W dzisiejszych czasach gracze na całym świecie mogą uczestniczyć w różnych loteriach, aby spróbować szczęścia w wygraniu dużych sum pieniężnych. Jedną z najbardziej dochodowych loterii jest Eurojackpot, który daje szansę na wygranie grubych milionów. W tym artykule dowiecie się wszystkich najważniejszych informacji o tej loterii, sprawdzimy, jakie Eurojackpot zasady trzeba przestrzegać i ile wynosi największa wygrana w Eurojackpot.

Eurojackpot – historia powstania

Historia Eurojackpot rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy grupa europejskich krajów połączyła swoje siły, by stworzyć konkurencję dla słynnej wówczas loterii EuroMillions, która przejęła stary kontynent w 2004 r. Cały proces trwał pięć lat, a w październiku 2011 roku pierwsze państwa zdecydowały się na utworzenie nowej gry liczbowej. Początkowo były to Niemcy, Finlandia, Dania, Słowenia, Holandia i Włochy. Pierwsze losowanie Eurojackpot odbyło się 11 maja 2012 r. i zgromadziło ponad 19 mln euro. Niecały rok później, a dokładnie 1 lutego 2013 roku do listy krajów organizujących największą loterię w Europie dołączyły Chorwacja, Łotwa, Islandia, Litwa, Szwecja i Norwegia. 4 października 2014 r. przyjęto Czechy i Węgry. Polska w zacnym gronie znalazła się dopiero 15 września 2017 roku. Obecnie Eurojackpot zasady obowiązują w 18 krajach Europy, a cotygodniowo według oficjalnych danych w loterii bierze udział ponad 250 milionów graczy!

Podstawowe zasady Eurojackpot

Gry losowe mają tę nazwę z jakiegoś powodu, ponieważ ich wynik zależy wyłącznie od naszego szczęścia, a nie od konkretnej wiedzy i tym podobnych. Chociaż zależą one wyłącznie od przysłowiowego farta, nie przeszkadza to w rozgrywaniu tej loterii na całym świecie. Ogromne potencjalne wygrane brzmią dla wielu bardzo kusząco, a Eurojackpot jest jedną z gier, która niesie ze sobą największe wygrane. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce spróbować swoich sił w tej grze i coraz częściej początkujący gracze są zainteresowani tym, jak grać w Eurojackpot.

Jeśli kiedykolwiek grałeś w Lotto, być może znasz podstawowe zasady. W przypadku, gdy czytasz o tej loterii pierwszy raz, to tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne Eurojackpot zasady, które musisz przestrzegać, jeśli masz w planach duże wygrane. Eurojackpot w swoim systemie opiera się na 50 liczbach. Do Ciebie należy wybranie 5 liczb od 1 do 50, a następnie 2 dodatkowych liczb od 1 do 10, które są w zasadzie Twoimi numerami bonusowymi.

Jak grać w Eurojackpot w punktach sprzedaży?

W Eurojackpot można łatwo grać w europejskich punktach loteryjnych oraz w innych autoryzowanych miejscach, takich jak kioski itp. Oprócz płatności na żywo Eurojackpot można również opłacić online, za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Sprawa jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy wejść do pożądanego punktu sprzedaży, wziąć los, skreślić wspomniane wcześniej 5 liczb w części związanej ze zwykłymi liczbami oraz 2 cyfry z listy dodatkowych numerów. Za wszystko uiszcza się określoną w regulaminie opłatę. Wybór liczb jest dowolny, niezależnie od tego, czy są to liczby, które uważasz za szczęśliwe, liczby, które kojarzysz z niektórymi wydarzeniami z życia, czy losowe cyfry – szanse na wygrane są zawsze takie same. Zasady dotyczące numerów dodatkowych są identyczne, a wybór tych numerów zależy wyłącznie od Ciebie. Po wybraniu żądanych cyfr przekazujesz wypełniony „ticket” sprzedawcy.

Jak grać w Eurojackpot online?

