Siatkówka to jedna z najchętniej obstawianych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Kibice chętnie obstawiają zarówno rozgrywki ligowe, jak również mecze reprezentacyjne. Wielkimi krokami zbliżają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, podczas których będzie dopingować Biało-Czerwonych w drodze do medalu. Z tej okazji warto przyjrzeć się specyfice turnieju olimpijskiego. Sprawdźmy, jak typować mecze siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zasady turnieju olimpijskiego w siatkówce

Zanim przejdziemy do kwestii czysto bukmacherskich i skupimy się na tym, jak obstawiać mecze siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, warto powiedzieć kilka słów o samej organizacji turnieju. Na Igrzyskach zaprezentują się 24 reprezentacje: 12 drużyn męskich oraz 12 drużyn żeńskich. Biało-Czerwone barwy reprezentować będzie jedynie drużyna mężczyzn. Drużyny biorące udział w turnieju zostały podzielone na dwie grupy, po sześciu uczestników. W fazie grupowej mecze toczą się systemem kołowym, każdy z każdym. Po pięciu kolejkach, z grup awansują po cztery najlepsze zespoły.

Już w fazie grupowej możemy liczyć na emocjonujące obstawianie siatkówki Igrzyska Olimpijskie. Czeka nas po 30 spotkań w turnieju mężczyzn i kobiet. W ćwierćfinale, zespoły zostaną podzielone na pary zgodnie z miejscami zajmowanymi w fazie grupowej. Tu rozpoczyna się poważne typowanie siatkówki Igrzyska Olimpijskie. Cztery mecze wyłonią nam półfinalistów, którzy powalczą o medale. Na igrzyskach rozgrywany jest oczywiście mecz o trzecie miejsce i brązowy medal.

Jak obstawiać mecze siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

igrzyska olimpijskie obstawianie tokio siatkówka

Znając już system, w jakim będzie rozgrywany turniej olimpijski, możemy przejść do kwestii związanej z zakładami bukmacherskimi. Jak typować siatkówkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio? W pierwszej kolejności warto oczywiście omówić najpopularniejsze rodzaje zakładów na piłką siatkową:

  • Zwycięzca meczu – najczęściej obstawiany zakład, w którym typujemy zwycięzcę.
  • Dokładny wynik – gracze mogą pokusić się także o wytypowanie dokładnego wyniku meczu.
  • Under/over – w ramach tych zakładów, gracze mogą obstawiać różne aspekty gry, np. ile punktów zdobędzie zespół w całym meczu lub konkretnym secie.
  • Handicap – jeśli typy siatkówka IO Tokio są dostępne po niskich kursach, możemy spróbować zwiększyć kurs poprzez zakład z handicapem. W ten sposób typujemy zwycięzcę meczu odejmując lub dodając wirtualne sety jednej ze stron.
  • Statystyki indywidualne – Popularne zakłady bukmacherskie siatkówka Igrzyska Olimpijskie pozwalają również typować wyniki poszczególnych zawodników.

Pozostaje zatem kluczowe pytanie, jak obstawiać siatkówkę na Igrzyskach Olimpijskich, aby wygrywać. Na to pytanie nie ma oczywiście jednej i sprawdzonej odpowiedzi. Warto jednak postawić na typowanie siatkówki Igrzyska Olimpijskie w obrębie zespołów, które dobrze znamy. Znajomość konkretnych reprezentacji może być zatem bardzo pomocna.

Zobacz też: Typy na Igrzyska

Na czym polega obstawianie meczów siatkówki?

Jeśli nigdy wcześniej nie obstawiałeś zakładów bukmacherskich na piłkę siatkową, przyda się krótkie wprowadzenie, jak typować mecze siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór bukmachera, u którego będziemy obstawiać wyniki. Każdy legalny bukmacher będzie posiadał w swojej ofercie turniej olimpijski. Wybierając serwis warto sprawdzić ofertę powitalną, a także bonusy związane z turniejem. Dzięki temu, typowanie siatkówki Igrzyska Olimpijskie może się stać dużo bardziej opłacalne.

Po zarejestrowaniu konta w serwisie bukmacherskim dokonujemy pierwszej wpłaty. Teraz pozostaje wybrać mecz, którego wynik chcemy obstawić. Warto przeanalizować dostępne rodzaje zakładów oraz zasady typowania siatkówki. Klikając w kurs przypisany do typowanego wyniku, dodasz zakład do swojego kuponu. Pozostaje jedynie wybrać stawkę, za jaką chcesz obstawić zakłady bukmacherskie siatkówka Igrzyska Olimpijskie. Iloczyn kursu i stawki pomniejszonej o podatek od stawki to ewentualna wygrana, jaką zyskasz w przypadku prawidłowo wytypowanego wyniku.

