Trzeba przyznać, że Raków zgotował nam niemałe widowisko w rewanżowym starciu z Rubinem Kazań. Po takim spotkaniu piłkarze z Częstochowy nagrodzeni zostali awansem do ostatniego etapu eliminacji. Na drodze do fazy grupowej stoi im już tylko belgijskie Gent. Ci jednak, tak samo jak Raków przeszli całe eliminacyjne drzewko i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Wiele ciekawych propozycji na to i inne spotkanie znaleźć można w typach dnia.

Raków Częstochowa – Gent: Mecz w Europejskich Pucharach

Gol, który pada dopiero w dogrywce to już dużo. Dokładając do tego rzut karny w ostatniej minucie dla rywala, należy zbadać sobie ciśnienie. Gdy jednak, gdyby tego było mało, bramkarz Rakowa broni uderzenie z jedenastego metra, można spodziewać się dziękczynnych pielgrzymek na Jasną Górę. Raków zapewnił show swoim dwumeczem z Rubinem Kazań jakiego dawno nie widzieliśmy. Niezwykle żal byłoby chłopaków, gdyby nie udało się awansować w starciu z rosyjską ekipą. Całe szczęście martwić się nie musimy, bo drużynę Leonida Słuckiego Częstochowa odprawiła z kwitkiem. Teraz przed Markiem Papszunem rywal rodem z Belgii.

Z racji rywalizacji Rakowa w eliminacjach do europejskich pucharów ich terminarz ligowy uległ zmianie. Przełożono spotkanie z Górnikiem Zabrze. Tym samym ostatni mecz rozegrany na krajowym podwórku to wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków zakończone zwycięstwem Rakowa 2:1. I trzeba przyznać, nie było to łatwe spotkanie. To Biała Gwiazda wyszła na prowadzenie jako pierwsza. Podopieczni Marka Papszuna pokazali jednak charakter i zdołali złamać wynik bramkami Cebuli i Gutkovskisa. Po trzech rozegranych przez Częstochowę kolejkach mają oni na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Spowodowana była ona jednakże w dużej mierze znacznym skupieniem swoich sił na spotkaniu w europejskich pucharach.

Znacznie gorzej na krajowym podwórku wygląda sytuacja belgijskiego Gent. Po czterech kolejkach mają oni na swoim koncie raptem cztery punkty. Pierwsze zwycięstwo tego sezonu odnieśli dopiero niedawno. W meczu z KV Mechelen wygrali 2:0. Również w tym przypadku mówić możemy o skupieniu się na eliminacjach do Konferencji Ligi Europy. Względnie cieszyć jednak nas może fakt nie najlepszej formy ostatniego rywala na drodze do fazy grupowej.

Raków Częstochowa – Gent: kursy

Trzeba przyznać, że przed spotkaniem w Częstochowie legalni bukmacherzy wystawili całkiem ciekawe kursy. Faworyzowana jest drużyna przyjezdnych, na których zwycięstwo oferują nam przelicznik uśrednionej wysokości 2.05. Remis w tym meczu wart jest 3.40. Wygrana Rakowa natomiast to kurs aż 3.65.

Raków Częstochowa – Gent: typy

Raków w starciu z Rubinem Kazań bramki co prawda nie stracił. Jednakże, pomógł mu w tym ogromny pokład szczęścia. Jeśli nie z rzutu karnego w końcówce dogrywki, to Częstochowa stracić bramkę mogła już w kilku wcześniejszych sytuacjach. Nie wspominając strzału w słupek pod koniec regulaminowego czasu. Gent natomiast stanowi przykład drużyny bramkostrzelnej. Na osiem rozegranych spotkań, licząc starcia ligowe i w ramach europejskich eliminacji, gola strzelali w aż sześciu potyczkach. Dla obrony Rakowa, która nie stanowi monolitu, przeciwwagą może być linia ofensywna. Ma ona znaczny potencjał bramkowy i chcąc być uczciwym odnośnie starcia z Rubinem, można było stracić kilka bramek, ale można też było ich znacznie więcej zdobyć. Zarówno Gent jak i Raków mają swoje problemy w obronie i ambicję w ataku. Taki rozkład sił kieruje nas w stronę zakładu: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.91 na Betfan.

Drugim typem na to spotkanie jest: Raków powyżej 1 rzutu rożnego w każdej połowie – kurs 2.25. Chłopcy Papszuna pokazali już, że zarówno wolą i też lepiej im wychodzi atakowanie. W tym stylu gry często wykorzystywane są szybkie skrzydła, w postaci Kuna chociażby. To daje nam spory potencjał dla rzutów rożnych właśnie. A na pokrycie tych słów niech będą liczby rożnych Rakowa dla kolejno ostatnich pięciu spotkań: 10, 8, 8, 7, 10.

Raków Częstochowa – Gent: gdzie oglądać?

Pierwszy spotkanie dwumeczu ostatniej fazy eliminacji do Konferencji Ligi Europy pomiędzy Rakowem Częstochowa i Gent transmitowane będzie w telewizji. Śledzenie przebiegu starcia umożliwi nam TVP Sport.

[blok_bonus]

Zwiń
Kiedy zostanie rozegrane spotkanie Raków Częstochowa – Gent? Mecz będzie miał miejsce 19.08.2021 o godzinie 18:00. Kto będzie sędzią tego meczu? Głównym arbitrem spotkania będzie Alejandro Hernandez.