Kończy się dziewięcioletnie panowanie Zbigniewa Bońka w roli prezesa PZPN. Właśnie dowiedzieliśmy się kto zostanie jego następcą. Kandydatów było dwóch. Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza. W ostatnim czasie mówiło się jednak, że były prezes Jagiellonii Białystok był głównym faworytem do zgarnięcia tego stanowiska. Kim więc jest Cezary Kulesza?

Cezary Kulesza wykształcenie

Sprawujący od dłuższego czasu funkcję dyrektora ds. piłkarstwa profesjonalnego oraz wiceprezesa PZPN Cezary Kulesza wykazać się musiał odpowiednim zapleczem naukowym. W tym przypadku strona Polskiego Związku Piłki Nożnej dość lakonicznie wskazuje na wykształcenie pedagogiczne.

Cezary Kulesza disco polo

Ot i nie jest tajemnicą, że gatunek muzyki dumnie noszący nazwę disco polo w Polsce jest niezwykle popularny. Z popularnością zaś często wiążą się wielkie pieniądze. Między innymi dzięki temu Pan Cezary Kulesza dzisiaj do biednych ludzi nie należy. Nowy prezes PZPN już w latach 90. poznał się na potencjale biznesowym drzemiącym w tej muzyce. W 1994 roku założył on wytwórnię Green Star. Początki jednak nie były łatwe. Ten konkretny obszar muzyki tanecznej w Polsce zdominowany był już przez wytwórnię Blue Star pod wodzą Sławomira Skręta (najwyraźniej różnokolorowe gwiazdki miały wzięcie w nazewnictwie tamtego okresu). Konflikty udziałowców spod niebieskiego sztandaru pozwoliły Kuleszy przejąć większość ichnich twórców. Dzięki temu Green Star zrzesza dziś takich twórców jak: Akcent, Boys i Weekend.

Sprawdź najlepszych legalnych bukmacherów.

Cezary Kulesza hotel

W 2018 roku Royal Hotel&Spa w Białymstoku podwyższył swój standard do poziomu pięciu gwiazdek. Wyróżnienie to sprawia iż jest to pierwszy na terenie całego województwa podlaskiego przybytek tego poziomu. Jak można się łatwo domyślić, jego współinwestorem jest nie kto inny jak Cezary Kulesza. W planie zaś jest budowa całej sieci hoteli która swoje punkty będzie miała między innymi w Lublinie, Łodzi, Warszawie i Poznaniu.

Firma Green Star Cezary Kulesza realizowała również projekt rozbudowy oraz przebudowy istniejącego już motelu “Atlanta” w Jeżewie Starym, 30 km od centrum Białegostoku. Prace na celu miały przebudowę budynku na hotel z zapleczem gastronomicznym i konferencyjno-bankietowym.

Cezary Kulesza Jagiellonia Białystok

Najbardziej jednak interesować nas zapewne powinno powiązanie Cezarego Kuleszy z Jagiellonią Białystok. Otóż nowy prezes PZPN od 2008 roku pełnił funkcję doradcy ds. sportowych w tymże klubie. Kolejnym krokiem było zostanie członkiem zarządu, a 20 stycznia 2010 roku Cezary Kulesza objął stanowisko prezesa Jagiellonii. I trzeba przyznać, rządy jego na Podlasiu były całkiem udane. Zdobyty Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Do tego dołożyć trzeba dwa tytuły wicemistrza z sezonów 2016/2017 i 2017/2018. W całej historii klubu nie było tak dobrego okresu jak jedenaście lat, podczas których prezesem Jagiellonii był Cezary Kulesza. Wspomnieć również można o zawodnikach, którzy przewinęli się przez ten klub za jego panowania. Mowa tutaj między innymi o Michale Pazdanie (który swoją drogą wrócił właśnie do Białegostoku), Kamilu Grosickim, Przemysławie Frankowskim czy Karolu Świderskim.

Sprawdź opinie o PZBuk.

Cezary Kulesza PZPN

Cezary Kulesza prężnie działa w świecie piłki nożnej. Poza swoją niezbyt owocną karierą zawodnika, poszczycić się on może działaniami zarządczymi. Od 2012 roku jest on członkiem Zarządu PZPN. Cztery lata później mianowany został wiceprezesem ds. piłkarstwa profesjonalnego. Zasiada również w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy S.A. gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego.

Kulesza – Koźmiński

Zmagania o fotel prezesa PZPN wyglądały bardzo ciekawie. Marek Koźmiński od początku i z pewnością siebie udzielał się w wywiadach i publicznych wystąpieniach. Przez pewien czas nie miał oficjalnego rywala, gdyż Cezary Kulesza wstrzymywał się z ogłoszeniem swojej kandydatury. Zamiast w blasku fleszy, wolał on być na spotkaniach z delegatami, których przekonywał do swojej racji. Tak też wypracował sobie przewagę, która zdaje się zagwarantowała mu zwycięstwo w wyborach.

Cezary Kulesza prezes PZPN

Z racji zbliżających się wrześniowych starć Biało – Czerwonych nie należy oczekiwać rewolucji w strukturach PZPN w przypadku zwycięstwa Kuleszy. Znaczna część pracowników utrzyma swoje pozycje prawdopodobnie do zimy. Da im to czas na przekonanie swojej osoby do nowego prezesa Związku. Jednakże kilka osób, bardzo możliwe, że straci stanowiska niemal od razu. Mowa tu o najbliższym gronie ustępującego prezesa, Zbigniewa Bońka. Obie strony nie widzą szans na owocną współpracę po zmianie na najwyższym stanowisku PZPN. Co ciekawe, z obozu Kuleszy dochodzą informacje, jakoby jednym z nowych wiceprezesów miał zostać nie kto inny, jak sam Jakub Błaszczykowski. Jest to co najmniej interesująca propozycja.

Cezary Kulesza – Paulo Sousa

Z wypowiedzi Cezarego Kuleszy możemy wyciągnąć wnioski, które uspokajają Portugalczyka. Zmiana prezesa PZPN nie wiąże się z natychmiastową zmianą selekcjonera reprezentacji Polski. Jest to decyzja zrozumiała w kontekście rychłych spotkań Polski we wrześniu i przydzielonymi już powołaniami. Jednakże nie ma tu mowy o specjalnym traktowaniu Sousy. Kulesza wskazuje na decydującą rolę wyników osiąganych przez Polską reprezentację w sprawie selekcjonera. Podejście to logiczne i dające czas drużynie, jak i Paulo Sousie.

Sprawdź typy dnia.

Cezary Kulesza żona i syn

Będący w blasku fleszy w ostatnim czasie Cezary Kulesza skutecznie chroni swoją rodzinę przed dociekliwością postronnych. Poza wiedzą, że nowy prezes PZPN ma żonę i syna, próżno szukać dodatkowych informacji na temat jego rodziny.

Sprawdź bonusy bez depozytu.

Cezary Kulesza Instagram

Pana Cezarego Kuleszy ciężko również odnaleźć w mediach społecznościowych. Jednym z nielicznych przejawów działalności w tym obszarze jest profil na Instagramie jego wytwórni Green Star. Ta jednak prowadzona jest zapewne przez wykwalifikowanych do tego ludzi.


Pan Kulesza urodził się 22. czerwca 1962 roku w Białymstoku. Ma więc on 59 lat.
W 2019 roku oszacowano, że jego majątek wart jest 515 milionów złotych.