Jak obstawiać siatkówkę na Igrzyskach Olimpijskich na żywo?

siatkówka obstawianie live tokio

Gracze obstawiają zakłady nie tylko ze względu na możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Zakłady bukmacherskie Igrzyska Olimpijskie mogą zwiększyć emocje podczas oglądania wybranych wydarzeń sportowych. Z tego względu, dużym zainteresowaniem cieszą się zakłady na żywo, które można obstawiać w trakcie meczu. W ten sposób możesz wykorzystać wiedzę o przebiegu spotkania, aby skuteczniej wytypować to, co wydarzy się na parkiecie.

A zatem, jak typować siatkówkę na Igrzyskach Olimpijskich w ofercie live? Sam sposób obstawiania wyników wygląda podobnie, jak opisaliśmy powyżej, z tą różnicą, że trzeba odczekać kilka sekund na zatwierdzenie kuponu. Jeśli w tym czasie kurs ulegnie zmianie, kupon nie zostanie zatwierdzony. Aby tego uniknąć możemy jednak kliknąć w opcję akceptacji ewentualnych zmian kursów. Siatkówka to dynamiczny sport, w którym kursy w ofercie live zmieniają się bardzo szybko.

Czy warto obstawiać zakłady na siatkarski turniej olimpijski?

Bez wątpienia jest to dobra propozycja dla wszystkich graczy, którzy interesują się piłką siatkową. Zakłady bukmacherskie Igrzyska Olimpijskie gwarantują większe emocje podczas oglądania transmisji. Turnieje tej rangi cieszą się ogromną popularnością i często przyciągają graczy, którzy na co dzień nie śledzą wydarzeń sportowych. Przy tej okazji warto zatem rozważyć możliwość typowania wyników.

Dużym udogodnieniem są liczne promocje i bonusy udostępniane przez bukmacherów z tytułu popularnych wydarzeń sportowych. W ten sposób gracze mogą zdobyć dodatkowy kapitał potrzebny do obstawiania zakładów. Dodatkowy zapas środków umożliwi bardziej swobodne obstawianie siatkówki Igrzyska Olimpijskie. Warto jednak rozsądnie gospodarować środkami, biorąc pod uwagę, że przed nami bardzo dużo interesujących spotkań.

Zasady typowania siatkówki na IO – o czym warto pamiętać?

zasady typowania siatkówka tokio

O nastawieniu obu zespołów przed meczem może decydować sytuacja w grupie. O ile w fazie play-off zespoły zawsze dają z siebie 100%, o tyle podczas fazy grupowej bywa z tym różnie. Musimy bowiem uwzględnić kilka kwestii. Z każdej grupy wychodzą po cztery zespoły, które w ćwierćfinale zostaną podzielone ze względu na zajęte miejsce (1 zespół z 4, 2 zespół z 3). Dobre typy siatkówka IO Tokio muszą wziąć pod uwagę pewne kwestie taktyczne.

Zespół, który ma już zapewniony awans, często podchodzi do ostatniego meczu z nieco luźniejszym nastawieniem. Wówczas, obstawianie siatkówki Igrzyska Olimpijskie może przynieść niespodziewane wyniki. Zdarzają się również sytuacje, w których zespół celowo „podkłada się” w takim meczu, aby zająć w grupie miejsce gwarantujące teoretycznie słabszego rywala w ćwierćfinale. O ile zasady typowania siatkówki są bardzo proste, o tyle specyfika dużych turniejów zawsze sprawia pewne trudności. Bo czym byłby wielki turniej bez sensacyjnych i niespodziewanych rozstrzygnięć? Warto zatem pamiętać o złotej zasadzie – typowanie siatkówki ma przede wszystkim dłużyć dobrym emocjom.

Zwiń
Jak typować siatkówkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio? Na to pytanie nie ma oczywiście jednej i sprawdzonej odpowiedzi. Zachęcamy Was do grania na reprezentacje, które doskonale znacie i jesteście przekonani, że w są w stanie zajść bardzo daleko na tej imprezie. Czy warto obstawiać zakłady na siatkarski turniej olimpijski? Bez wątpienia jest to dobra propozycja dla wszystkich graczy, którzy interesują się piłką siatkową. Na takich imprezach często dochodzi do sensacji, więc istnieje szansa na trafienie wysokiego kursu, dzięki któremu się wzbogacimy.