Dług Ronaldinho wobec brazylijskiej skarbówki wynosi 2,5 miliona dolarów. W związku z tą sprawą zajęto 57 nieruchomości byłego piłkarza, a sąd zatrzymał jego paszport, żeby nie mógł on wyjechać z kraju. Mimo że cały czas podróżuje w celach marketingowych, angażuje się w wiele akcji, reklamuje między innymi naszą Warkę, to nikt nie jest w stanie ściągnąć mu z konta zaległości, ponieważ miał na nim zawrotne… sześć dolarów.

Ponad 10 lat temu temu Ronaldinho i jego brat postanowili, że wybudują sobie 142-metrowe molo w należącym do niego ranczu przy rzece Guaiba. Problem polegał na tym, że obszar był chroniony, a Brazylijczycy dopuścili się samowolki. Sąd nakazał szybką rozbiórkę, jednak piłkarz i jego brat-agent zwyczajnie olali ten temat. Dług urósł więc do ponad dwóch milionów.

„Pojawiał się tylko w piątek, a w sobotę grał mecz” – mówił o jego trybie życia kolega z PSG – Jerome Leroy. To piłkarz, który wyłamywał się wszelkim schematom, nie chciał podporządkować się żadnemu trenerowi. Pep Guardiola nie potrafił tego zaakceptować. „Ronnie” był jedyny w swoim rodzaju. W Milanie dopiero rozpoczęło się prawdziwe imprezowanie. Pomocnik często bawił się w nocnych klubach z fanami, podróżował też w tygodniu… do Paryża, oczywiście na balangi. W sieci pojawiło się nawet nagranie, jak na jednej z imprez gra na bongosach. Włoskie media miały używanie. Co tydzień imprezował w hotelach, klubach nocnych, pojawiając się na pierwszych stronach gazet. Kibice się od niego odwrócili, a Milan z niego zrezygnował. „Może zabrakło mu silnej woli. Byłem przekonany, że mógł rozegrać wielki sezon i dobrze rozpoczął, ale każdy musi brać za siebie odpowiedzialność” – podsumował to Allegri.

Brazylijczyk zawsze wolał imprezować niż grać. Piłka nożna była dla niego tylko dodatkiem. „Swoim uśmiechem zdobył serca ludzi na całym świecie” – mówił o nim Michel Platini i rzeczywiście dużo w tym prawdy. Miał do siebie dystans, mówiąc: „Jestem brzydki, ale mam za to urok osobisty” i ciągle się uśmiechał. Wtedy, gdy sędzia pokazał mu przypadkiem czerwoną kartkę. Wtedy, gdy wyszło mu jakieś niesamowite zagranie. A nawet wtedy, gdy jego Atletico Mineiro właśnie odpadło z Klubowych Mistrzostw Świata, a wszyscy zawodnicy przeciwnej drużyny – podchodzili, żeby z nim chwilę pogadać. Wyglądali tak, jakby spotkali właśnie Boga. Dwóch z nich zapytało się nawet, czy może wziąć jego buty. Zdjęli mu je i wzięli sobie na pamiątkę. On wciąż się uśmiechał. Dopiero panowie ze skarbówki sprawili, że przestał.

Ach ten „urok osobisty” ?

 Zawód: Typer | #CiekawoZTka