Counter-Strike: Global Offensive

Dzisiaj zaczynamy spory turniej esportowy w Polsce – Intel Extreme Masters. O godzinie 12:00 w Katowickim Spodku odbędą się pierwsze 2 spotkania największego e-sportowego wydarzenia w Polsce.

Renegades vs Astralis godz 12:00 Intel Extreme Masters

Astralis podejmie drużynę z Australii – Renegades. Ostatnio nie siadł nam typ na Duńczyków, którzy mieli już wygraną w kieszeni i popełnili prosty błąd, po którym przegrali drugą mapę i odpadli z turnieju. Obie drużyny są od wczoraj w Katowicach, w przeciwieństwie do Starseriesa, nie ma mowy o żadnych jet-lagach. Australijczycy kilka dni temu odpadli w ćwierćfinale po porażce z Faze, jednak na pierwszej mapie nawiązali oni walkę jak równy z równym i minimalnie ulegli w końcówce. W grupie pokonali mocne Fnatic i HR, oraz wygrali mapę na Liquid, które finalnie zajęło 3 miejsce pokonując między innymi Faze i SK (czyli głównych faworytów do wygrania turnieju w Kato). Renegades to bardzo utalentowana drużyna, troszkę więcej zgrania i spokojnie znaleźli by się w TOP10 na świecie. Śmiało mogę stwierdzić, że aimowo są oni nawet lepsi od Duńczyków, którzy za to nadraabiają grą drużynową. Bukmacherzy bardzo faworyzują Astralis, a według mnie jest to spory błąd. Dużo będzie zależało od dyspozycji dnia, ale na pewno między tymi drużynami nie ma takiej różnicy jak wskazują na to kursy.

Typ Renegaedes wygra @ 3,0 LVBET

Na live było na nich w pewnym momencie 1,07…a ostatecznie przegrali :/
Z 11:2 zrobiło się 13:16


Liquid vs Gamibt 13:10

Drugim spotkaniem w którym widzę możliwość zarobku jest mecz pomiędzy Liquid, a Gambit. Tutaj krótko, Amerykanie w życiowej formie, ostatnio wygrany duży turniej, teraz 3 miejsce w Starseriesie-to nie jest przypadek. Nie mają żadnego słabego punktu, wszyscy grają minimum stabilnie. Nie mileli nawet czasu żeby zbytnio tę fromę stracić. Gambit jako częsciowy „gospodarz”, nawet nie wyszło z grupy. Raz mieli przebłysk i udało im się wygrać majora, moim zdaniem już tego nie powtórzą. Faworyt jest tutaj tylko jeden.

Typ Liquid -2.5 @ 1.81 STS