Granie w Eurojackpot online jest prawdopodobnie najprostszym sposobem. Nie trzeba wychodzić z domu, a wszystko można zrobić na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Tak długo, jak masz dostęp do Internetu i urządzeń, możesz grać w Eurojackpot, gdziekolwiek jesteś. Jak grać w Eurojackpot przez Internet? Wystarczy wejść na stronę internetową operatora loterii w Twoim kraju i utworzyć konto. Nie obędzie się bez podania szczegółowych danych, w tym również dokumentu tożsamości. Po zatwierdzeniu konta przez obsługę klienta musisz przelać środki, aby móc zapłacić za postawione „tickety” z liczbami. W przeciwieństwie do punktów stacjonarnych granie online oferuje możliwość wyboru losowych liczb, które wybiera za Ciebie komputer. Jeśli wygrasz którąkolwiek z możliwych kwot w grze, pieniądze mogą zostać wypłacone na konto online. Następnie możesz je przeznaczyć na dalszą grę lub wypłacić na podane podczas rejestracji konto bankowe.

Dowiedz się również: keno – na czym polega?

Eurojackpot zasady i regulamin gry

 • Minimalny wiek uczestnictwa w grze Eurojackpot to 18 lat. Niemniej jednak zależy to również od polityki danego kraju, który jest na liście osiemnastu państw uczestniczących w loterii. Na przykład w Portugalii osoby muszą mieć ukończone 21 lat, podczas gdy mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą skreślać liczby już od 16 roku życia,
 • Możliwość typowania liczb kończy się na 90 minut przed rozpoczęciem losowania. Ceny biletów wahają się od 2 do 5 euro w zależności od tego, czy grasz w Eurojackpot online, czy kupujesz „tickety” w punktach detalicznych,
 • Główna wygrana trafia do osoby, która trafi siedem wylosowanych liczb (5 głównych liczb + 2 bonusowe). Eurojackpot zasady podkreślają, że pula zaczyna się od 10 milionów euro i może osiągać poziom nawet 90 milionów euro poprzez wielokrotne kumulacje,
 • Gracze kupujący bilet online, otwierając konto u operatora, wyrażają zgodę na regulamin odpowiedniego operatora,
 • Gracze, którzy kupują bilety online, muszą upewnić się, że podejmują wszelkie możliwe środki, aby ich konta były bezpieczne i aktualne. Hasła i informacje bankowe nie powinny być nikomu ujawniane, a gracze muszą dokonać niezbędnych aktualizacji swoich kont, takich jak zmiana metody płatności lub adresu, przy pierwszej możliwej okazji,
 • Jeśli gracz kupi bilet Eurojackpot w sklepie detalicznym, jest odpowiedzialny za przechowywanie biletu w bezpiecznym i wolnym od uszkodzeń miejscu. Bilet stanowi dowód, że dokonano transakcji, która upoważnia do egezekwowania wygranych,
 • Gracze kupujący losy Eurojackpot w sklepach detalicznych, są odpowiedzialni za sprawdzenie tych losów w celu upewnienia się, że są one ważne w wybranym przez siebie dniu losowania i są wolne od błędów, takich jak nieczytelne kody kreskowe lub numery seryjne. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, gracz jest odpowiedzialny za zwrot biletu do punktu sprzedaży w celu zażądania anulowania biletu,
 • Gracze mają określone terminy odbioru nagród z loterii Eurojackpot w zależności od kraju, w którym zakupiono los.

Szanse na wygraną

Jeśli grasz w Eurojackpot, szanse na wygranie głównego jackpota wynoszą 1 do 95 355 200 (0,000001%). W porównaniu z innymi loteriami możliwości na zostanie milionerem są większe, inwestując wyłącznie kieszonkowe. Na przykład loteria EuroMillions daje tylko 0,00000072% szans na zdobycie jackpota. Poniżej przedstawiamy szansę na wygraną w zależności od liczby trafionych liczb:

 • 5 głównych liczb + 2 numery dodatkowe (1:95 344 200, 0,000001%),
 • Pięć głównych cyfr + 1 bonusowy numer (1:5 959 013, 0,000017%),
 • 5 głównych liczb (1:3 405 150, 0,000029%),
 • 4 główne liczby i 2 poboczne (1:423 752, 0,0038%),
 • Cztery liczby i 1 bonusowa (1:26 485, 0,0066%),
 • 4 główne cyfry (1:15 134, 0,01%),
 • 3 główne + 2 poboczne (1:9631, 0,149%),
 • 2 podstawowe liczby i 2 bonusowe (1:672, 0,167%),
 • 3 główne + 1 bonusowa (1:602, 0,29%),
 • 3 liczby z wariantu od 1 do 50 (1:344, 0,29%),
 • 1 główna i 2 bonusowe (1:128, 0,78%),
 • 2 główne i 1 bonusowa (1:42, 2,38%).

