W świecie zakładów wzajemnych rywalizuje ze sobą wiele podmiotów, dokonując codziennie transakcji na setki milionów dolarów. Polski rynek nie ma się czego wstydzić, gdyż zakładów bukmacherskich dokonuje u nas regularnie około 500 tysięcy osób. Przykładowo bukmacher STS posiada bazę 200 tysięcy stałych klientów. Typowanie to nie tylko rozrywka lub sposób na wyższy poziom zaangażowania w daną dziedzinę sportu, lecz także realna możliwość zysków/strat finansowych. Jak grać u bukmachera?

Osoby początkujące często nie zastanawiają się, jakie mechanizmy kierują wynikami i pozwalają jednym na sukces, podczas gdy inni tracą kolejne sumy na kuponach. Bukmacher nie jest instytucją charytatywną, która oferuje darmowe pieniądze. Udostępnia on narzędzia do zdobywania wysokich zysków, działając legalnie w ramach obowiązujących przepisów prawa, ale nie gwarantuje wygranej. Co więcej, w interesie zakładów bukmacherskich nie leży sukces wszystkich klientów, gdyż to oznaczałoby jego niechybne bankructwo. Zakłady wzajemne są przykładem gry o sumie zerowej, w której aby jedna strona zakładu mogła wygrać, druga musi przegrać i ponieść stratę.

Pojawia się zatem pytanie, jak grać w zakłady bukmacherskie, aby dołączyć do mniejszościowego grona zwycięzców? Jak obstawiać zakłady bukmacherskie, aby ostateczny bilans wygranych i porażek okazał się korzystny dla typera? Czy znalezione w Internecie porady z kategorii „sposoby na bukmachera” mają jakikolwiek sens, czy raczej przynoszą więcej zagrożeń niż korzyści? Jak grać w zakłady bukmacherskie, aby mogły one stanowić dodatkowe źródło dochodu, nie tylko rozrywkę? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, analizując najbardziej popularne strategie i metody, które dla wielu okazywały się bardzo zyskowne.

Jak grać u bukmachera żeby wygrać- sprawdzone sposoby

wygrywanie u bukmachera

Uprzedzając ewentualne domysły, należy jasno powiedzieć, że nie ma jednej idealnej strategii gwarantującej każdemu sukces. W przeciwnym razie wszyscy bylibyśmy milionerami. Obiecywanie graczom gruszek na wierzbie byłoby nieuczciwe i zachęcało do nieodpowiedzialnego trwonienia kapitału. Są natomiast jasno sprecyzowane techniki – swoista checklista typera, której przestrzeganie pozwala osiągać wysoki poziom efektywności. To, jak grać u bukmachera, zależy często od osobistych preferencji i możliwości depozytowych. Wymaga wiedzy specjalistycznej o danej dyscyplinie sportowej, dostępnej na takich serwisach jak nasz. Odpowiedź na pytanie powtarzające się w gronie osób podejmujących zakłady bukmacherskie „jak grać?”, niemal w każdym przypadku zależy od bardzo dużej liczby parametrów, niepoddających się łatwej kontroli. Poniżej przedstawiamy podstawowe sposoby na bukmachera, za którymi nie kryją się szamańskie sztuczki, lecz wiedza i przemyślana decyzja.

Jak grać w zakłady bukmacherskie- analiza i informacje branżowe

Analiza statystyczna i rozeznanie w mechanizmach, które rządzą obstawianą dyscypliną sportową, pozostają najskuteczniejszymi wyznacznikami sukcesu typera. Obstawiając mecze piłki nożnej, kluczowe jest zapoznanie się z informacjami odnośnie kondycji zespołu, możliwych kontuzjach, lokalizacji spotkania, składzie wyjściowym, a nawet plotkami odnośnie problemów osobistych piłkarzy, które mogą diametralnie wpływać na ich kondycję psychofizyczną. Czynnikami długoterminowymi pozostają natomiast statystyki dotyczące poprzednich spotkań. Jaką ilość bramek strzelał dany zespół? Ile spotkań wygrał? Czy zawodnicy otrzymywali czerwone kartki? Czy zespół wygrywał najczęściej na własnym boisku, czy radził sobie dobrze również na wyjazdach? Pytania takie można stawiać w nieskończoność, jednak razem z doświadczeniem typera przyjdzie intuicja do stawiania tych właściwych. Ostrzenie zdolności predykcyjnych to proces długotrwały, przynoszący jednak najpewniejsze rezultaty.

