Chyba nie znajdzie się taka osoba, która nie ma swojego ukochanego klubu gdzieś w polskiej lidze. Poza lokalnymi klubami wiele osób na pewno ma swoje ulubione drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej jaką jest PKO BP Ekstraklasa. Jednakże, nie zawsze mamy możliwość obejrzeć interesujący nas mecz na żywo. Tym bardziej w czasach panującej pandemii koronawirusa jest to generalnie rzecz utrudnione. Całe szczęście mecze ekstraklasy na żywo transmitowane są przez wybrane stacje telewizyjne. To, na jakim kanale obejrzeć możemy mecze ekstraklasy w TV oczywiście uzależnione jest od posiadanych przez dane stacje praw do transmisji. Zatem pojawia się pytanie gdzie oglądać mecze ekstraklasy? Nie da się ukryć, że ekstraklasa live przynosi wiele emocji, dlatego warto poszukać odpowiedzi na wyżej postawione pytanie.

PKO BP Ekstraklasa – Gdzie oglądać w TV?

ekstraklasa telewizja

Na ten moment pełne prawa do transmisji posiada stacja Canal+. Ekstraklasa na żywo puszczana jest na kanałach tej stacji w całkowitym wymiarze. Oczywiście należy pamiętać, że wszelkie kanały Canal+ nie są powszechnie dostępne. Trzeba mieć wykupiony do nich specjalny dostęp, chyba że zawierają się one w naszym pakiecie kanałów w ramach abonamentu. Canal+ jest obecnie jedyną stacją telewizyjną, gdzie znajdziemy wszystkie transmisje meczów Ekstraklasy. Ekstraklasa mecze na żywo, rozgrywa o różnych godzinach, co więcej zdarza się tak, że o danej godzinie może rozpocząć się więcej niż jedno spotkanie. Nie oznacza to jednak, że stacja musi wybrać które spotkanie transmitować – korzystają wtedy z przywileju posiadania kilku kanałów.

PKO BP Ekstraklasa TVP transmisje

Ekstraklasa transmisje w TVP – Telewizja Polska jest drugą stacją gdzie transmitowana jest PKO Ekstraklasa na żywo. Zasadniczą różnicą, jeżeli chodzi o transmisje meczów ekstraklasy, pomiędzy Canal+, a TVP jest taka, że Telewizja Polska transmituje jedynie jeden mecz danej kolejki – najczęściej jest to spotkanie, które zapowiada się najciekawiej. Ze względu na fakt, że TVP jest telewizją publiczną to jej kanały są całkowicie darmowe. Więc jeżeli ktoś się zastanawia, gdzie oglądać ekstraklasę, a nie chce za to dodatkowo płacić, to TVP jest dobrym rozwiązaniem. Rozczarowani tym rozwiązaniem mogą być jedynie osoby, które interesują mecze ekstraklasy w tv w pełnym wymiarze.

Ekstraklasa – Gdzie oglądać online?

ekstraklasa przez internet

Ekstraklasa transmisje posiada również w formie online. Najbezpieczniej jest oczywiście skorzystać ze stron internetowych Canal+, czy też TVP Sport. Są to domeny stacji telewizyjnych, gdzie legalnie obejrzymy mecze ekstraklasy online. Mecze na żywo ekstraklasy udostępniane w formie online, działają na takiej samej zasadzie jak ekstraklasa w tv na żywo. Oznacza to, że na domenie strony Canal+, znajdziemy wszystkie mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Natomiast na TVP Sport zaledwie jedno – uznawane za najciekawsze. Oczywiście znajdą się także strony, które reklamować będą hasła ekstraklasa stream za darmo, jednakże wybierając tego rodzaju serwisy, należy być nad wyraz ostrożnym, ponieważ często dochodzi tam do prób wyłudzenia pieniędzy.

Mecze PKO BP Ekstraklasa skróty

Zdarza się też tak, że czasami po prostu brakuje nam czasu na obejrzenie jakiegoś spotkania, pomimo wielkich chęci. Wiadomo, że mało kto lubi oglądać mecz w pełni na drugi dzień, gdzie najczęściej w dodatku zna się już wynik. Tutaj na pomoc przychodzą skróty meczów. Strona meczyki.pl udostępnia wszystkie skróty z meczów ekstraklasy, więc jeżeli chcemy zobaczyć najciekawsze akcje oraz bramki to z pewnością jest to dobry wybór.

Zastanawianie się nad: ekstraklasa – gdzie oglądać po przeczytaniu powyższego artykułu powinno już być nieaktualne. Na koniec w ramach utrwalenia i zamieszczenia wszystkiego w pigułce przypominamy: wszystkie mecze PKO BP Ekstraklasy obejrzymy z całą pewnością na kanałach Canal+, w dodatku jedno spotkanie każdej kolejki transmitowane jest także przez TVP Sport. W dodatku wszystkie mecze obejrzymy na stronach internetowych tych stacji. Jeżeli chcemy zobaczyć jak przebiegało dane spotkanie i jak padały bramki, to warto sprawdzić skróty meczów na stronie meczyki.pl.


Obecnie Ekstraklasę transmituje Canal+ oraz TVP Sport – jedno spotkanie kolejki.
Jest wiele darmowych streamów umożliwiających tę opcję, które znajdziesz w wyszukiwarce przeglądarki.

Zobacz też: Ekstraklasa statystyki