Po tym jak Lech Poznań zwolnił Ivana Djurdjevicia ze stanowiska pierwszego trenera Lecha Poznań, w mediach pojawiło się kilka nazwisk łączonych z pracą w stolicy Wielkopolski. Marzeniem szefów Kolejorza miał być były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka i… kto wie czy nie uda im się tego spełnić.

Jak poinformował Michał Kołodziejczyk z portalu sportowefakty.wp.pl, Adam Nawałka zostanie trenerem Lecha Poznań, ale będzie nim tylko do czerwca. Wtedy bowiem były szkoleniowiec Wisły Kraków czy Górnika Zabrze ma otrzymać upragnioną ofertę z Chin.

Jest jednak małe „ale”. Sezon piłkarski w Chinach jest rozgrywany innym systemem, więc w czerwcu nie kończy się on tak jak choćby w większości europejskich krajów, a będzie wtedy trwał w najlepsze. Nawałka miałby więc objąć jeden z klubów w trakcie rozgrywek? Brzmi to trochę dziwnie, nieprawdaż?

Jak dodał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego, Lech naciska na zatrudnienie Nawałki, ale on póki co nie jest do końca przekonany do podjęcia wyzwania. Jeśli jednak by się zdecydował, pracę w Poznaniu mieliby stracić wieloletni pracownicy Lecha, trener bramkarzy – Zbigniew Pleśnierowicz i trener przygotowania fizycznego – Andrzej Kasprzak.

Piotr Koźmiński z Super Expressu dodaje, że w Poznaniu narodził się także pomysł powrotu Jana Urbana. Były reprezentant Polski ostatnio był trenerem Śląska Wrocław, gdzie został zwolniony po rozczarowujących wynikach.


Sprawdź propozycje kuponów na Ligę Mistrzów 6-7 Listopada (Youtube)