Bez wątpienia większość z nas nie może już doczekać się rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, ale przedsmakiem wspomnianych rozgrywek są równie ciekawe mecze towarzyskie. Tym razem na tapet bierzemy starcie dwóch reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego – Hiszpanii i Portugalii. Mowa tu o nie byle jakich drużynach, bowiem Portugalczycy to obecni mistrzowie Europy w piłce nożnej, zaś Hiszpanie to jedna z najbardziej utytułowanych ekip w historii futbolu (chociażby mistrzowie świata z 2010 roku). Co istotne, zgodnie z zarządzeniem tamtejszych władz, mecz, rozpoczynający się o 19:30, z trybun w Madrycie obejrzy około 20 tysięcy kibiców.

Mecz towarzyski Hiszpania – Portugalia

Do starcia dojdzie w najbliższy piątek (04.06.2021) na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie. Obiekt Atletico Madryt może pomieścić aż 67 000 kibiców, jednak ze względu na obecne obostrzenia, fani zapełnią niespełna 30% miejsc. W reprezentacji tym razem nie zagra żaden piłkarz Realu Madryt, co jeszcze niedawno wydawało się nie do przyjęcia. Pominięty został nawet Nacho Fernandez, który w opinii wielu ekspertów rozegrał solidny sezon i brak powołania dla wspomnianego środkowego obrońcy jest nieco kontrowersyjny. Ostatnim meczem na Euro pomiędzy Hiszpanią a Portugalią było spotkanie na Mistrzostwach Europy 2012, gdzie po serii rzutów karnych górą byli Hiszpanie.

Hiszpania – Portugalia – typy

Oczywiście oferta bukmacherska będzie uzupełniana na bieżąco, a najwięcej propozycji można znaleźć w dzień meczowy. Mecze towarzyskie zazwyczaj cechują się stosunkowo mniejszą intensywnością i zaangażowaniem zawodników, co nierzadko przekłada się na mniejszą liczbę żółtych kartek i bramek niż na przykład w fazach grupowych turniejów międzynarodowych. Typy bukmacherskie na mecz Hiszpania – Portugalia skupiają się głównie na ilości bramek i zwycięzcy. Tym samym warto zwrócić uwagę na wspomniane zakłady. Z drugiej jednak strony piłkarzom zależy na utrzymaniu dobrej formy fizycznej, a mniej istotni zawodnicy mogą otrzymać od dawna wyczekiwaną szansę na debiut w kadrze narodowej. Należy również z zaangażowaniem śledzić składy obu ekip, ponieważ kluczowi zawodnicy mogą nie wyjść na boisko. Jakie są najciekawsze kursy bukmacherskie na mecz Hiszpania – Portugalia?

Hiszpania vs Portugalia – zakłady bukmacherskie

Legalni bukmacherzy w roli faworytów tym razem stawiają Hiszpanów, za których zwycięstwo płacą około 2.20. Kurs na gości, czyli Portugalię, to około 3.30. Ciekawie wygląda też typ: obie drużyny strzelą bramkę – nie – kurs w tym przypadku wynosi około 1.95. W ostatnich pięciu spotkaniach pomiędzy tymi zespołami obie drużyny zdobywały bramkę tylko jednokrotnie. Dla wierzących w zdecydowane zwycięstwo Portugalii bukmacherzy przygotowali wysoki kurs – około 5.40 za wygraną Portugalii do 0. Obecni mistrzowie Europy na pewno będą chcieli pokazać, że nadal stać ich na wiele. Najciekawszy typem wydaje się mimo wszystko podwójna szansa na remis – kurs około 1.65. Mecz towarzyski nie równa się meczom w turniejach międzynarodowych – zawodnicy z pewnością nie będą forsować się do granic możliwości, w związku z tym nie powinniśmy zobaczyć gradu bramek. Na boisko wyjdą równorzędne drużyny, z szerokimi i równymi kadrami, tym samym można spodziewać się raczej wyrównanego widowiska, co często przekłada się na remis, a w tym wypadku wystarczy nawet remis do zakończenia pierwszej połowy. Jeśli nie masz jeszcze konta u któregoś z legalnych bukmacherów, warto je założyć i odebrać bonusy bukmacherskie.

Hiszpania vs Portugalia – transmisja – gdzie obejrzeć?

Mecz będzie transmitowany w TV na Polsat Sport Premium 1. Początek transmisji o godzinie 19:30. Spotkanie rozgrywane na Wanda Metropolitano w Madrycie można obejrzeć też w internecie w serwisie IPLA, jednak serwis ten dostępny jest tylko dla osób, które wykupiły odpowiedni pakiet.