Przeczytaj, co to są zdrapki online – czym są i jak w nich wygrywać?

Kiedy odbywa się losowanie Eurojackpot?

Niektóre loterie cechują się minimum dwoma losowaniami każdego tygodnia. Przykładem może być polskie Lotto, które odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 21:40. Eurojakcpot ma jednak tylko jedno losowanie co tydzień, które odbywa się w piątek w Helsinkach w Finlandii. Losowanie odbywa się o godzinie 21:00. Wyniki losowania można zobaczyć na stronie EuroJackpot lub obejrzeć nagranie losowania na kanale YouTube. Warto dodać, że w Finlandii obowiązuje strefa czasowa UTC+2. To oznacza, że losowanie odbywa się o 20:00 czasu obowiązującego w Polsce.

Sprawdź, co to jest lotto online.

Najwięksi zwycięzcy EuroJackpot w historii

Wielu graczy zastanawia się, czy ktoś kiedykolwiek wygrał największą pulę w Eurojackpot. Z przyjemnością możemy oznajmić, że dokonało już tego kilka osób w Europie. Poniżej przedstawiamy kwoty jackpota i liczbę graczy, którzy wygrali pokaźne sumy:

 1. Pierwsza maksymalna wygrana padła 15 maja 2015 roku. 90 milionów euro wygrał anonimowy Czech,
 2. 6 stycznia 2017 roku po główną nagrodę sięgnęło aż 5 osób (3 Niemców, 1 Duńczyk i 1 Holender),
 3. 14 kwietnia 2017 r. w Finlandii padła wygrana o wartości aż 86,9 mln euro.

Podsumowanie

W Eurojackpot grają miliony graczy na całym świecie. Oznacza to, że szanse na wygranie tej kumulacji są niższe w porównaniu do drugiej popularnej loterii, jaką jest EuroMillions. Z drugiej strony zasady eurojackpot są dużo korzystniejsze, a wygrane nieporównywalnie większe. Łatwo jest również kupić los u dowolnego sprzedawcy Internetowego, który oferuje tę loterię. W zależności od kraju, w którym mieszkasz, możesz nie podlegać podatkom, a pieniądze mogą być wypłacalne bezpośrednio na Twoje konto. Naszym zdaniem warto grać regularnie w loterii Eurojackpot, nawet jeśli po prostu grasz na loterii dla zabawy.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kiedy odbywają się losowania Eurojackpot?

Losowanie Eurojackpot odbywa się w każdy piątek o godzinie 21:00 w Helsinkach.

Czy loteria Eurojackpot może być rozgrywana online?

Tak, gracze mogą grać w Eurojackpot online, nawet jeśli nie mieszkają w jednym z 18 krajów uczestniczących w tej loterii. Osoby te mogą grać za pośrednictwem różnych pośredników online, którzy oferują loterię Eurojackpot.

Jak długo po losowaniu obowiązują kupony?

To zależy od danego kraju, w którym mieszkasz. W Chorwacji należy odebrać nagrodę w ciągu 60 dni, natomiast dla przykładu w Finlandii okres ten wydłuża się do 1 roku od losowania.

Jakie są opcje wypłat w Eurojackpot?

Eurojackpot zasady obejmują opcję renty, dzięki czemu możesz wypłacić część swoich wygranych w ciągu 30 lat. Możesz też wybrać opcję ryczałtu, w której otrzymasz wypłatę całej wygranej.

Czy wygrane w Eurojackpot podlegają opodatkowaniu?

Podatek jest zależny od danego państwa. Jeśli mieszkasz na Węgrzech, we Włoszech, W Holandii, Polsce, Słowenii i Hiszpanii, będziesz musiał odprowadzić podatek od wygranej zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym.