Przełożenie Mistrzostw Europy w piłce nożnej na czerwiec i lipiec 2021 roku, spowodowane pandemią koronawirusa, doprowadziło do sporego zamieszania także w kwestii biletów. UEFA zapewnia, że wszystkie wejściówki zakupione na 2020 rok można oddać, otrzymując pełny zwrot kosztów, lub wykorzystać je w 2021 roku. Ze względu na sytuację obecnie panującą na świecie, wielu kibiców podjęło decyzję o rezygnacji z udziału w rozgrywkach. Oznacza to, że wciąż pozostaje sporo wolnych miejsc na stadionach. Wkrótce UEFA powinna wznowić sprzedaż. W tym artykule przedstawimy dokładnie, jak bezpiecznie kupić bilety na Euro 2021, a także gdzie można tego dokonać. Zainteresowani tematem udziału w meczach Polaków znajdą tu wszystkie potrzebne informacje.

Jak przyznawane są bilety na Euro 2021?

gdzie kupić bilety euro 2021

UEFA, czyli Unia Europejskich Związków Piłkarskich, nie podała na razie szczegółów tego, jak będzie wyglądała sprzedaż biletów na Euro 2021. Wiadomo natomiast, w jaki sposób zorganizowano to w przypadku przełożonych Mistrzostw Europy. Osoby, które chcą już teraz wiedzieć, jak kupić bilety na Euro 2021, mogą spodziewać się podobnego, jeśli nie identycznego rozwiązania. Dla przypomnienia, dnia 4 grudnia 2019 roku ruszyła rezerwacja biletów na mecze rozgrywane przez drużyny danego kraju. Aby wszyscy kibice mieli równe szanse na zakup, postanowiono przydzielać je w drodze losowania. Ubiegać mógł się każdy, kto przeszedł proces rejestracji na oficjalnej stronie UEFA. Polscy kibice dostali szansę wylosowania wejściówek na trzy mecze rozgrywane przez naszą drużynę w fazie grupowej, a także specjalnego biletu warunkowego „Follow My Team”. Ten ostatni umożliwia udział w meczu fazy pucharowej, niezależnie od lokalizacji wydarzenia. Warunek jego ważności to dostanie się danej drużyny do tego etapu eliminacji – w przeciwnym razie nastąpi zwrot kosztów. Do puli trafiły także bilety dla niepełnosprawnych, dostarczane z darmową wejściówką dla opiekuna.

⚽️ Kiedy bilety na Euro 2021 trafią do sprzedaży?

kiedy będzie można kupić bilety euro 2021

Przedstawiciele UEFA na razie powstrzymują się z podaniem konkretnej daty, zalecając regularne odwiedzanie ich oficjalnej strony internetowej, na której publikują na bieżąco wszystkie potwierdzone informacje. Sprzedaż biletów na Euro 2021 powinna jednak zacząć się już niebawem. Najpewniej zachowany zostanie wcześniejszy podział na kategorie. Najtańsza kategoria 3 dotyczyła biletów w cenie 50 euro na miejsca znajdujące się za bramkami, z ograniczonym polem widzenia. Kategoria 2, obejmująca głównie miejsca w narożnikach stadionów, to już wydatek 125 euro. Natomiast za bilety kategorii 1, pozwalające oglądać mecze z centralnej części obiektu, z najlepszym widokiem, trzeba było zapłacić aż 185 euro. Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że ceny za bilety na Euro 2021 wzrosną, podobnie jak kurs euro. Niemniej jednak, w tym momencie musimy się cieszyć tym, że w ogóle Mistrzostwa Europy odbędą się przy udziale kibiców.

Jak bezpiecznie kupić bilety na Euro 2021?

bezpieczne bilety euro 2021

Zasady wprowadzone przez UEFA ściśle określają, gdzie kupić bilety na Euro 2021. Organizacja jest oficjalnym i zarazem jedynym dystrybutorem wejściówek, a zakupu należy dokonać tylko i wyłącznie na jej stronie internetowej, po wcześniejszej rejestracji. Każdy prawidłowo złożony wniosek po zaakceptowaniu otrzyma szansę udziału w loterii. Pamiętać trzeba o składaniu przemyślanych wniosków. Wygrana w loterii wiąże się z koniecznością zakupu wszystkich przydzielonych biletów. Nie zalecamy jednak odkupować biletów na przełożone Mistrzostwa Europy po zawyżonej cenie. Zatem jak kupić bilety na Euro 2021? Rejestrując się na stronie UEFA i biorąc udział w loterii. Aby nie przegapić szansy, należy obserwować pojawiające się tam komunikaty, czekając aż ogłoszona zostanie sprzedaż biletów na Euro 2021.

Typy na Euro możesz obstawiać w Typach Dnia

Zwiń
Kiedy do sprzedaży trafią bilety na Euro 2021? W tym momencie tego jeszcze nie wiemy, ale przedstawiciele UEFA zalecającą regularne odwiedzanie ich oficjalnej strony internetowej, na której publikują na bieżąco wszystkie potwierdzone informacje. Gdzie bezpiecznie kupić bilety na Euro 2021? Jedynym legalnym dystrybutorem wejściówek jest UEFA i to na jej stronie można kupić bezpiecznie bilety.