Piotr Żyła to jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich w erze „po Adamie Małyszu”. Ile zarabia Piotr Żyła? Piotr Żyła zarobki – ile wynoszą w aktualnym sezonie? Sprawdzimy, policzyliśmy, porównaliśmy z innymi polskimi skoczkami – zapraszamy!

Ile zarabia Piotr Żyła?

Piotr Żyła ile zarobił

Z racji tego, że pieniądze, jakie skoczkowie narciarscy dostają za poszczególne miejsca w konkursach Pucharu Świata i inne nagrody indywidualne są znane, policzenie tego, ile zarobił Piotr Żyła na przykład w aktualnym sezonie, nie jest szczególnie trudnym zadaniem.

FIS, czyli Międzynarodowa Federacja Narciarska, za dane miejsce płaci konkretne pieniądze. Dla przykładu: za wygraną w konkursie Pucharu Świata skoczek zarabia 10 tysięcy franków szwajcarskich, a za drugie – osiem tysięcy. Najniższe miejsce na podium gwarantuje skoczkowi kwotę w wysokości sześciu tysięcy, a ostatnia 30. lokata w konkursie – skromne 100 franków. Triumf w konkursie drużynowym to z kolei 30000 franków do podziału między skoczków, a premia za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni wynosi 20 tysięcy franków szwajcarskich. W 2020 roku zgarnął ją Kamil Stoch, wygrywając prestiżowy cykl po raz trzeci w karierze.

Po największy sukces w karierze, jeśli chodzi o starty indywidualne, Żyła sięgnął w 2021 roku. Został wówczas indywidualnym mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie.

Sprawdź nasz wpis – jeśli nie wiesz, jak typować skoki narciarskie.

Zarobki Piotra Żyły

Urodzony w Cieszynie zawodnik po 14 zawodach Pucharu Świata w aktualnym sezonie zajmuje piątą lokatę na oficjalniej liście płac. Żyła zarobił 51350 franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na złotówki daje około 215 tysięcy złotych. Warto dodać, że oprócz Żyły, w czołówce są także wicelider rankingu Stoch (395 tysięcy złotych) oraz czwarty Dawid Kubacki, który zarobił o 15 tysięcy złotych więcej od Żyły.

Dla porównania – w sezonie 2017/2018 Żyła zarobił około 200 tysięcy złotych, kończąc rok na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Z kolei w sezonie 2018/2019 Żyła aż siedmiokrotnie stawał na podium Pucharu Świata, dzięki czemu sezon skończył na imponującym czwartym miejscu. Zarobił tym samym ponad pół miliona złotych.

Sprawdź, jakie są najlepsze bonusy bez depozytu.

Piotr Żyła zarobki

zarobki Piotra Żyły

Wielu kibiców zastanawiało się, jak potoczy się kariera Piotra Żyły w związku z głośnym rozstaniem z żoną, o którym w 2018 roku media trąbiły na prawo i lewo. Ostatecznie Piotr Żyła i jego żona Justyna (siostra cioteczna Adama Małysza) rozwiedli się w listopadzie 2018 roku, jednak nie wpłynęło to na wyniki sportowe doświadczonego skoczka. Gdyby tak się stało, zarobki Piotra Żyły z pewnością zmniejszyłyby się diametralnie, gdyż nie byłby on w stanie osiągać takich sukcesów, jak we wcześniejszych latach.

Piotr Żyła żona

Co ciekawe dziennikarze portalu pomponik.pl dotarli do informacji na temat tego, ile Justyna Żyła zarobiła za… występy w Tańcu z Gwiazdami, czyli niezwykle popularnym programie tanecznym emitowanym na antenie Polsatu. Żona Piotra Żyły zarobiła za każdy odcinek 12,5 tysiąca złotych. Z racji tego, że pożegnała się z programem po piątym odcinku, za przygodę z telewizyjnym show zainkasowała 62,5 tysiąca złotych. Pół żartem, pół serio – musiałaby zakwalifikować się do kilku konkursów Pucharu Świata i zająć w nich niezłe lokaty, żeby zarobić równowartość tej kwoty!

Zobacz także nasz specjalny RANKING BUKMACHERÓW.