Bardzo ważna jest także gruntowna wiedza o dyscyplinie sportu, na którą chcemy postawić pieniądze. To, jak grać w zakłady bukmacherskie, będzie zależało od zrozumienia zasad gry, indywidualnych parametrów zawodników, znajomości strategii trenera czy specyficznych uwarunkowań zespołu. Wiedza ta nie przychodzi z dnia na dzień, jednak nie wymaga także żmudnego ślęczenia przed książkami. Osoby pasjonujące się sportem, które chciałyby dodatkowo zacząć zarabiać na swoich zainteresowaniach, często nie doceniają swojej ekspertyzy w danej dziedzinie. Większość z nas przez wiele lat śledzi rozrywki piłki nożnej, z zaciekawieniem analizuje zawodników zdobywających trofea siatkarskie czy kibicuje skoczkom narciarskim podczas ich występów. Wiedza branżowa przychodzi wówczas zupełnie naturalnie, a przekształcenie jej w skuteczne narzędzie typerskie, wymaga jedynie uzupełnienia bazą statystyczną i systematycznym analizowaniem aktualności.

Zakłady bukmacherskie jak grać- mniej zdarzeń na kuponie to większa szansa na wygraną

Kupon „wchodzi” jedynie wówczas, gdy wszystkie znajdujące się na nim typowania okażą się prawidłowe. Dodawanie nowych zdarzeń do zestawienia powoduje efekt kuli śnieżnej dla potencjalnych zysków, jednak taki sam efekt tworzy się z niewidoczną listą zagrożeń. Im więcej zdarzeń na kuponie, tym większa wygrana, lecz również większe szanse na potknięcie. Należy znaleźć tu rozsądną granicę i tworzyć limity dla własnych zapędów do tworzenia zbyt złożonych zakładów. Można naśladować profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak się gra u legalnego bukmachera, żeby ekspozycję na ryzyko trzymać w twardych ryzach. Często bardziej opłacalne jest zawieranie kuponów na większą stawkę pojedynczego zdarzenia, niż dokonywanie zakładów gąsienicowych, opiewających na wiele różnorodnych meczów. Wiedza o dyscyplinie połączona z odpowiednim dobieraniem liczby zdarzeń na kuponie, stanowią razem najskuteczniejsze sposoby na bukmachera, zwiększające zyski w długim terminie.

Jak grać u bukmachera – zarządzanie kapitałem

zarządzanie kapitałem bukmacher

Ten poważnie brzmiący punkt stanowi istotę przemyślanej strategii bukmacherskiej. Zawodowi typerzy doskonale zdają sobie sprawę, jak grać u bukmachera żeby wygrać. Wiedzą oni, jak obstawiać zakłady bukmacherskie bazując na swojej sportowej ekspertyzie, lecz potrafią także zarządzać środkami finansowymi z depozytu. Odpowiedz na pytanie, jak ograć bukmachera, leży często w skrupulatnym trzymaniu się wytyczonych samemu sobie zasad odnośnie przeznaczania tylko małego procentu depozytu na pojedynczy kupon. Mając na koncie 1000 zł, nie można inwestować połowy tej kwoty na jeden zakład. Zakłady bukmacherskie nigdy nie gwarantują pewności wygranej, a strata 500 zł oznaczałaby pożegnanie się z połową dostępnego depozytu.

Ogólna zasada głosi, że pojedyncza inwestycja nie powinna przekraczać 5 procent dostępnego kapitału przeznaczonego na grę. Reguła ta sprawdza się nie tylko w świecie zakładów wzajemnych, ale przede wszystkim na rynkach finansowych akcji, kontraktów terminowych i Forex. 5 procent z 1000 zł stanowi 50 zł, i to właśnie pozostaje maksymalnym limitem do wykorzystania w ramach jednego kuponu. Należy pamiętać, że takie samoograniczenie poskutkuje zwiększonymi szansami na wygraną, a porażka nie będzie miała znaczącego wpływu na wysokość depozytu.

Jak ograć bukmachera – unikanie zbyt wysokich i zbyt mały kursów.

Doświadczeni gracze opisujący praktyczne zasady, które mówią, jak się gra u bukmachera, zwykle unikają ekstremalnych wahań kursowych. Najwyższe kursy nie pojawiają się bez powodu. Zawsze wysokim kursem „nagradzana” jest ekipa lub zawodnik, który zdaniem bukmachera nie ma najmniejszych szans na wygraną. Skoro więc bukmacher godzi się płacić graczom ogromne stawki, to jest niemal pewny, że… nie będzie ich musiał zapłacić. Oczywiście, może zdarzyć się strzał w dziesiątkę, który przyniesie nadzwyczajne zyski. Zawsze będzie on jednak dziełem przypadku i dla takich zdarzeń nie ma nigdy miejsca w przemyślanej strategii. Zbyt małe kursy stanowią sytuację odwrotną do powyższej.

