundy. Zwłaszcza że w ostatnim czasie – jak na fakt, jakim byli dominatorem w swoich lokalnych rozgrywkach – są w sporym kryzysie i nie są liderami ukraińskiej ekstraklasy.

Sędzia: Antonio Miguel Mateu Lahoz, Hiszpania
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.14, żółte kartki # 4.38
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.33
Ostatnie mecze:

Arsenal – Olympiakos

Solidną zaliczkę z pierwszego meczu przed rewanżem przywieźli także zawodnicy Arsenalu. Podopieczni Mikela Artety wygrali z Olympiakosem 3:1 i biorąc pod uwagę fakt, że drugie spotkanie rozgrywane jest na ich stadionie w Londynie, wydają się zdecydowanymi faworytami, jeśli chodzi o awans do kolejnej rundy. Olympiakos potrzebuje piłkarskiego cudu, żeby wyeliminować faworyzowanych rywali.

Sędzia: Carlos del Cerro Grande, Hiszpania
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.21, żółte kartki # 4.67
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.46
Ostatnie mecze:

Dinamo Zagrzeb – Tottenham

Straty Dinama Zagrzeb są nieco mniejsze, niż Szachtara i Olympiakosu, ale wciąż są spore – w pierwszym meczu Tottenham wygrał bowiem 2:0 po dwóch trafieniach Harry’ego Kane. Szybki gol dla Chorwatów z pewnością sprawiłby, że w tym dwumeczu bylibyśmy świadkami emocji i walki o awans być może nawet do ostatniej minuty.

Sędzia: Davide Massa, Włochy
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.08, żółte kartki # 4.7
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.37
Ostatnie mecze:

Molde – Granada

Podobnie jak Tottenham, również dwubramkową przewagę z pierwszego meczu mają na swoim koncie piłkarze jednej z największych rewelacji tegorocznej edycji Ligi Europy, czyli hiszpańskiej Granady. Po tym, jak w poprzedniej fazie niespodziewanie wyeliminowali Napoli, są na dobrej drodze, żeby przejść kolejną rundę. 2:0 z pierwszego meczu i rewanż na neutralnym terenie – z perspektywy Granady brzmi to bardzo korzystnie.

Sędzia: Srdan Jovanović, Serbia
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.25, żółte kartki # 4.42
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.64
Ostatnie mecze:

Young Boys – Ajax

Trzybramkowa zaliczka po pierwszym meczu, patrząc na doświadczenie Ajaksu, jeśli chodzi o grę w europejskich pucharach, powinna być wystarczająca, żeby awansować do kolejnej rundy Ligi Europy. Szwajcarzy, z ostatnich pięciu meczów w lidze, aż cztery zremisowali. A ewentualny remis w rewanżu z Ajaksem nic im nie da.

Sędzia: Bobby Madden, Szkocja
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.14, żółte kartki # 2.96
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.29
Ostatnie mecze:

 Villarreal – Dynamo Kijów

Wynik 2:0 przywieziony z Kijowa z perspektywy piłkarzy Villarrealu wydaje się perfekcyjną zaliczką przed rewanżowym starciem na własnym obiekcie. Hiszpanie są na dobrej drodze, żeby awansować do kolejnej rundy i prawdopodobnie im się uda, patrząc na to, że nigdy w historii nie przegrali z Dynamem.

Sędzia: Andreas Ekberg, Szwecja
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.18, żółte kartki # 3.81
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.36
Ostatnie mecze:

AC Milan – Manchester United

AC Milan – Manchester United, czyli mecz, który jeszcze kilka lat temu spokojnie mógłby być finałem Ligi Mistrzów. W ostatnich latach te wielkie firmy przeżywały spory kryzys, ale wygląda na to, że są na dobrej drodze, żeby się odbudować i wrócić na salony. W pierwszym spotkaniu w Anglii padł remis 1:1, dzięki trafieniu Simona Kjaera w doliczonym czasie gry. Gol strzelony na wyjeździe w perspektywie dwumeczu może być kluczowy dla jego losów.

Sędzia: Felix Brych, Niemcy
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.14, żółte kartki # 3.07
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.25
Ostatnie mecze:

Rangers FC – Slavia Praga

W tym przypadku sprawa awansu pozostaje jedną wielką niewiadomą. W Pradze padł bowiem remis 1:1, który oczywiście jest korzystniejszym wynikiem dla gospodarzy rewanżowego starcia, ale z pewnością nie skreśla szans Slavii na awans. Powinno być ciekawie!

Sędzia: Orel Grinfeld, Izrael
Średnia kartek na mecz: czerwone kartki # 0.09, żółte kartki # 5.19
Średnia rzutów karnych na mecz: 0.19
Ostatnie mecze: