Chyba nie zabrakło dzisiaj polskiego kibica, który chociaż z doskoku nie śledził dzisiejszego spotkania Bayernu Monachium z Augsburgiem. Kapitan Reprezentacji Polski stanął dzisiaj przed okazją na pobicie niesamowitego rekordu należącego do Gerda Mullera, który to strzelił aż 40 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Przystępując do tego meczu Robert Lewandowski zdołał już wyrównać to niesamowite osiągnięcie.

Bayern Monachium pomimo, iż już kilka kolejek temu zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec nie oszczędził dzisiaj drużyny Augsburga. Już do przerwy Bawarczycy zdołali zdobyć aż cztery bramki. Strzelali wszyscy tylko nie Robert Lewandowski, którego skutecznie powstrzymywał polski goalkeeper – Rafał Gikiewicz. Napastnika ekipy Flicka próbował powstrzymywać również inny Polak, grający w bloku obronnym Augsburga, czyli oczywiście Robert Gumny. Ich starania jednak poszły na marne, ponieważ Lewandowski zdobył bramkę w 90 minucie, tym samym pobijając rekord świetnego byłego napastnika Gerda Mullera. Lewandowski rekord pobija nie pierwszy raz w swojej karierze, ale trzeba przyznać, że jest to jeden z tych najbardziej imponujących.

Ile goli strzelił Lewandowski?

Zatem, ile goli strzelił Lewandowski? Polski napastnik zdobył dokładnie 41 bramek, co jest kosmicznym osiągnięciem. Warto zauważyć, że Robert trafiał do siatki częściej w tym sezonie niż niektóre kluby Bundesligi. Ponadto nasz kapitan był zmuszony do kilku pauz z powodu kontuzji. Ostatecznie rozegrał jedynie 28 spotkań, co sprawia, że jego rekord jest jeszcze bardziej imponujący. Oczywiście przy całej otoczce nie zabrakło kontrowersji, ponieważ nie milkły głosy osób związanych z niemiecką piłką, które mówiły że Lewandowski rekordu nie powinien pobijać z szacunku do Gerda Mullera. Nie mniej jednak, Polak postanowił wcale się tym nie przejmować i zrobić swoje. Po raz kolejny udowodnił, że jest zawodnikiem na najwyższym światowym poziomie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Polak trafiał do siatki w tym sezonie średnio 1,4 razy na mecz. Do kosmicznej liczby bramek, Lewandowski dołożył również 7 asyst. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jeden z lepszych sezonów w karierze napastnika. Trudno będzie znaleźć kogoś, kto szybko będzie w stanie pobić wyczyn Polaka, o ile w ogóle kiedykolwiek tego dokona. Pozostaje nam jedynie się cieszyć, że żyjemy w erze tak wspaniałego polskiego zawodnika. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:2 dla Bawarczyków.

Kursy na strzelenie bramki przez Lewandowskiego w dzisiejszym spotkaniu nie były zbyt wysokie. W zależności od oferty poszczególnych legalnych bukmacherów wahały się one w okolicach 1.20-1.25. Można więc było skutecznie dobrać ten typ na swój kupon dla słynnego podbicia kursu ogólnego. Duże powodzenie odniosły dzisiaj typy bukmacherskie na ilość celnych strzałów polskiego napastnika, ponieważ oddał ich aż 6 i dołożył do tego 4 uderzenia niecelne. Ta statystyka również imponuje, ponieważ sam zawodnik oddał więcej strzałów na bramkę niż cała drużyna przeciwna.