Wygląda na to, że Jakub Błaszczykowski faktycznie już niedługo wróci do LOTTO Ekstraklasy. Ostatnio Andrzej Iwan na antenie Weszło FM stwierdził, że według jego informacji reprezentant Polski jest już po słowie z Wisłą Kraków, a teraz o jego powrocie do Polski pisze Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego.

Zdaniem dziennikarza, podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Katowicach doszło do spotkania Błaszczykowskiego z trenerem oraz dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy, czyli z Maciejem Stolarczykiem i Arkadiuszem Głowackim. Panowie mieli oczywiście dyskutować o transferze Błaszczykowskiego do Wisły, ale najpierw konieczne będzie rozwiązanie jego kontraktu z Wolfsburgiem.

I właśnie w tej sprawie już w listopadzie mają spotkać się agenci piłkarza z przedstawicielami Wilków. Reprezentujący skrzydłowego Wolfgang Voege w najbliższym czasie ma przedyskutować z dyrektorami Wolfsburga i znaleźć takie rozwiązanie, które pomoże Błaszczykowskiemu regularnie grać. Według Przeglądu Sportowego, ze względów rodzinnych pomocnik nie rozważa transferu do Chin czy Stanów Zjednoczonych, a jego celem jest powrót do Wisły.

Z kolei Mateusz Borek zasugerował w Misji Futbolu, że lada chwila Wisłę mogą przejąć nowi właściciele. Jak wiadomo Białej Gwiazdy nie byłoby stać na płacenie Błaszczykowskiemu dużej pensji, więc możliwe, że właśnie potencjalny nowy właściciel płaciłby byłemu piłkarzowi Borussii Dortmund za na przykład bycie twarzą jego firmy. Tomasz Włodarczyk dodaje, że według źródeł bliskich otoczenia piłkarza pieniądze nie są w tej sprawie problemem i że rozwiązanie umowy z Wolfsburgiem powinno załatwić sprawę.

W tym sezonie Jakub Błaszczykowski nie może liczyć na występy w drużynie prowadzonej przez Bruno Labbadię. Łącznie rozegrał on w całych rozgrywkach zaledwie 19 minut, a zazwyczaj poczynania kolegów ogląda z perspektywy trybun. Brak regularnej gry sprawia, że dziennikarze często wytykają selekcjonerowi reprezentacji Polski, Jerzemu Brzęczkowi fakt, że powołuje Błaszczykowskiego do kadry.