W końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany finał tegorocznych mistrzostw Europy. Zmierzą się w nim reprezentacje Włoch i Anglii. Squadra Azzurra zna już smak triumfu na Euro. Ich przeciwnicy jeszcze nigdy w swojej historii nie zaznali tego uczucia. Włosi po raz drugi czy Anglicy po raz pierwszy? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą sobotę.

Włochy – Anglia – finał Euro

Od meczu otwarcia Włosi byli głównym faworytem do triumfu na tegorocznych mistrzostwach Europy. W każdym kolejnym spotkaniu dowodzili, że zasługują na znalezienie się w najlepszej dwójce turnieju. Wciąż kontynuują swoją imponującą passę 33 meczów bez porażki. Podopieczni Roberto Manciniego nie mieli łatwej drogi do finału. Już w ćwierćfinale przyszło im zmierzyć się z Belgami, którzy także ostrzyli sobie zęby na tytuł. Po zaciętym meczu Włosi zwyciężyli, w regulaminowym czasie gry, 2-1. Półfinałowe spotkanie z reprezentacją Hiszpanii okazało się jeszcze trudniejsze. Squadra Azzurra mogła cieszyć się z awansu dopiero po rzutach karnych. Reprezentacja Anglia, przed rozpoczęciem turnieju, wcale nie była wymieniana w gronie faworytów. Na znalezienie się w finale Synowie Albionu zapracowali głównie żelazną defensywą. Podopieczni Gareth Southgate’a podczas całej imprezy stracili tylko jedną bramkę w półfinałowym meczu z Danią. Warto też zaznaczyć, że nie było to trafienie z akcji, a bezpośrednio z rzutu wolnego. Anglicy, spośród wszystkich drużyn na całym Euro, przemierzyli najmniej kilometrów. Prawie wszystkie spotkania rozgrywali u siebie w Londynie. Jedynie na mecz ćwierćfinałowy musieli przenieść się do Rzymu. Wsparcie angielskich kibiców na Wembley również w finale z pewnością będzie sprzyjało podopiecznym Gareth Southgate’a.

Kursy bukmacherskie na finał Włochy – Anglia

Eksperci oraz legalni bukmacherzy nie widzą w tym spotkaniu faworyta. Oba zespoły spisywały się świetnie podczas całego turnieju. Zarówno Włosi jak i Anglicy mają atuty, dzięki którym mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na wygraną tego meczu przez podopiecznych Roberto Manciniego, w regulaminowym czasie gry, kursy kształtują się obecnie w okolicach 2,85, na remis 3,00 zaś na zwycięstwo reprezentacji Anglii 2,75. Kursy na końcowy triumf oscylują w okolicach 1,97 na Włochów i 1,85 na zespół Gareth Southgate’a.

Typ na finał Włochy – Anglia

Oba zespoły podczas całego turnieju udowodniły, że mogą wygrać z każdym. Trudno określić, która reprezentacja ma większe szanse na końcowy triumf. Jeśli defensywa reprezentacji Anglii spisze się tak dobrze jak w dotychczasowych spotkaniach to Włosi mogą mieć duże kłopoty. Jako, że nie da się określić faworyta tego spotkania to najbardziej sensownym typem jest oszacowanie liczby bramek. Tegoroczne Euro pokazało nam, że większość drużyn w pierwszej kolejności myśli, aby zabezpieczyć tyły. Wiele wskazuje na to, że w finale tym bardziej obie ekipy skupią się na obronie.

Liczba goli – PONIŻEJ 1,5

Kurs: 2,55

Typy na Euro możesz obstawiać w Typach Dnia

Gdzie obejrzeć mecz Włochy – Anglia – finał EURO 2020 – transmisje

Finałowy mecz mistrzostw Europy odbędzie się w Londynie na słynnym stadionie Wembley. Start spotkanie zaplanowany jest na godzinę 21:00. Zmagania dwóch najlepszych ekip na Starym Kontynencie polscy kibice będą mogli obejrzeć na kanałach telewizji polskiej. Przedmeczowe studia rozpoczną się o 20:15 w TVP 1 i o 18:00 w TVP Sport. Spotkanie będzie można również zobaczyć w internecie. Bezpłatny stream online znajdziemy na stronie TVPSPORT.pl, a także w mobilnej aplikacji TVP Sport.


Mecz finałowy zostanie rozegrany na Wembley 11 lipca 2021 roku o 21:00.
Legalni bukmacherzy w roli minimalnego faworyta upatrują reprezentację Anglii.