19:00 Virtus Pro vs GODSENT

O godzinie 19 Polacy będą podejmowali Szwedów w ramach ligi ECS. Najpierw grany będzie nuke, później train, jednak my skupimy się na tej pierwszej mapie. Większość osób interesujących się e-sportem po prostu wie, że nuke od zawsze był jedną z najlepszych map Polaków. Nawet jeśli odstawali aimem od przeciwników, czy mieli słabszy okres, to akurat na tej mapie praktycznie zawsze nawiązywali walkę z przeciwnikiem. GODSENT nie gra nuke praktycznie wcale, jest to jeden z ich głównych banów. W 2018 zagrali na nim tylko dwa oficjalne spotkania. Polacy w przeciwieństwie do Szwedów nie mają już żadnych szans na awans, jednak nie obawiam się o ich podejście do spotkania. Virtus Pro cały czas walczy o wyższą nagrodę pieniężną. Drużyna z piątego miejsca zgarnia 15 tys. $, a szóstego 12,5 tys. $, więc na pewno będzie to jakaś motywacja. Ciężko mi wyobrazić sobie scenariusz, gdzie Polacy przegrywają na jednej ze swoich najlepszych map z drużyną, która w ogóle tam nie gra. Zamiast grać handicap, ciekawą alternatywą jest under fragów hampusa, który na tej mapie czuje się wyjątkowo źle.

Typ Virtus Pro 1 mapa -3.5 1.80
hampus under 18.5 zabójstw 1.85 STS

20:00 North vs HellRaisers

Bardzo ciekawe spotkanie w ramach ESL Pro League. Pierwsza mapa Cobblestone, potem Train. Jestem pewny, że nie będzie tutaj żadnego odpuszczania i obie drużyny zagrają z pełnym zaangażowaniem, stawka jest spora. Drużyna, która wygra 2:0, ma zagwaranotwany awans, a porażka oznacza pożegnanie się turniejem. W przypadku remisu zadecydują inne spotkania. North od prawie dwóch tygodni nie zagrało żadnego oficjalnego spotkania, jednak na treningach spędzili bardzo dużo czasu. Hellraisers wczoraj dwie świetne i gładko wygrane mapy na LDLC. Dzisiaj skupiam się głównie na pierwszej mapie-Cobblestone. Obie drużyny są mniej więcej na tym samym poziomie pod względem umiejętności indywidualnych, jednak na tej mapie zdecydowanie faworyzuję team Woxica. Czują się tam jak ryba w wodzie i często wygrywali tam spotkania nawet na światową czołówkę. W tym roku drużyny te grały ze sobą na coblu 2 razy, było to gładkie 16:5 i 16:11 dla Hellraisers. Uważam, że dzisiaj będzie podobnie.

Hellraisers wygra 1 mapę 1.63 LVBET 

20:00 Faze vs Space Soliders

Zarówno Faze, jak i Space Soliders mają już zagwarantowane miejsca w finale. W tym meczu skupię się na pierwszej mapie, czyli Inferno. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem jest „najlepsza drużyna świata”, jednak ja nie skreślałbym Turków w tym pojedynku. Space Soliders ma bardzo fajnie przygotowane Inferno. Ich występy na Dreamhacku były jedynie wypadkiem przy pracy, już wczoraj zagrali bardzo wyrównane spotkanie na niemieckie mousesports. Faze wczoraj w dwumeczu z G2 wygrali Mirage i przegrali na overpassie, jednak obie mapy były overowe. Space Soliders również w swoich ostatnich spotkaniach ESL przekraczali linię 26 rund. Sądzę, ze o zwycięstwie zadecyduje tutaj przede wszystkim dyspozycja dnia, ale ze względu na mapę i obecną dyspozycję pójdziemy w tym meczu w over.

Over 26.5 na pierwszej mapie 1.95 LVBET

Szkoda dwóch rund meczowych, jutro pojawią się bardzo ciekawe propozycje