Kiedyś to było – 2003 rok
Jesteśmy w okresie świetności włoskiej Serie A, kiedy to dwa zespoły z tej ligi zmierzyły się w finale Champions League. Na Old Trafford obejrzeliśmy rzuty karne, w których AC Milan pokonał Juventus. Złotą Piłką otrzymał co prawda nie Włoch, ale zawodnik włoskiego Juventusu. Był nim Pavel Nedved, który dosyć znaczącą ilością głosów wyprzedził Thierry’ego Henry’ego czy Paolo Maldiniego.
Gry i Filmy
Jeszcze większa radość niż Czechowi towarzyszyła w naszych domach, gdy rozpakowywaliśmy najnowszą grę – Need For Speed Underground – rewolucyjną w stosunku do poprzednich części. Ścieżka dźwiękowa, efekty i przede wszystkim staranna, bardzo realistyczna grafika miasta. FIFA 2003 też, moim zdaniem, przeszła sporą zmianę na plus. Poprzednia wersja była sentymentalna, ale rok później dokonano wielu poprawek, podania nie były już tak sztywne czy schematyczne, lepsza była również grafika. W tamtym roku grywało się też w Pro Beach Soccer i strzelało przewrotkami czy w pierwszą część Call of Duty, która może nie była grą ze światowej czołówki, ale gdyby nie ona, nie byłoby genialnej drugiej części czy czwórki z dodatkiem Modern Warfare. Nie było oszczędzania komputerów! Rzępoliło się godzinami!

W sierpniu na polski rynek z hukiem weszło GTA Vice City. I w tym przypadku też doszło do przełomu, a nowości w postaci dostępności motorów, łodzi motorowych czy helikoptera to tylko nieliczne ze zmian względem poprzedniej wersji. Niewątpliwie Vice City zapisało się pozytywnie na kartach historii
Wśród filmów królował… Powrót Króla. Trzecia z części trylogii Władcy Pierścieni. Z kolei pierwszą odsłonę miał Kill Bill, a także za Szybcy za Wściekli. Pierwszy raz mogliśmy obejrzeć losy Jack’a Sparrow’a, bowiem na ekrany wypłynęła pierwsza część Piratów z Karaibów – Klątwa Czarnej Perły.
Największy magik trafia do Barcelony
Wracając do świata piłki nożnej: Latem koszulkę Barcelony po raz pierwszy założył Ronaldinho, kupiony za 32 mln euro z PSG, podczas gdy ich odwieczny rywal zakupił Davida Beckhama za kilka milionów mniej.

Roman Abramowicz
Z kolei Manchester United, z którego odszedł Anglik, prędko odłożył narzekania na bok, bo niedługo po ogłoszeniu sprzedaży Anglika, oficjalny debiut w barwach Czerwonych Diabłów zaliczył Cristiano Ronaldo. Ten co prawda na początku nie decydował o losach meczu, ale szybko się to zmieniło i ostatecznie w czerwonej koszulce zdobył łącznie 84 gole. Hiszpanię na Anglię zamienił z kolei Makelele, przechodząc do Chelsea, Chelsea, którą przejął rosyjski magnat naftowy Roman Abramowicz i oprócz Francuza do zespołu dołączyli również tacy zawodnicy jak: Juan Sebastian Veron, Hernan Crespo, Damien Duff, Joe Cole, Adrian Mutu i kilku innych, którzy łącznie kosztowali grubo ponad 100 milionów funtów, co w tamtych czasach było bardzo dużą kwotą w piłce nożnej!

W Ekstraklasie swoją serię 3 Mistrzostw z rzędu rozpoczęła Wisła Kraków z nazwiskami takimi jak Majdan, Baszczyński, Jop, Głowacki, Szymkowiak, Kukiełka, Frankowski czy Żurawski.
Złoty Adam i Złotka
W tamtym roku nadal zachwycaliśmy się skokami Adama Małysza, który został mistrzem świata w Predazzo, zarówno na skoczni normalnej jak i dużej – jako pierwszy skoczek od 29 lat. Poznaliśmy też popularne „Złotka”, jak mówiono później o naszych siatkarkach. Małgorzata Glinka, Izabela Bełcik, Katarzyna Skowrońska, czy świętej pamięci Agata Mróz – te zawodniczki zmiażdżyły w finale Turczynki – do 17, 14 i 17!
Pozostałe z serii „Kiedyś to było – powrót do przeszłości”: