Karty na stół – najwidoczniej zarówno Polska, jak i Hiszpania, trafiły na słabe rozdanie. Obie drużyny na swoje spotkania wychodziły jako faworyci, lecz nieoczekiwanie z boiska zeszły z niepełnym dorobkiem punktowym. W meczu ze Słowacją nasza kadra narodowa została boleśnie wypunktowana, ulegając południowym sąsiadom 1:2, zaś Hiszpania nie zdołała trafić do szwedzkiej bramki i spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z pewnością nie takiego początku turnieju spodziewali się polscy i hiszpańscy kibice. Niemniej jednak – nie wszystko stracone, rywalizacja nadal trwa.

Hiszpania – Polska – mecz na Euro

W obecnym rozwoju wypadków zapowiada się naprawdę ciekawy mecz, bowiem, jak wspomniano, obie drużyny zawiodły co z pewnością wiążę się z dodatkową presją ze strony kibiców i mediów. Ostatni raz na kwalifikacjach do Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Hiszpania i Polska mierzyły się w 1959, gdzie w dwumeczu biało-czerwoni ulegli aż 7:2. Czy w tym meczu widoczna będzie aż taka dysproporcja pomiędzy tymi ekipami? Warto zajrzeć do typów dnia i podzielić się swoimi przemyśleniami. Niemniej jednak – przed meczem ze Słowacją zapewne oczekiwaliśmy, że do tego spotkania podchodzić będziemy z dorobkiem 3 punktów (a przynajmniej 1), lecz sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Mecz z Hiszpanami to ostatni dzwonek, by pokazać umiejętności i dobry styl.

Hiszpania vs Polska – kursy bukmacherskie

Chyba nikt nie będzie zaskoczony, że według legalnych bukmacherów to Hiszpania jest głównym faworytem w meczu , który odbędzie się 19.06.2021 o godzinie 21:00 na Estadio La Cartuja w Sewilli. Hiszpania bowiem to drużyna z ogromnymi tradycjami piłkarskimi, dysponująca młodą i ambitną kadrą. Bez wątpliwości przyjechali na turniej, by walczyć o najwyższe trofeum. Jak powszechnie wiadomo, piłka hiszpańska to piłka bardzo techniczna, przyjemna dla oka, szybka i pełna płynnych akcji. W meczu ze Szwecją wielokrotnie byli blisko zdobycia gola, jednak koniec końców nie udało im się to. Blok obronny Szwecji, a także osoba bramkarza w postaci świetne dysponowanego Robina Olsena skutecznie ograniczyły zapędy hiszpańskiej ofensywy. Polska zaś rozegrała bardzo kiepskie spotkanie, przypieczętowane czerwoną kartką Grzegorza Krychowiaka, która w zasadzie ustawiła wynik meczu. Brakowało lidera, dokładności i zacięcia. 

Hiszpania – Polska – typy 

Jak wspomniano, na mecz w roli faworyta wychodzi zdecydowanie najlepsza drużyna w grupie E – Hiszpania. Kurs na zwycięstwo ekipy Luisa Enrique to około 1.40. Jeśli masz już swoją wizję na ten mecz, warto przemyśleć założenie konta u bukmachera i odebranie bonusu bez depozytu. Ostatnie pięć meczów tych ekip to zwycięstwa Hiszpanów, zazwyczaj przytłaczającą ilością bramek. Legalni bukmacherzy za typ +2,5 gola w meczu  płacą około 1.80. Dla nadal wierzących w umiejętności polskiej kadry narodowej, odpowiednią propozycją wydaje się być tak zwany btts (both team to score) – kurs na gola obu drużyn to średnio 2.00. Z analizy wynika raczej jednoznacznie, że to Hiszpanie powinni rozdawać karty w tym meczu. Tym samym przyjrzyjmy się innemu zdarzeniu – Hiszpania wygra zarówno 1 połowę, jak i spotkanie, kurs około 2.05.

Hiszpania vs Polska – transmisja – gdzie obejrzeć?

Spotkanie rozegrane zostanie o godzinie 21:00 w dniu 19.06.2021 roku. Mecz będzie można obejrzeć w TV na kanałach TVP 1, TVP Sport, ARD, CT sport. W celi wysłuchania komentarzy ekspertów warto zasiąść przed telewizorem już o godzinie 20:35, bowiem właśnie wtedy rozpocznie się studio przedmeczowe na kanale TVP 1.