Fortuna nokautuje raka na KSW 57 – taką informację, dla wielu pewnie niejasną, mogliśmy przeczytać przed ostatnią galą KSW. O co w niej chodziło i dlaczego ostatecznie bukmacher przekazał więcej pieniędzy, niż 10000 zł za każdy nokaut na KSW 57?

Fortuna nokautuje raka na KSW

Bukmacher Fortuna i KSW, największa polska organizacja MMA, współpracują od czerwca 2020 roku, kiedy ogłoszono, że Fortuna została oficjalnym sponsorem KSW. Przed galą z numerem 57 bukmacher zainicjował charytatywną akcję – za każdy nokaut podczas KSW 57 Fortuna płaci 10000 zł na rzecz fundacji Cancer Fighters w ramach akcji raKOut. Zasady jednak błyskawicznie się zmieniły, dzięki czemu potrzebujący otrzymali więcej pieniędzy, niż miałoby to miejsce zgodnie z pierwotnymi regułami akcji.

W trakcie gali KSW 57 przedstawiciel Fortuny, Konrad Kaczmarek napisał na swoim twitterowym koncie, że zmienia zasady akcji. Fortuna postanowiła przekazać 10000 złotych nie tylko za każdy nokaut, ale także za poddanie. – Chcieliśmy znokautować raka na KSW 57, ale wygląda na to, że musimy go też dziś udusić – napisał CEO Fortuna online zakłady bukmacherskie.

https://twitter.com/KomarczukK/status/1340409714836987907

10000 zł za nokaut na KSW i… poddania!

Podczas gali KSW 57 pięć pojedynków skończyło się przed czasem, w związku z czym Fortuna miała przekazać na rzecz fundacji 50000 złotych. Przed czasem swoje walki wygrali Marcin Krakowiak, Patrik Kincl, Abus Magomedov, Marian Ziółkowski i Phil de Fries. Aż pięć z ośmiu pojedynków podczas gali KSW 57 zakończyło się przed czasem!

Krakowiak po kapitalnej walce pokonał Kacpra Koziorzębskiego, poddając go gilotyną w trzeciej rundzie. Kincl szybko znokautował pierwszego Polaka w UFC, czyli Tomasza Drwala, z przytupem wchodząc do organizacji KSW. Również efektowny debiut w KSW zanotował Magomedov, który poddał Cezarego Kęsika, niepokonanego do tej pory polskiego prospekta. Ziółkowski znokautował z kolei Romana Szymańskiego, sięgając po pas wagi lekkiej, a de Fries obronił tytuł w kategorii ciężkiej, rozprawiając się z Michałem Kitą.

Fortuna płaci za nokaut w KSW

Jak się okazało, ostateczna kwota, jaką Fortuna przelała na konto fundacji Cancer Fighters, to nie 50000 złotych, a 60000 złotych. Wszystko ze względu na akcję, która wydarzyła się tuż po gali KSW 57. Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW, „znokautował” bowiem Pawła Wójcika, wiceszefa sportu w Polsacie, a także konferansjera KSW.

– Miało być 50 000 PLN, ale przyjęliśmy niecodzienny zakład od Macieja Kawulskiego, tym samym przelewamy dziś Fortuny dla Fundacji Cancer Fighters 60 000 PLN – napisał Kaczmarek. Jak widać, w tym przypadku Fortuna płaci za nokaut i w KSW, i tuż po gali!

Choć bukmacherzy w Polsce często wciąż muszą walczyć z kiepskim wizerunkiem i niekorzystnymi opiniami, Fortuna od dawna udowadnia, że wykorzystuje swój potencjał i zasięg również do pomagania innym. W przeszłości podobne akcje charytatywne miały miejsce choćby w przypadku meczów piłkarskiej Fortuna 1 Ligi, kiedy bukmacher płacił czy to za gole, czy za frekwencję na trybunach stadionów.

Zapoznaj się: Fortuna kod promocyjny