Bez wątpienia większość z nas nie może już doczekać się rozpoczęcia fazy play-off  tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tym razem na tapet bierzemy starcie obecnych Mistrzów Świata, Francuzów, oraz zdecydowanie niżej notowanych – Szwajcarów. Drużyna pod wodzą Didiera Deschampsa w swoim pięknym stylu wywalczyła pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda w 3 meczach zdobyli jedynie 5 punktów, ale należy nadmienić, że ich przeciwnikami byli byli Mistrzowie Świata, a więc Niemcy, obecni Mistrzowie Europy – Portugalia oraz waleczna drużyna Węgier, która zdołała osiągnąć z Francją wynik remisowy. Szwajcaria zaś wyszła z grupy A zajmując 3 miejsce, wyprzedzając fatalnie dysponowaną Turcję i nie prezentując swojego potencjału w pełni. W tej fazie rozgrywek nie ma już miejsca na błędy – czeka nas fantastyczne widowisko.

Francja vs Szwajcaria – mecz na Euro

Francuzi podejmowali Helwetów podczas Euro 2016, gdzie, co ciekawe, padł bezbramkowy remis. Wówczas Szwajcaria uplasowała się na 2 miejscu w grupie, tuż za Francją, co dało obu drużynom pewny awans. W obecnym stanie rzeczy mamy w zasadzie spotkanie Dawida z Goliatem. Fantastycznie grająca kadra, do której powrócił słynny Karim Benzema, konta drużyna solidna, lecz bez większych ambicji i z pewnością bez piłkarzy z pierwszych stron gazet. Starcie zostanie rozegrane na Arena Nationala w Bukareszcie, zaś arbitrem głównym tego spotkanie będzie Fernando Rapallini, argentyński reprezentant CONMEBOL na tegorocznym Euro. Legalni bukmacherzy przygotowali naprawdę ciekawą ofertę na ten mecz.

Francja – Szwajcaria – typy bukmacherskie

Rzecz oferta bukmacherska na to spotkanie jest uzupełniana na bieżąco, a najwięcej propozycji można znaleźć w dzień meczowy. Na ten moment to Francuzi są lansowani jako zdecydowany faworyt tego spotkania, i, co oczywiste, nie należy się temu dziwić. Już przed turniejem kadra narodowa pod wodzą Didiera Deschampsa była określana jako główny faworyt całych rozgrywek. Z pewnością francuskim piłkarzom marzy się odebraniem trofeum Cristiano Ronaldo i spółce, ale nie będzie to proste zadanie. Warto podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego meczu w typach dnia. Szwajcaria będzie musiała zaprezentować się z jak najlepszej strony, a na Francji ciąży ogromny presja, aby na tym etapie rozgrywek nie popełniać błędów i rwać do przodu, aż do finału. 

Francja vs Szwajcaria – kursy 

Kurs na wspomnianych faworytów, a więc Francję, to około 1.55. Z drugiej strony, za zwycięstwo Helwetów bukmacherzy są skłonni zapłacić nawet 7.00. Dla kibiców Francji ciekawą opcją może być handicap 0:1 – jeśli Francja w regulaminowym czasie spotkania wygra dwoma golami, zdarzenie będzie rozliczone jako trafione. Tutaj kurs to aż 2.55. Być może warto zwrócić uwagę na następujący typ – Francja wygra mecz, a obie drużyny strzelą bramkę, kurs to około 3.95. Z bardziej ryzykownym propozycji można postawić na tzw. łamak – pierwszą połowę wygra Szwajcaria, a cały mecz Francja – kurs aż 30.00! W celu obstawiania Euro i nie tylko warto rozważyć założenie konta u jednego z legalnie działających w Polsce bukmacherów. W związku z tym można odebrać bonusy bez depozytu

Francja vs Szwajcaria – transmisja – gdzie obejrzeć?

Oczywiście jedną z możliwości obejrzenia spotkania jest transmisja w TV. Mecz, który odbędzie się 28.06.2021 o godzinie 21:00, będzie transmitowany na kanałach TVP 1, TVP Sport, ZDF, CT sport. Alternatywną możliwość daję strona internetowa TVP Sport, gdzie również można obejrzeć to spotkanie. Klasycznie już – studio przedmeczowe, na które warto zaprosić wszystkich fanów piłki nożnej i nie tylko, rozpocznie się o godzinie 20:40 na kanale TVP 1.

 


Spotkanie rozegra się na Arena Nationala w Bukareszcie, w Rumunii. 
Wszystko wskazuje na to, że na boisko w pierwszym składzie reprezentacji Francji wyjdzie Karim Benzema.