Mistrzostwa Świata niezwykle pechowo rozpoczęły się dla reprezentacji Francji. Mecz z Australią Trójkolorowi przegrywali od 9 minuty 0:1, a na domiar złego poważnej kontuzji doznał Lucas Hernandez. Trójkolorowi odrobili straty i wygrali 4:1, jednak uraz lewego obrońcy to poważny problem dla Didiera Deschampsa. 

Mundial – Reprezentant Francji kontuzjowany

Australia przez większość dziennikarzy typowana była do zajęcia ostatniego miejsca w grupie D. Kangury są najniżej notowaną w rankingu FIFA drużyną w tej grupie, a już w pierwszym meczu w trakcie Mundialu zostali rzuceni na głęboką wodę – mieli zmierzyć się z reprezentacją Francji. 

Trójkolorowi wymieniani są w gronie ścisłych faworytów do zdobycia mistrzostwa świata, jednak spotkanie z Australią rozpoczęło się dla nich fatalnie. Rywale w 9 minucie objęli prowadzenie za sprawą gola Craiga Goodwina. Na domiar złego w akcji bramkowej kontuzji doznał Lucas Hernandez, którego zmienić musiał brat – Theo Hernandez. Lewy defensor podczas próby interwencji źle stanął i po chwili złapał się za kolano, co może sugerować poważny uraz. Francja koniec końców odrobiła straty i wygrała pewnie 4:1. 

Francuscy dziennikarze obawiają się, że może być to koniec mundialu dla zawodnika AC Milanu. To ogromny problem dla Didiera Deschampsa. Już przed turniejem z powodu kontuzji do Kataru nie mogli pojechać m.in. Karim Benzema, Christopher Nkunku, Mike Maignan, czy Paul Pogba. Wszystko wskazuje na to, że do listy kontuzjowanych Francuzów dołączy również Lucas Hernandez. Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie. 

Sprawdźcie nasz ranking najlepszych bukmacherów!

Francuzów w fazie grupowej czekają jeszcze mecze z Tunezją i Danią. Po pierwszej kolejce fazy grupowej objęli prowadzenie w grupie. Pamiętajcie, że na naszej stronie internetowej znajdziecie typy bukmacherskie na wszystkie mecze mundialu w Katarze.