Kupony systemowe – co to i jak grać?

0

Systemy to nic innego jak szybkie budowanie więcej jednego kuponu złożonego z kilku. Jest to obstawianie kuponów z możliwymi błędami (oczywiście wtedy jest mniejsza wygrana). Wbrew pozorom większość systemów nie jest trudna do zrozumienia. Najtrudniejsze z tego jest… mnożenie. W pamięci trudno pomnożyć np 1,76 x 1,54. Warto skorzystać z kalkulatora (są również gotowe rozpiski na niektórych bukmacherach jak bet365. W Polsce możemy korzystać z Totomixa. W tym poście opiszemy jednak przykłady z bet365, ponieważ tam wyglądało to przejrzyście i lepiej mi będzie Wam to zobrazować.

Wybrałem pierwsze typy z brzegu, jedynie dla przykładu.

Na początku opiszę system… na przykład 2 z 5.

Stawiając go, wygrywasz jakąś kwotę dopiero gdy wejdą przynajmniej 2 typy z tego kuponu (choć nie jest powiedziane, że wygrasz więcej, niż postawiłeś – to zależy od typów [kursów], które weszły).
W tym przypadku mamy 10 różnych kuponów podwójnych (czyli 10 dubli). Wpisując stawkę “5” na większości bukmacherów oznacza to, że zagracie za łącznie 50 pln, bo 10 dubli i na każdy z nich idzie 5 złotych. Dajmy na to, że wejdą tylko dwa pierwsze typy – czyli Espanyol i Betis. Mnożymy kursy tych zdarzeń i potem to mnożymy jeszcze przez stawkę 5pln = 14,6 pln. Co oznacza, że za łącznie postawione 50 pln wygrywamy niecałe 15 złotych a to z kolei oznacza, że wyszliśmy 35 pln na minus. A więc tak jak napisałem. Ale plus jest taki, że przy zwykłym AKO gdyby weszły tylko 2 typy z 5 mamy wygraną… 0 złotych. Czyli 50 w plecy.grafa2

Tutaj z kolei system 5 z 6

(mówi się, że jest to kupon „z jednym błędem”, podobnie jak 2 z 3,  3 z 4,  4 z 5 i tak dalej i tak dalej…)

System2

Jak to działa:

Na przykład: wybierasz 4 typy, wpisujesz stawkę obok „treble” (jeśli akurat chcesz system 3 z 4)
tr

Tutaj wpisałem przykładowe 5 złotych. Jest ona pomnożona razy 4 (bo wychodzą 4 kupony) = łączna stawka wyniesie 20 pln, tyle ci wezmą z konta buka.

Co wyskakuje po kliknięciu w napis „treble”? Cztery najzwyklejsze w świecie AKO z trzema zdarzeniami na każdym z nich.
Tak jak napisałem na wstępie: „Systemy to nic innego, jak szybkie budowanie więcej, niż jednego kuponu”.kupon

Cały czas działamy na podobnych przykładach typów:

  1. oznacza Eibar – Espanyol 2 @ 1,95
  2. Betis Osasuna 1 @ 1,50
  3. Atletico – Sevilla 1 @ 1,80
  4. Everton – Hull 1 @ 1,50

Jeśli wejdą w tym systemie wszystkie mecze, wygrywasz wszystkie 4 kupony (ewentualne wygrane są tam gdzie „Zwrot”). Łącznie jest to 26,32 + 21,93 + 26,32 + 20,25 czyli 94,82 złote

Jeśli wejdą 3 zakłady wygrywasz… to zależy oczywiście, które typy (kursy) weszły. Dajmy na to, że weszły pierwsze trzy, czyli tylko Everton nie wygrał z Hull, reszta weszła jak w masło:
kupon
Interesuje nas tylko ta pierwsza selekcja – z zakładami ponumerowanymi jako 1,2,3
Nasza wygrana to 26,32 złote.
Przypomnę, że postawiliśmy 20 złotych. W takiej sytuacji jesteśmy 6,32zł do przodu.

Na podobnych zasadach działają też większe systemy. Tutaj system 6 z 11:

Wybierasz 11 typów i przy „6 zdarzeń” wpisujesz swoją stawkę (pamiętaj, że stawka końcowa to będzie: to co wpisałeś pomnożone przez aż 462! Wpisujesz w stawce „1”, grasz za 462 złote).
6 z 11

Są jeszcze nieco bardziej skomplikowane systemy jak przykładowo „Block”, co macie na zdjęciu wyżej (na samym dole obrazka). Jest on skonstruowany z:
55 zakładów z trzech zdarzeń (dubli)
165 zakładów z trzech zdarzeń (trebli)
330 zakładów z czterech zdarzeń
462 zakładów z pięciu zdarzeń
i tak dalej…
…łącznie aż 2036 różnych kuponów AKO!
Już nie będę pokazywał na przykładach obrazków jak to wygląda, bo musiałbym ich wstawić bardzo dużo.

Są jeszcze inne systemy: Heinz, Super Heinz, Yanke, Super Yanke. Są jednak mało popularne. Zresztą jak i Block, ale chciałem Wam pokazać na jakiej mniej więcej zasadzie to działa. Tylko bardziej wtajemniczeni gracze tego używają. Choć i im często zdarza się nie znać zasad ich działania. Nie jest to przecież wymagane by móc ogrywać bukmachera 🙂

-Na legalnych bukmacherach mamy zazwyczaj napisane “system 3 z 4”, “system 5 z 7” itd -> i tak właśnie jest na Totolotku.
-Aby zagrać system na Fortunie konieczne jest wybranie na kuponie “maxikombi”, zamiast “AKO”. Później najeżdżamy myszką na “stawkę” i tam wyskakuje nam okienko z systemami.
-Na STS również najpierw wchodzimy w “maxikombi” i działo to tak samo.
-Na LV BET wchodzimy na kuponie w “system”
-Na ForBET również bardzo łatwo się połapać, bo jest opisane na kuponie jako “system” i tam wybieramy sobie z listy jakim systemem chcemy zagrać.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o