Fiorentina – Inter Mediolan
Godz. 20:45 – Transmisja Eleven Sport 3

Podopieczni Stefana Piolego radzą sobie ostatnio bardzo dobrze. Minione 5 pojedynków ligowych to zdecydowany popis umiejętności defensywnych graczy z Florencji. Jedna stracona bramka w tych spotkaniach zadziwi każdego fana futbolu. Ostatni mecz grudnia z Milanem zakończył się remisem 1:1 mimo, iż to gospodarze otworzyli wynik w 71 minucie za sprawą Giovanniego Simeona. Zawodnicy Piolego nie utrzymywali się zbyt długo przy piłce, jednak potrafili z tych 54% posiadania wykreować sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych – oddali aż 18 strzałów z czego 6 było celnych. Ponadto w oczy rzucał się również agresywny odbiór piłki po stracie, co mogliśmy zaobserwować już we wcześniejszych pojedynkach z udziałem tej drużyny. Większość swoich akcji Fiorentina przeprowadza prawą stroną boiska. Zarówno gra z kontry jak i budowanie ataków pozycyjnych to bardzo efektywna broń w wykonaniu tego zespołu.

Klub z siedzibą w Mediolanie znajduje się aktualnie w nieco innej pozycji, niż ich piątkowi przeciwnicy. Dla niektórych 4 mecze bez zwycięstwa w lidze to już kryzys. Nie nam to oceniać, czy to chwilowy spadek formy, czy właśnie wspomniany kryzys. Wiemy jednak, że miesiąc bez wygranej w rozgrywkach krajowych nie może pałać optymizmem wśród kibiców, trenerów oraz samych zawodników. Inter zdobył ostatnio 3 punkty w lidze 3 grudnia 2017, kiedy to pokonał na własnym obiekcie Chievo 5:0. W zremisowanym spotkaniu z Lazio widać było ogromną słabość w wykończeniu. Piłkarze Luciano Spallettiego rozgrywali piłkę głównie w szerz boiska, co bardzo hamowało akcję oraz umożliwiało zawodnikom z Rzymu szybsze przesuwanie się w kierunku piłki. Gołym okiem było widać, że gra Mediolańczyków nie wygląda tak, jak powinna.

Absencje:
Fiorentina: Pezzella (17/1 obrońca), Bruno Gaspar (9/0 obrońca) – obaj niepewni
Inter Mediolan: D’Ambrosio (18/1 obrońca), Miranda (17/0 obrońca), Vanheusden (0/0 obrońca)

Pojedynki pomiędzy oboma zespołami obfitowały zawsze w grad bramek- w poprzednich trzech spotkaniach 18 trafień. W tym sezonie obie ekipy stawiają jednak głównie na obronę i naszym zdaniem zobaczymy tu mecz pełen walki, z dużym naciskiem na formację defensywną. Choć przy brakach w defensywie w obu ekipach różnie może być.

Może Wy macie jakieś propozycje na to spotkanie?