W zeszłym sezonie mało kto na nich stawiał. Zostali czarnym koniem rozgrywek i wicemistrzem Polski. Obecnie również mało kto, na czele ze mną spodziewał się, że Raków Częstochowa stać będzie na wyeliminowanie Rubina Kazań, a oni ponownie pokazali, że potrafią zaskoczyć. Dlaczego by zatem nie założyć, że w wyjazdowym starciu z KAA Gent mają dużą szansę obronić zaliczkę i awansować do fazy grupowej Ligi KonferencjI Europy?

KAA Gent – Raków Częstochowa Eliminacje Ligi Europy

Prowadzony przez trenera Papszuna Raków Częstochowa nie był typowany do awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, jednak w dwumeczu okazał się lepszy od faworyzowanego Rubina Kazań i znajduje się już na ostatniej prostej do upragnionych europejskich pucharów. Na ich drodze stoi jeden z najbardziej utytułowanych belgijskich klubów – KAA Gent. W pierwszym meczu Raków dość niespodziewanie i w szczęśliwych okolicznościach wygrał 1:0, dzięki czemu do rewanżu podchodzi z uprzywilejowanej pozycji.

Belgijski Gent nie najlepiej rozpoczął sezon 2021/22, czego dowodem było również nieudane spotkanie z Rakowem Częstochowa. Podopieczni Heina Vanhaezebroucka po 4 kolejkach Jupilerleague znajdują się na 4 od końca miejscu z zaledwie 4 punktami. Remisy z dużo niżej notowanymi rywalami pokroju czerwonej latarni ligi – Beerschot VA, a także męczarnie w kwalifikacjach europejskich pucharów z łotewskim RFS nie napawają dumą kibiców, którzy oczekują dużo więcej od swoich piłkarzy.

Braki techniczne piłkarze z Częstochowy nadrabiają wolą walki i siłą fizyczną, której akurat im nie brakuje. Kluczem do awansu będzie jednak szczelna defensywa, która jest najlepszą formacją Rakowa. Podopieczni Marka Papszuna w trakcie eliminacji Ligi Konferencji Europy nie stracili do tej pory ani jednej bramki, co jest prawdziwym fenomenem w skali tych rozgrywek. Jeśli uda im się podtrzymać wysoką dyspozycję w obronie, na przekór przewidywaniom legalnych bukmacherów, będą mieli ogromną szansę na awans.

KAA Gent – Raków Częstochowa Typy Bukmacherskie

Pomimo wygranej w Bielsku-Białej 1:0, faworytem bukmacherów do awansu jest KAA Gent. Kurs na awans Belgów wynosi na Fortunie 1.57, przy 2.25 na Raków. Jeszcze gorzej dla piłkarzy z Częstochowy wyglądają kursy na ich zwycięstwo w spotkaniu wyjazdowym. Na to kurs wynosi aż 6.10. Typ na remis to 4.40, natomiast na wygraną Gent 1.45.

Biorąc pod uwagę jakość defensywy wicemistrza Polski i słabą formę popularnych Bawołów, w meczu może nie paść zbyt wiele bramek. Jedynie w spotkaniu z Jagiellonią Białystok w tym sezonie Raków stracił więcej aniżeli dwie bramki, a warto dodać, że wyszedł wówczas rezerwowym składem. Stawiam, że o wyniku spotkania, a co za tym idzie dwumeczu może zdecydować jedna bramka, bądź jej brak. Mój typ to Liczba goli/ -2.5 z kursem 1.94 na Fortunie. Bukmacher ten posiada w swojej ofercie bardzo korzystny bonus powitalny Fortuna, z którego warto skorzystać podczas obstawiania tego meczu.

Raków od zeszłego sezonu regularnie zaskakuje nie tylko swoich kibiców, lecz również postronnych obserwatorów. Ich regularność i stabilność gry w defensywie pozwalają na osiąganie bardzo dobrych rezultatów bez posiadania w składzie gwiazd. Kilkukrotnie już zdarzyło mi się nie docenić ich waleczności i przedwcześnie spisać na straty, dlatego teraz typuję nieco ryzykownie 02 na Raków Częstochowa z kursem 2.56.

KAA Gent – Raków Częstochowa Gdzie Obejrzeć?

Spotkanie rozpocznie się 26.08 o godzinie 20:00 i będzie transmitowane na antenie TVP Sport. Dostępna będzie również internetowa transmisja na stronie sport.tvp.pl

[blok_bonus]


Najwięcej goli w tym sezonie dla belgijskiego klubu zdobył Tarik Tissoudali.
Trener Papszun na mecze w Ekstraklasie daje odpocząć najważniejszym zawodnikom, aby byli oni wypoczęci na pojedynki eliminacyjne. Ponadto stopień mobilizacji na te pojedynki może być wyższy, a co za tym idzie, piłkarze starają się mocniej i są dużo bardziej skoncentrowani, dzięki czemu nie tracą bramek.