24 lipca rozpocznie się turniej olimpijski w piłce siatkowej. Do boju ruszy 12 zespołów, w tym reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni to bez wątpienia faworyt na Igrzyskach Olimpijskich w siatkówkę, przynajmniej jeśli chodzi o strefę medalową. O złoto będzie jednak bardzo trudno. W tym miejscu przyjrzymy się układowi grup oraz postaramy się wskazać, kto ma szanse wygrać Igrzyska Olimpijskie w siatkówkę podczas turnieju w Tokio.

Grupa A: Łatwy awans Biało-Czerwonych?

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentacji Polski podczas losowania grup na turnieju olimpijskim. Nasz zespół trafił do grupy A z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem oraz Wenezuelą. Faworytami do awansu są Polacy, Włosi, Irańczycy ora Japończycy. To te zespoły będą rywalizować o pierwsze miejsce, które premiuje występem z teoretycznie słabszym zespołem w ćwierćfinale. Patrząc jednak na układ grupy B, rywal ten będzie wyjątkowo trudny. Czy w grupie A znajdują się przyszli medaliści Igrzysk Olimpijskich? Z całą pewnością przynajmniej jeden z tych zespołów sięgnie po medal, patrząc na układ fazy play-off. Wierzymy, że będzie to reprezentacja Polski.

Grupa B: plejada światowych potęg

Na pytanie o to, kto wygra Igrzyska Olimpijskie w siatkówce, często pada następująca odpowiedź: zwycięzca grupy B. Wystąpią w niej: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja oraz Tunezja. Patrząc na taki układ sil, zwycięzca tej grupy rzeczywiście będzie jawił się jako murowany faworyt na Igrzyskach olimpijskich w siatkówkę. Na sromotną porażkę skazywane są natomiast: Argentyna i Tunezja. Znając jednak potencjał tych zespołów, absolutnie nie można przekreślać ich szans. Być może jeden z tych zespołów to czarny koń Igrzysk Olimpijskich w siatkówce?

Kto wygra Igrzyska Olimpijskie w siatkówce?

Osoba, która już teraz jest w stanie prawidłowo wytypować zwycięzcę, może solidnie zarobić na zakładach bukmacherskich. Pandemia storpedowała bowiem rozgrywki reprezentacyjne, przez co nie ciężko stwierdzić, jak będzie się prezentować ich forma na turnieju olimpijskim. Łatwiej o odpowiedź na pytanie o to, kto wygra Igrzyska Olimpijskie w siatkówce, będzie po zakończonej Lidze Narodów, zaplanowanej na maj i czerwiec. Wystąpi w niej szesnaście najlepszych zespołów świata, w tym większość uczestników IO. Zabraknie jedynie Tunezji oraz Wenezueli.

Zespoły rozegrają po 15 spotkań na zasadzie każdy z każdym. Najlepsza drużyna w siatkówce na Igrzyskach Olimpijskich na pewno dobrze zaprezentuje się także podczas Ligi Narodów. To generalny sprawdzian, który pozwoli nam ocenić szanse oraz odpowiedzieć na pytanie czy Polska to rzeczywisty faworyt na Igrzyskach Olimpijskich w siatkówkę.

Sprawdź: Typy bukmacherskie na Igrzyska

Główni kandydaci do medali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Na chwilę obecną, bukmacherzy nie publikują kursów związanych z turniejem olimpijskim. Obecnie, każdy z tych dwunastu zespołów może jawić się jako faworyt lub czarny koń Igrzysk Olimpijskich w siatkówkę. Nie znamy bowiem dyspozycji drużyn narodowych po tak długiej przerwie. To właśnie Liga Narodów powie nam więcej o tym, które zespoły mogą liczyć się w walce o medale. Brazylia, Włochy oraz Stany Zjednoczone to medaliści Igrzysk Olimpijskich w piłce siatkowej w 2016 roku w Rio de Janeiro. A zatem, te reprezentacje na pewno możemy wskazać w gronie faworytów.

W gronie faworytów wymieniani są również Rosjanie oraz Francuzi. Jak oceniane są szanse Biało-Czerwonych? Nasza ekipa w ostatnich latach odnosi wiele sukcesów, ale na medal olimpijski czekamy od 1976 roku i pamiętnego wyczynu kadry Huberta Jerzego Wagnera. W Montrealu, Polska zakończyła zmagania jako najlepsza drużyna w siatkówce na Igrzyskach Olimpijskich. Do tej pory jest to jedyny medal Biało-Czerwonych na imprezie tej rangi. W ostatnich latach nasz zespół kończył rywalizację na etapie ćwierćfinałów. Ciężko zatem stwierdzić, czy Polska wystąpi jako faworyt, a może czarny koń Igrzysk Olimpijskich w siatkówce podczas turnieju w Tokio.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Z kim reprezentacja Polski w piłce siatkowej jest w grupie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

Nasz zespół trafił do grupy A z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem oraz Wenezuelą.

Kto jest głównym faworytem do złotego medalu w siatkówce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

Nie bądźmy fałszywie skromni. To nasza reprezentacja po ostatnich sukcesach na Mistrzostwach Świata jest głównym faworytem do zdobycia olimpijskiego złota. Oprócz Polski wymienia się jeszcze reprezentacje takie jak: USA, Brazylie, Włochy oraz Rosje.