Oznaczają przekonanie graniczące z pewnością o zwycięstwie określonej drużyny. Osiąganie z tego typu spotkań przyzwoitych zysków wymagałoby bardzo dużego wolumenu transakcyjnego i ryzykowania sporej kwoty na pojedynczym kuponie. Pamiętajmy jednak, że sytuacje nieprzewidziane są w sporcie wszechobecne, i zdarza się, że faworyt przegrywa z o wiele słabszym zespołem. Wówczas poświęcenie dużej stawki na typowanie zakładów o niskim kursie przyniosłoby potężną stratę dla gracza, której nie zrekompensują nawet liczne pojedyncze sukcesy.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie? Błędy, których należy się wystrzegać

Rozważając sposoby, jak grać u bukmachera aby wygrać, można skupić się także na tym, czego nie robić – jakich błędów nie popełniać. Błędy są w zasadzie odwrotnością powyższych rekomendacji. Do podstawowych z nich należą: brak właściwej analizy przedmeczowej, zachłanność gracza i podejmowanie zbyt dużego ryzyka, brak sprecyzowanej strategii finansowej i angażowanie zbyt dużych części depozytu na pojedynczy zakład, brak wiedzy o dyscyplinie sportu, na którą dokonujemy typowania, inwestowanie w kupony o zbyt małych lub zbyt wysokich kursach. Pomyłek tych łatwo uniknąć. Trudność polega na tym, że wymaga to od gracza samodyscypliny i studzenia własnych emocji.

Zakłady bukmacherskie jak grać? Techniczne sposoby na bukmachera

W tym akapicie przedstawimy najbardziej popularne techniki, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, stosowane przez wielu graczy.

Najpopularniejszą z nich stanowią tzw. surebety. W wolnym tłumaczeniu to tzw. pewne zakłady. Polegają na wyszukiwaniu u różnych bukmacherów zróżnicowanych kursów przeciwstawnych na to samo spotkanie i obstawianie dwóch kuponów. Jak grać u bukmachera żeby wygrać? Obstawiać takie kombinacje zakładów, aby zwycięstwo było gwarantowanie wypełnieniem wszystkich dostępnych możliwości.

Kolejną techniką jest wcześniejsze realizowanie zysków, jeśli widzimy, że większość z pozycji kuponu okazała się trafiona. Takie działanie ma swoje chaotyczne podstawy i jest krytykowane przez wielu profesjonalistów. Jednak często wynik ostatniego meczu na kuponie może stanąć pod dużym znakiem zapytania ze względu na kontuzję kluczowego zawodnika lub inną nieprzewidzianą sytuację. Wówczas dobrze jest zrealizować zysk i nie narażać całości kuponu.

Na rynkach kapitałowych tzw. insider trading jest surowo zabroniony przez prawo. Jednak w świecie sportu typowanie w oparciu o wiedzę insiderską (pochodzącą z wewnątrz) może przynieść znaczne korzyści. Informacje dotyczą przede wszystkim kontuzji, problemach finansowych czy nieporozumieniach na linii trener-zawodnicy.

Ilość dostępnych opcji technik, opisujących jak ograć bukmachera, jest ogromna i daleko wykracza poza ramy tego artykułu. Jednak powyższe metody należą do najbardziej popularnych i skutecznych, pozostając skutecznym uzupełnieniem strategii typera.

Jak ograć bukmachera i czy jest to możliwe?

ogranie bukmachera

Opisaliśmy najważniejsze aspekty problematyki „zakłady bukmacherskie jak grać”, wskazując pasjonatom zakładów wzajemnym najważniejsze elementy skutecznej strategii. Staraliśmy się wyjaśnić, jak się gra u bukmachera w aspekcie technicznym, stosując mniej lub bardziej dopracowane techniki jak np. surebety. Zastanowiliśmy się także, jak grać u bukmachera wykorzystując podejście kompleksowe, bazujące na sportowej wiedzy i systematyczności. Pracę domową każdy typer musi odrobić samodzielnie. W pracy inwestycyjnej ogromną pomoc stanowi serwis zawodtyper.pl, gdzie każdy gracz znajdzie rozbudowaną platformę informacyjną o aktualnościach świata bukmacherskiego. Regularne zyski płynące z zakładów bukmacherskich są jak najbardziej możliwe, co udowadniają setki typerów na polskim rynku.

Jaki jest najlepszy sposób gry u bukmachera? Najlepszym sposobem gry u bukmachera są kupony SOLO lub Double, czyli kupony z jednym lub dwoma zdarzeniami. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez graczy? Do najczęściej popełnianych przez graczy błędów należą m.in.: brak wiedzy o danej dyscyplinie sportowej, zbyt duża ilość zdarzeń na kuponie, czy też błędna analiza meczu.